Προς το περιεχόμενο

Επτά βασικά πράγματα που θέλετε να κάνετε όταν αποκτήσετε το PlayStation 5


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, insomniac01 είπε

Ρε φίλε τι λες πάλι; Η ουσία είναι ότι η Nintendo σου δίνει μια ΚΟΝΣΟΛΑ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΗ. 

Ξαναλέω άστο για τι δεν έχει νόημα να αναλύουμε τις πρακτικές της Nintendo. Έχουν ΧΙΛΙΟΕΙΠΩΘΕΙ. 

Όσο δεν είναι πιο στρωμένα παιχνίδια First-Party της Sony ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ αν δεν γινουν Update η Copy στο HDD. Θες δεν θες. 

Όσον αφορά την Nintendo ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ η Sony ΔΙΝΕΙ την δυνατοτητα για manual backup USB. 

Hell, ακόμα και η Nintendo εδινε μεχρι το Wii U. 

Αμα θες τόσο πολυ να εχεις ενα backup για ωρα αναγκης πάρε την υπαρχουσα καρτα sd βαλτην σε εναν υπολογιστη συρε τα δεδομενα και βαλτα σε νεα καρτα μεσο του ιδιου υπολογιστη αφού βγαλεις την πρωτη και δεν έχεις τη παραμικρη επαφη με το διαδίκτυο ουτε με cloud τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

15 ώρες πριν, insomniac01 είπε

Τι είναι; Τι plug n play; Plug n play και περίμενε 2 ώρες να κάνει update ή download; Ή που οι μισές κονσόλες είναι all-digital μόνο; 

Τι εννοείς; 

Το plug n play πέθανε στο PS3. 

Το plug n play πέθανε στο PS2. Απλά έβαζες το DVD και έπαιζες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, theripper7 είπε

Το plug n play πέθανε στο PS2. Απλά έβαζες το DVD και έπαιζες. 

Εγω δηλαδη που εβαλα το Zelda botw και μεσα σε 10 δευτερα ειδα τον Link να ξυπναει δεν θεωρουμαι plug n play?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιοι αναπολούν σε κονσόλα, το plug n play, εν έτη 2022, βρίσκονται ακόμα στην προ του 2006 εποχή.

Και ευτυχώς που δεν υπάρχει πλέον με όλα τα bugs μαζεμένα στην έκδοση v1.0 σε κάθε cd του παιχνιδιού.

Άσε που όποιος θέλει, μπορεί και τώρα να ζήσει το plug n play όνειρο, απλά δεν κάνει ποτέ καμία αναβάθμιση (παιχνιδιού) , πετάει το bluray μέσα στο drive και ξεκινά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, music_lover είπε

Όποιοι αναπολούν σε κονσόλα, το plug n play, εν έτη 2022, βρίσκονται ακόμα στην προ του 2006 εποχή.

Και ευτυχώς που δεν υπάρχει πλέον με όλα τα bugs μαζεμένα στην έκδοση v1.0 σε κάθε cd του παιχνιδιού.

Άσε που όποιος θέλει, μπορεί και τώρα να ζήσει το plug n play όνειρο, απλά δεν κάνει ποτέ καμία αναβάθμιση (παιχνιδιού) , πετάει το bluray μέσα στο drive και ξεκινά.

Πετας το δισκακι και σε βγαζει κατευθειαν στο play button,το πατας και αν θελει update το αφηνεις ,σε 10 λεπτα παιζεις,ουτε εγκαταστασεις ουτε conflicts με καρτα γραφικων ,ουτε να ριξω τις προδιαγραφες για να εχω καλα fps η να παιξω το παιχνιδι..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, insomniac01 said:

Όχι φίλε ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ. ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ. Δεν μπαίνουν αν δεν κάνουν Update η Install στο HDD. 

Δεν είπα αν χρειάζεται το update για να παίξεις. 

Είπα πως η όλη διαδικασία γίνεται αυτόματα. Δεν χρειάζεται να ξέρει να κάνει κάτι ο χρήστης. 

2 hours ago, insomniac01 said:

Δεν ζει ούτε εκεί. Γιατί για να μεταφέρεις τα saves - backup σου πρεπει να συνδεθεις στο MyNintendo. Με αλλα λογια αν δεν υποκυψεις στην διαδικτιακη υπερησια τους ΔΕΝ μπορεις να αλλαξεις κονσολα. 

Καμία σχέση βέβαια δεν έχει το αν μεταφέρονται τα saves με το αν είναι plug and play η κονσόλα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, music_lover είπε

Όποιοι αναπολούν σε κονσόλα, το plug n play, εν έτη 2022, βρίσκονται ακόμα στην προ του 2006 εποχή.

Και ευτυχώς που δεν υπάρχει πλέον με όλα τα bugs μαζεμένα στην έκδοση v1.0 σε κάθε cd του παιχνιδιού.

Το θεμα ειναι οτι ολοι νομιζουν οτι τοτε τα παιχνίδια δεν ειχαν bugs/glitch επειδη βολευοντουσαν με τη v1 λες και μπορουσαν να κανουν αλλιως χωρις διαδυκτιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραψτε ενα αρθρο 7 βασικοι λογοι που δεν θα αποκτησεις ps5 ουτε το 2022

Τρεχουν ολοι οι μαγκες και τα αγοραζουν σε κανονικη τιμη για να τα πουλησουν 200 ευρω παραπανω

Το Ελαδισταν με τους κουροπονηρους κωλοβλαχους και το 2022

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που έχω το δικό μου απ το Μαρτιο..καθεται στο ράφι. Ανάθεμα αν έπαιξα 2 games ολα κ ολα , τα υπόλοιπα ηταν PS4...Και γενικά μετά το ELDEN RING θα φάει πώληση σε περιπτωση που ενδιαφερθεί κάποιος ας στείλει inbox κ το παίρνει οταν ερθει η ώρα 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, litoslitos είπε

Εγώ πάντως που έχω το δικό μου απ το Μαρτιο..καθεται στο ράφι. Ανάθεμα αν έπαιξα 2 games ολα κ ολα , τα υπόλοιπα ηταν PS4...Και γενικά μετά το ELDEN RING θα φάει πώληση σε περιπτωση που ενδιαφερθεί κάποιος ας στείλει inbox κ το παίρνει οταν ερθει η ώρα 😅

Αμα εχεις σκοπο να το δώσεις μετα το ελντε ρινγκ που κατα πασα πιθανοτητα θα εχουν βγει στην αγορα περισσότερα στοκ και θα πουλησεις με χασουρα, καλυτερα δωστο τωρα όσο το πήρες και παιξε ελντεν ρινγκ στο ps4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, FromDusk_TillDawn είπε

Αμα εχεις σκοπο να το δώσεις μετα το ελντε ρινγκ που κατα πασα πιθανοτητα θα εχουν βγει στην αγορα περισσότερα στοκ και θα πουλησεις με χασουρα, καλυτερα δωστο τωρα όσο το πήρες και παιξε ελντεν ρινγκ στο ps4.

Οχι εντάξει το καλό ειναι οτι δεν υπάρχει χασούρα στο ps5. Δηλαδή 400€ used φεύγει για πλάκα αν σκεφτείς οτι είχα δώσει 3 κομμάτια για 800+ στο stockX. Και πέρα απο αυτό πραγματικά έχει δουλέψει λιγότερο απο 50 ώρες σύνολο δλδ σα καινούριο ειναι. Έλεγα να το παίξω στο ps5 για να έχω 120fps κ να γλυτώσω τη καρέκλα του PC και κυρίως για το λογο οτι ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ αυτή η κονσόλα. Γενικά full απογοήτευση 0 games και βλέπω και τα exclusives πηγαίνουν και στο PC 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/12/2021 στις 5:06 ΜΜ, polaki είπε

Το Remote Play χωρίς πλάκα τώρα, υπάρχει ΕΝΑΣ που να το χρησιμοποιεί? Αν ναι, ποιά ανάγκη καλύπτει? Δεν κάνω πλάκα, και στο ΧΒΟΧ υπάρχει αλλά δεν βρίσκω χρησιμότητα. 

Να το ανοίγεις από υπολογιστή για να σταματάς τυχών downloads που σκοτώνουν το δίκτυο σου.

11 ώρες πριν, music_lover είπε

Όποιοι αναπολούν σε κονσόλα, το plug n play, εν έτη 2022, βρίσκονται ακόμα στην προ του 2006 εποχή.

Και ευτυχώς που δεν υπάρχει πλέον με όλα τα bugs μαζεμένα στην έκδοση v1.0 σε κάθε cd του παιχνιδιού.

Άσε που όποιος θέλει, μπορεί και τώρα να ζήσει το plug n play όνειρο, απλά δεν κάνει ποτέ καμία αναβάθμιση (παιχνιδιού) , πετάει το bluray μέσα στο drive και ξεκινά.

Με τη λογική σου όταν κατεβάσω τα απαραίτητα updates μετά θα είναι plug n play ή αναιρείται καθολικά αυτός ο όρος για τις κονσόλες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, FromDusk_TillDawn είπε

Εγω δηλαδη που εβαλα το Zelda botw και μεσα σε 10 δευτερα ειδα τον Link να ξυπναει δεν θεωρουμαι plug n play?

Άμα το έπαιξες πρώτη μέρα ναι. Εγώ που το έπαιξα πρώτη φορά 1,5 χρόνο μετά είχε update 1,2 gb. So...

 

8 ώρες πριν, lx911 είπε

Γραψτε ενα αρθρο 7 βασικοι λογοι που δεν θα αποκτησεις ps5 ουτε το 2022

Τρεχουν ολοι οι μαγκες και τα αγοραζουν σε κανονικη τιμη για να τα πουλησουν 200 ευρω παραπανω

Το Ελαδισταν με τους κουροπονηρους κωλοβλαχους και το 2022

Μόνο στην Ελλάδα φτάνει η λογική σου, σε όλο τον κόσμο ισχύει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Tetrabitos είπε

Άμα το έπαιξες πρώτη μέρα ναι. Εγώ που το έπαιξα πρώτη φορά 1,5 χρόνο μετά είχε update 1,2 gb. So...

Καθολου πρωτη μερα,το 2020 το παιξα απλα ετυχε η κασετα να ειναι η 006,εν ολιγης η τελευταία εκτυπωση του botw με ολα τα patches μεσα.

Οπως και να εχει ομως ποιο plug n play στη σημερινη γενια απο το switch δεν υπαρχει,τα παιχνίδια τρεχουν ακομα απο την κασετα απευθειας,μονο αυτο φτανει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...