Προς το περιεχόμενο

Ολοκληρωμένα Πρακτικά Σεμινάρια Λογιστικής


Glator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας!

Ποια είναι η γνώμη σας για τα σεμινάρια λογιστικής τύπου 100 ωρών όπου σε μαθαινουν π.χ ολα τα "λογιστικά διπλογραφικής μεθόδου" κ.τ.λ ?

Προσωπικά εργάζομαι ως βοηθός λογιστή (ασχολουμε μονο με την εμπορική διαχείριση), το λογιστήριο της εταιρείας ειναι εξωτερικό οποτε δεν εχω καποια ημερήσια επαφη με καποιον λογιστή ώστε να μαθω αυτα που προφέρουν αυτα τα σεμιναρια. 

Ο μονος ενδοιασμός στο να εγγραφτώ σε ενα τετοιο σεμιναριο ειναι το κοστος. Οπου και να εχω ρωτήσει, αυτο κυμαίνεται γυρω στα 1000-2000 ευρω.

Θα ηθελα να ακουσω την αποψη καποιου που εχει παρακολουθήσει καποιο απο αυτα τα σεμιναρια και αν τον βοηθησαν επαγγελματικα.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Glator είπε

Καλησπέρα σας!

Ποια είναι η γνώμη σας για τα σεμινάρια λογιστικής τύπου 100 ωρών όπου σε μαθαινουν π.χ ολα τα "λογιστικά διπλογραφικής μεθόδου" κ.τ.λ ?

Προσωπικά εργάζομαι ως βοηθός λογιστή (ασχολουμε μονο με την εμπορική διαχείριση), το λογιστήριο της εταιρείας ειναι εξωτερικό οποτε δεν εχω καποια ημερήσια επαφη με καποιον λογιστή ώστε να μαθω αυτα που προφέρουν αυτα τα σεμιναρια. 

Ο μονος ενδοιασμός στο να εγγραφτώ σε ενα τετοιο σεμιναριο ειναι το κοστος. Οπου και να εχω ρωτήσει, αυτο κυμαίνεται γυρω στα 1000-2000 ευρω.

Θα ηθελα να ακουσω την αποψη καποιου που εχει παρακολουθήσει καποιο απο αυτα τα σεμιναρια και αν τον βοηθησαν επαγγελματικα.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Κοίτα προσωπικά μεταξύ άλλων έχω παρακολουθήσει και τέτοιο σεμινάριο στο κελε συγκεκριμένα και θα μπορούσα να πω ότι ναι με βοήθησε και ας είχα ήδη δει περισσότερα πράγματα από εμπορικό

Το κόστος των εκπαιδεύσεων γενικά είναι ένα θέμα για έναν υπάλληλο, αλλά είναι νομίζω λεφτά που αξίζουν

Προσωπικά άρχισα να κάνω εκπαιδεύσεις όταν ξεκίνησε να τις πληρώνει ο εργοδότης μου και συνειδητοποίησα στη συνέχεια την αξία τους. Νομίζω ότι θα συνεχίσω για κάμποσα χρόνια να επενδύω σε αυτό ακόμα και αν το κάνω από τη τσέπη μου, καλή και η πρακτική εμπειρία και σίγουρα η πιο σημαντική αλλά όταν μαθαίνεις πράγματα σε κατάσταση εκπαίδευσης είναι πολύ πιο εύκολο να τα βάλεις σε μια τάξη στο μυαλό σου

Και ειδικά αν είσαι σε θέση εργασίας όπου ασχολείσαι με πολύ συγκεκριμένο και περιορισμένο πράγμα και θες να έχεις επιπλέον άποψη για το κομμάτι που δουλεύεις ή να διεκδικήσεις μελλοντικά μία άλλη θέση είναι επένδυση.

Επίσης στον κατάλληλο επίδοξο εργοδότη που θα σε δει σε μια συνέντευξη το ότι προσπαθείς να μάθεις πράγματα πέρα από αυτά που βλέπεις στη δουλειά σου θα λειτουργήσει θετικά. Σε πάρα πολλούς βέβαια αυτά είναι αδιάφορα όπως μπορεί να είναι αδιάφορα και τα πτυχία και πολλά άλλα..

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...