Προς το περιεχόμενο

Covid Free GR Wallet: Προσθήκη και της ταυτότητας για πιο γρήγορο και εύκολο έλεγχο


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, buffos είπε

Διαρκώς αποτυχία σύνδεσης. Έχω δοκιμάσει τα πάντα. Και άλλους browser και  επανεγκατάσταση.

Ερώτηση.

Έχει κανείς καταφέρει να κάνει την ταυτοποίηση ενώ είχε παλιότερα κάνει ταυτοποίηση του αριθμού του;

Όχι τώρα αλλά παλιότερα, πχ για έκδοση εξουσιοδότησης η υπεύθυνης δήλωσης;

Χωρίς να είμαι σίγουρος τι ρωτάς ακριβώς, εγώ είχα κάνει ταυτοποίηση όταν πρωτοβγήκε το gov.gr.
Έκτοτε έχω κάνει δηλώσεις, εξουσιοδοτήσεις, άυλη συνταγογράφηση κλπ. Όταν βγήκε το gov gr wallet, πέρασα το πιστοποιητικό στο app και στο Apple Wallet. Αργότερα έβαλα και το καινούριο πιστοποιητικό (μετά την 3η δόση) και την περασμένη Δευτέρα το βράδυ (thanks @Thresh) που βγήκε η version 2 του gr wallet πέρασα και το έγγραφο ταυτοποίησης (με την πρώτη και στο δικό μου και στης συζύγου) αλλά το qr δεν δούλευε. Μετά από 2 μέρες ξαναδοκίμασα και δούλεψε κανονικά. Όλα αυτά σε iPhone με τις εφαρμογές gov gr και gov gr wallet, updated.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 451
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, buffos είπε

Διαρκώς αποτυχία σύνδεσης. Έχω δοκιμάσει τα πάντα. Και άλλους browser και  επανεγκατάσταση.

Ερώτηση.

Έχει κανείς καταφέρει να κάνει την ταυτοποίηση ενώ είχε παλιότερα κάνει ταυτοποίηση του αριθμού του;

Όχι τώρα αλλά παλιότερα, πχ για έκδοση εξουσιοδότησης η υπεύθυνης δήλωσης;

Δοκίμασε να απεγκαταστήσεις η να απενεργοποιήσεις τον default browser. Εγώ το κατάφερα αφήνοντας μόνο τον opera στη συσκευή. Το πιστοποιητικό εμβολιασμού ίσως χαθεί και χρειαστεί να το ξαναπεράσεις.

Επεξ/σία από marras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, shodan είπε

@adni18 έχεις καταχωρήσει το κινητό στο Εθνικό Μητρώο Επικοινωνίας;

Ναι έκανα ταυτοποίηση τηλεφώνου στο TAXIS μέσω browser...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, shodan είπε

@adni18 έχεις καταχωρήσει το κινητό στο Εθνικό Μητρώο Επικοινωνίας;

Διπλή απάντηση... συγνώμη...

Επεξ/σία από adni18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, marras είπε

Δοκίμασε να απεγκαταστήσεις η να απενεργοποιήσεις τον default browser. Εγώ το κατάφερα αφήνοντας μόνο τον opera στη συσκευή. Το πιστοποιητικό εμβολιασμού ίσως χαθεί και χρειαστεί να το ξαναπεράσεις

O default στο Huawei P30 δεν ξέρω αν απενεργοποιείται. Αλλά έχω δοκιμάσει με όλους τους browser

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα επιμένει εκνευριστικά, να μη συνδέεται στο ταξιςνετ με τίποτα, για να κατεβάσω τη ταυτότητα! Ενώ κάνω όλα τα βήματα σωστά, μου στέλνει και σμς επιβεβαίωσης, αλλά στο τέλος μου λέει αδυναμία σύνδεσης στο ταξις!! Εχω iphone...Tην απεγκατέστησα την εφαρμογή, την ξανάβαλα και τίποτα! Τι σκ@τ@ φταίει? Το κινητό μου είναι πιστοποιημένο κανονικά!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, petran66 είπε

Εμένα επιμένει εκνευριστικά, να μη συνδέεται στο ταξιςνετ με τίποτα, για να κατεβάσω τη ταυτότητα! Ενώ κάνω όλα τα βήματα σωστά, μου στέλνει και σμς επιβεβαίωσης, αλλά στο τέλος μου λέει αδυναμία σύνδεσης στο ταξις!! Εχω iphone...Tην απεγκατέστησα την εφαρμογή, την ξανάβαλα και τίποτα! Τι σκ@τ@ φταίει? Το κινητό μου είναι πιστοποιημένο κανονικά!!

Και εμένα το ίδιο κανει... φαίνεται σα να θέλουν να κάνουν καψόνι στους Θεσσαλονικιους...😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους!

Προσπαθώ εδω και 3 μέρες να περάσω την ταυτοπροσωπία αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Κάνω ολα τα Βήματα σωστά και ειμαι updated σε v2.0.1 (android 11 pixel 2). 

Χθες δοκίμασα ακριβώς την ίδια διαδικασία σε iPhone και σε ένα νεότερο pixel 4a και πέρασαν όλα κανονικά! 

Παραθέτω screenshot. Παραμένει εκεί χωρίς να προσθέτει τα υπόλοιπα στοιχεία

Screenshot_20220101-104057.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kostasspil είπε

Διέγραψε το και πέρνα το ξανά, μου το έκανε κι εμένα

Δυστυχώς το πρόβλημα παραμένει. 

Εκτός από απεγκατάσταση έκανα delete ακόμα και cache & storage του app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσεις που εχετε προβληαμτα, εχετε δοκιμασει σε αλλο κινητο. Για να βεβαιωθειτε οτι δεν ειναι κατι απο το TAXIS δηλαδη να λειπει καποιο πεδιο στρο συστημα  ή κατι ττεοιο. Γιατι εαν δεν δουλευει ουτε εκει τοτε πρεπει να το δειτε διαφορετικα. (ειδικα στον απο πανω που δεν του φερνει κανενα στοιχειο)

Καντε μια δοκιμη.

Καλη Χρονια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά καλή χρονιά, και εγώ προσπαθώ μέρες τωρα και μετά την επιβεβαίωση των στοιχείων μου δεν συνεχίζει, γράφει ότι δεν είναι δυνατή η σύνδεση στο taxisnet. Αφού βάζω τους κοδικους του taxisnet και συνδέεται, μου στέλνουν κοδικο σε μύνημα βγάζει και τα στοιχεία μου, στην συνέχεια γράφει ότι δεν είναι δυνατή η σύνδεση, αφού είναι ιδη συνδεμένο, τι να πει κανείς. Είμαι Θεσσαλονίκη με TCL 10 Pro, Android 11. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια εμενα σε android δε με αφηνει καν να πατησω στην επιλογη της ταυτοποιησης...Το παταω αλλα δεν ανοιγει ποτε. Το εβγαλα το ξαναβαλα τιποτα... Εκτος απο το να πεταξω το κινητο απο το μπαλκονι, καμια λυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Όσοι σας βγάζει error στη σύνδεση με taxis, έχετε δηλώσει τον αριθμό σας στο Μητρώο;

Προσωπικά είμαι παντού verified, χρησιμοποιώ gov gr αρκετά (και ναι, το κινητό μου είναι verified)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...