Προς το περιεχόμενο

Tablet για σχολή


alexandros_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Ενδιαφέρομαι για αγορά τάμπλετ που να συνδέεται με pen για να το χρησιμοποιώ για την σχολή.

1) Το ποσό που διαθέτουμε:

Μέχρι 300€

2) Την χρήση του tablet (γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά):

Για ίντερνετ ταινίες και σχολή. Θέλω σίγουρα να συνδέεται με pen για να σημειώνω πάνω στα pdf της σχολής. Δεν με ενδιαφέρει για παιχνίδια.

3) Το μέγεθος και ανάλυσή της οθόνης που θα θέλαμε:

Τουλάχιστον 10"

4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει (hdmi, type-c, gps, φλας στην κάμερα, μαγνητικό πληκτρολόγιο κ.λ.π.):

Αδιάφορο

5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες;

Αδιάφορο

6) Μας ενδιαφέρει το Mobile internet 3G-4G;

Όχι. Δεν θέλω 

7) Επιθυμούμε να χει υποστήριξή από ROMs, root κτλ;

Αδιάφορο

😎 Μας ενδιαφέρει η επίσημη εγγύηση στην Ελλάδα;

Ναι

9) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό ή θέλουμε dual boot;

Οχι

10) Μας ενδιαφέρει η μεγάλη μπαταρία;

Ιδανικά δεν θα με χαλούσε καλή μπαταρία. 

11) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα;

Μονο Ελλάδα

12) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης);

Οχι

13) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο ή και για μεταχειρισμένο;

Καινούργιο.

Έχω ρίξει μια ματιά και βλέπω ότι γενικά για χρήση με pen προτείνουν οι περισσότεροι το samsung galaxy tab s6 lite, αλλά βλέπω ότι έχει αυξηθεί πάρα πολύ η τιμή του. Αναζητώ αν υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική. 

Σας ευχαριστώ! Χρόνια πολλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, alexandros_dr είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Ενδιαφέρομαι για αγορά τάμπλετ που να συνδέεται με pen για να το χρησιμοποιώ για την σχολή.

1) Το ποσό που διαθέτουμε:

Μέχρι 300€

2) Την χρήση του tablet (γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά):

Για ίντερνετ ταινίες και σχολή. Θέλω σίγουρα να συνδέεται με pen για να σημειώνω πάνω στα pdf της σχολής. Δεν με ενδιαφέρει για παιχνίδια.

3) Το μέγεθος και ανάλυσή της οθόνης που θα θέλαμε:

Τουλάχιστον 10"

4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει (hdmi, type-c, gps, φλας στην κάμερα, μαγνητικό πληκτρολόγιο κ.λ.π.):

Αδιάφορο

5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες;

Αδιάφορο

6) Μας ενδιαφέρει το Mobile internet 3G-4G;

Όχι. Δεν θέλω 

7) Επιθυμούμε να χει υποστήριξή από ROMs, root κτλ;

Αδιάφορο

😎 Μας ενδιαφέρει η επίσημη εγγύηση στην Ελλάδα;

Ναι

9) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό ή θέλουμε dual boot;

Οχι

10) Μας ενδιαφέρει η μεγάλη μπαταρία;

Ιδανικά δεν θα με χαλούσε καλή μπαταρία. 

11) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα;

Μονο Ελλάδα

12) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης);

Οχι

13) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο ή και για μεταχειρισμένο;

Καινούργιο.

Έχω ρίξει μια ματιά και βλέπω ότι γενικά για χρήση με pen προτείνουν οι περισσότεροι το samsung galaxy tab s6 lite, αλλά βλέπω ότι έχει αυξηθεί πάρα πολύ η τιμή του. Αναζητώ αν υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική. 

Σας ευχαριστώ! Χρόνια πολλά!

https://techpoint.gr/smartphones/tablet-metakhieirismena/samsung-galaxy-tab-s6-lite/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, χρόνια πολλά. Το κατάστημα είναι αξιόπιστο?

Μόλις είδα ότι είναι μεταχειρισμένο. Ενδιαφέρομαι για καινούργιο, ευχαριστώ πάντως!

Επεξ/σία από alexandros_dr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, alexandros_dr είπε

Καλησπέρα, χρόνια πολλά. Το κατάστημα είναι αξιόπιστο?

 

https://www.scamadviser.com/check-website/techpoint.gr 

Δεν θα βρεις καινούργιο με τόσα λεφτά(από Ελλάδα).

 

Επεξ/σία από GATE123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pen είναι περιοριστικό για το κόστος που αναζητάς.

Απο Ελλάδα πας για Samsung Galaxy Tab S7 FE 12.4" με WiFi & Μνήμη 64GB και τιμή εκκίνησης στα 450 ευρώ. 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/12/2021 στις 12:11 ΜΜ, alexandros_dr είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Ενδιαφέρομαι για αγορά τάμπλετ που να συνδέεται με pen για να το χρησιμοποιώ για την σχολή.

1) Το ποσό που διαθέτουμε:

Μέχρι 300€

2) Την χρήση του tablet (γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά):

Για ίντερνετ ταινίες και σχολή. Θέλω σίγουρα να συνδέεται με pen για να σημειώνω πάνω στα pdf της σχολής. Δεν με ενδιαφέρει για παιχνίδια.

3) Το μέγεθος και ανάλυσή της οθόνης που θα θέλαμε:

Τουλάχιστον 10"

4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει (hdmi, type-c, gps, φλας στην κάμερα, μαγνητικό πληκτρολόγιο κ.λ.π.):

Αδιάφορο

5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες;

Αδιάφορο

6) Μας ενδιαφέρει το Mobile internet 3G-4G;

Όχι. Δεν θέλω 

7) Επιθυμούμε να χει υποστήριξή από ROMs, root κτλ;

Αδιάφορο

😎 Μας ενδιαφέρει η επίσημη εγγύηση στην Ελλάδα;

Ναι

9) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό ή θέλουμε dual boot;

Οχι

10) Μας ενδιαφέρει η μεγάλη μπαταρία;

Ιδανικά δεν θα με χαλούσε καλή μπαταρία. 

11) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα;

Μονο Ελλάδα

12) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης);

Οχι

13) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο ή και για μεταχειρισμένο;

Καινούργιο.

Έχω ρίξει μια ματιά και βλέπω ότι γενικά για χρήση με pen προτείνουν οι περισσότεροι το samsung galaxy tab s6 lite, αλλά βλέπω ότι έχει αυξηθεί πάρα πολύ η τιμή του. Αναζητώ αν υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική. 

Σας ευχαριστώ! Χρόνια πολλά!

Αν εξαιρέσεις το πενάκι, θα επαιρνα iPad. Έχω το 9th generation 64gb WiFi,μια χαρά και κάνω τη δουλειά μου όλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παρακολουθω ενα σεμιναριο εδω και μερικες εβδομαδες.

Με ενα ipad 10.2, πληκτρολογιο (no name)  και ενα apple pencil ειναι ολα μια χαρα.

Το ipad κοστισε 330 ευρω και η θηκη με το πληκτρολογιο αλλα 45, ενταξει ειναι και το μολυβι, αλλα 80 που το πηρα εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ μάλλον σε ipad θα πάω. Θα περιμένω λίγο ακόμα μήπως πέσει η τιμή του samsung s6 lite, γιατί βλέπω ότι πριν ένα μήνα ήταν 70€ κάτω, αλλιώς ipad. Στα λεφτά που είναι τώρα το s6 δεν αξίζει καθόλου. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.skroutz.gr/s/22925817/Samsung-Galaxy-Tab-S6-Lite-10-4-με-WiFi-και-Μνήμη-64GB-Oxford-Grey.html

 

Ρε φίλε τι λες 330 κάνει; Είσαι 30 παραπάνω από το μπατζετ σου. Αλλιώς, πας στο iPad στα 450-500 (μαζί με pen, θηκη, screen protector, κλπ).

(αν και η TFT είναι λίγο για γέλια) 

Γενικά να καταλάβουμε ότι υπάρχει πλέον πληθωρισμός και τα $300 είναι ένα τίποτα ως ποσό. 

Επεξ/σία από insomniac01
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και χρόνια πολλά. 400 ευρώ έκανε όταν ανέβασα την αγγελία, χθές επειδή ξεκίνησαν οι εκπτώσεις το έβγαλαν όλες οι μεγάλες αλυσίδες στα 330. Δεν θα έμπαινα στην διαδικασία να ανοίξω νήμα για 30 ευρώ. Σήμερα κιόλας θα το παραλάβω. Καλή συνέχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...