Προς το περιεχόμενο

Marvel's Guardians of the Galaxy [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι ωραίο παιχνίδι βρε παιδιά έφτιαξαν εκεί στην eidos? Από όπου και αν το πιάσεις διάλογοι γραφικά συναίσθημα χημεία μεταξύ χαρακτήρων κωμικό στοιχείο ιστορία ακομα και οι μαχες που δεν είναι το δυνατό του σημείο βγάζουν ένα πολύ άρτιο ΑΑΑ παιχνίδι. Ρίχνει σαγόνια με το RT ανοιχτό σε πολλά σημεία το χαζεύεις. Το avengers μπορεί να είναι ένα κακο προς μέτριο παιχνίδι εδώ όμως έδωσαν ρέστα και μπράβο τους. Τρέχει άψογα με FSR 2 ultra γραφικά με high Rt σταθερά 95fps στα 3440x1440. Κάποιo stuttering υπάρχει όταν ξεκινάνε τα cutscenes η κατά τη διάρκεια τους που και που είναι γενικό το πρόβλημα που διάβασα αλλά μικρό το κακο στο 2ωρο θα δω και 10 δευτερόλεπτα stutter συνολικά. 

Spoiler

 

Marvel-s-Guardians-of-the-Galaxy-2022-09
Marvel-s-Guardians-of-the-Galaxy-2022-09
Marvel-s-Guardians-of-the-Galaxy-2022-09
Marvel-s-Guardians-of-the-Galaxy-2022-09
Marvel-s-Guardians-of-the-Galaxy-2022-09
Marvel-s-Guardians-of-the-Galaxy-2022-09
Marvel-s-Guardians-of-the-Galaxy-2022-09
Marvel-s-Guardians-of-the-Galaxy-2022-09
Marvel-s-Guardians-of-the-Galaxy-2022-09
Marvel-s-Guardians-of-the-Galaxy-2022-09
Marvel-s-Guardians-of-the-Galaxy-2022-09
Marvel-s-Guardians-of-the-Galaxy-2022-09
Marvel-s-Guardians-of-the-Galaxy-2022-09
Marvel-s-Guardians-of-the-Galaxy-2022-09
Marvel-s-Guardians-of-the-Galaxy-2022-09
Marvel-s-Guardians-of-the-Galaxy-2022-09
Marvel-s-Guardians-of-the-Galaxy-2022-09
Marvel-s-Guardians-of-the-Galaxy-2022-09

 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
4 ώρες πριν, Arkin είπε

Το avengers μπορεί να είναι ένα κακο προς μέτριο παιχνίδι εδώ όμως έδωσαν ρέστα και μπράβο τους.

Το Avengers το είχε φτιάξει η Crystal Dynamics ενώ το GotG η Eidos Montreal, οπότε ήταν άλλες ομάδες, αλλά είχαν και διαφορετικούς writers τελείως, φαίνεται άλλωστε από την μεγάλη διαφορά προσέγγισης της ιστορίας.

Και μου άρεσε που στο GotG είχε και πολύ καλύτερο feel ότι έχεις μια ομάδα (που οκ, στην αρχή είναι στα μαχαίρια για τους λόγους τους), παρά στο Avengers που αρκετοί ήταν out of character ή είχαν ψυχολογικά που τους τα έλυνε η Kamala...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Το Avengers το είχε φτιάξει η Crystal Dynamics ενώ το GotG η Eidos Montreal, οπότε ήταν άλλες ομάδες, αλλά είχαν και διαφορετικούς writers τελείως, φαίνεται άλλωστε από την μεγάλη διαφορά προσέγγισης της ιστορίας.

Και μου άρεσε που στο GotG είχε και πολύ καλύτερο feel ότι έχεις μια ομάδα (που οκ, στην αρχή είναι στα μαχαίρια για τους λόγους τους), παρά στο Avengers που αρκετοί ήταν out of character ή είχαν ψυχολογικά που τους τα έλυνε η Kamala...

Άλλη εταιρία έτσι? Υπό την Square Enix βέβαια και οι 2. Η eidos Montreal ότι έχει βγάλει είναι αξιόλογο. Από την αρχή φαίνεται ότι είναι ομάδα και όπως κάθε ομάδα έχει τα προβλήματα της προηγούμενα μεταξύ τους πχ drax gamora το πιο χτυπητό. Βλέπω όσο προχωράω ότι υπάρχει μεγάλη ανάπτυξη σε όλη αυτή τη χημεια όλοι νοιάζονται για όλους όπως στις ταινίες και ας υπάρχουν διαμάχες. Σίγουρα σηκώνει και δεύτερο playthrough τουλάχιστον αυτή την εντύπωση μου βγάζει στο τέταρτο chapter είμαι και με τους διαλόγους η στο πως αντιμετωπίζεις κάθε χαρακτήρα η συνέχεια σε πολλά σημεία θα μπορούσε να εξελιχθεί διαφορετικά ανάλογα πως απαντάμε. Για το avengers από την αρχή μόνο τα χειρότερα άκουγα και δεν πρέπει να έχουν αλλάξει και πολλά για αυτό και έπεσε η τιμή του τόσο γρήγορα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για ultrawide. Μαγικός ο κόσμος του οσο προχωράω τόσο καλύτερα γραφικά και λεπτομέρεια βλέπω. Και τρέχει άψογα εκτός κάποια cutscenes που ανέφερα εδώ και εκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, optimus prime είπε

Για εμενα εχει απο τα πιο ομορφα level που εχω παιξει ποτε σε παιχνιδι..

Συν την πολύ καλή υλοποίηση RT που έχει όπου έχει έντονο σκηνικο με Rt η διαφορά είναι τεράστια στην εικόνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενταξει ειναι καλουτσικη,εχει αρκετο θορυβο εαν προσεξεις.

Αυτο θα το δεις καλυτερα οταν κοιταζεται ο star lord στον καθρεπτη μεσα στο Milano..

Δεν εχουν κανει καλο denoising οπως στο Doom eternal π.χ..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Ενταξει ειναι καλουτσικη,εχει αρκετο θορυβο εαν προσεξεις.

Αυτο θα το δεις καλυτερα οταν κοιταζεται ο star lord στον καθρεπτη μεσα στο Milano..

Δεν εχουν κανει καλο denoising οπως στο Doom eternal π.χ..

Αυτό το πρόσεξα από την αρχή με τον καθρέφτη. Στο σημείο πιο πάνω αν δεις που ανέβασα στις φωτογραφίες με τη Νικι στο πάτωμα είναι πεντακάθαρο. Μόνο στον καθρέφτη παρατήρησα το θόρυβο που γράφεις και δοκίμασα και με off Rt και με ultra rt πάλι φαίνεται ακριβώς το ίδιο. Οπότε δεν πρέπει να περνει μέρος το RT σε αυτή την περίπτωση κατά 99%. Όπου έχω δει να υπάρχει Rt στο πάτωμα σωλήνες τζάμια εκτός καθρέφτη είναι πολύ καθαρή η εικονα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει και σε αλλα σημεια,θα το δεις και στο benchmark οταν κοιτας μεταλλικες επιφανειες..

Εαν δυσκολευτεις θα ειναι λογο της αναλυσης σου..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Εχει και σε αλλα σημεια,θα το δεις και στο benchmark οταν κοιτας μεταλλικες επιφανειες..

Εαν δυσκολευτεις θα ειναι λογο της αναλυσης σου..

Και στους σωλήνες στην αρχή του chapter 2 το χάζευα δεν παρατήρησα θόρυβο εκτός τον καθρέφτη που δεν πρέπει να υπάρχει Rt εκεί καθόλου. Με on off αλλάζει όλη η σκηνή παρόλο που μόνο reflections έχει. Θα δω βέβαια και παρακάτω. Έχουν βγει 4k ultrawide κάποια στιγμή θα πάω εκεί αλλά μέχρι 60hz για την ώρα που είναι αποτρεπτικος παράγοντας είναι σαν να υπάρχει λαγκ στα 60 μετά από χρόνια στα 80 90. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τα QTE του είναι λόγος για Alt+F4, μην πω για απεγκατάσταση.

Είμαι στη "γέφυρα" με το τέρας στον πλανήτη της lady και έπεσα 5-6 φορές σερί, γιατί πολύ απλά δεν καταλαβαίνω πώς πρέπει να πατήσω το "C".

Συνεχόμενα και μετά στιγμιαία? Ανάποδα? Το γραφικό δεν προσφέρει καθόλου ενημέρωση.

Επιπλέον, φορτώνει από nvme και κάνει πόση ώρα κάθε φορά...είμαστε με τα καλά μας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Τα QTE του είναι λόγος για Alt+F4, μην πω για απεγκατάσταση.

Είμαι στη "γέφυρα" με το τέρας στον πλανήτη της lady και έπεσα 5-6 φορές σερί, γιατί πολύ απλά δεν καταλαβαίνω πώς πρέπει να πατήσω το "C".

Συνεχόμενα και μετά στιγμιαία? Ανάποδα? Το γραφικό δεν προσφέρει καθόλου ενημέρωση.

Επιπλέον, φορτώνει από nvme και κάνει πόση ώρα κάθε φορά...είμαστε με τα καλά μας?

Βρε συ. Το πατάς όταν κλείσει ο κύκλος θα το δεις έχει ένα περιθώριο που μπορείς να το πατήσεις είναι λίγο διαφορετικη η απόχρωση. Είσαι αρχή ακόμα εκεί και εγώ εχασα 2 φορές από εκεί και πέρα θα ξέρεις σε τέτοιες περιπτώσεις τι να κάνεις. Το loading είναι 5 6 δευτερόλεπτα τις φορές που χάνουμε δεν είναι μεγάλο σε nvme το είχα και εγώ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Βρε συ. Το πατάς όταν κλείσει ο κύκλος θα το δεις έχει ένα περιθώριο που μπορείς να το πατήσεις είναι λίγο διαφορετικη η απόχρωση. Είσαι αρχή ακόμα εκεί και εγώ εχασα 2 φορές από εκεί και πέρα θα ξέρεις σε τέτοιες περιπτώσεις τι να κάνεις. Το loading είναι 5 6 δευτερόλεπτα τις φορές που χάνουμε δεν είναι μεγάλο σε nvme το είχα και εγώ. 

Τόσα χρόνια τα qte είναι "πάτα όταν το βλέπεις μια/επαναλαμβανόμενα"...είναι εντελώς χαζό αυτό σκηνικό με τον κύκλο.

Τέλος πάντων, θα το δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...