Προς το περιεχόμενο

Φανάκι ARGB σε παλιά μητρική


zvarthangalos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, triplex1 είπε

πες μου στην συγκεκριμενη μητρικη απο που θα δωσεις τα 5v και απο που το led βυσμα για να μαθω και γω πως δουλευουν ετσι απο περιεργεια

Αν η μητρική υποστηρίζει ARGB, την συνδέεις. 

Αν δεν υποστηρίζει ARGB Δεν το συνδέεις με τη μητρική. Το δουλεύεις από το remote.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tasvar είπε

Αν η μητρική υποστηρίζει ARGB, την συνδέεις. 

Αν δεν υποστηρίζει ARGB Δεν το συνδέεις με τη μητρική. Το δουλεύεις από το remote.

κοιταξτε και το cfm λιγο και μετα να αγοραζετε , αν ειναι να ψηνετε τοστ για να βλεπετε λεντακια να αναβοσβηνουν αστο καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, triplex1 είπε

κοιταξτε και το cfm λιγο και μετα να αγοραζετε , αν ειναι να ψηνετε τοστ για να βλεπετε λεντακια να αναβοσβηνουν αστο καλυτερα

Το μηχανημά μου είναι κρύο. Μου αρκούν τα cfm. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, triplex1 είπε

κοιταξτε και το cfm λιγο και μετα να αγοραζετε , αν ειναι να ψηνετε τοστ για να βλεπετε λεντακια να αναβοσβηνουν αστο καλυτερα

Καλο είναι το cfm ? Ένα θέλω να μπει μπροστά και δύο κάτω να κοιτάνε την κάρτα θα έχω καθόλου διάφορα ή να μην το επιχειρήσω καν; Θέλω να ρίξω Τουλαχιστον 3-5 βαθμούς την θερμοκρασία της gpu 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Nik1239

Μόλις τα εγκατέστησα.

Παίζουν και ΧΩΡΙΣ σύνδεση στη μητρική. 

Η ταχύτητα των ανεμιστήρων, από οτι βλέπω είναι full και μια ρύθμιση κάπου στη μέση. Δηλαδή 2 ταχύτητες.

Κάνουν διάφορα εφφέ, μια χαρά τα βλέπω. 

Από αέρα, εμένα μου αρκούν. 

--Αρνητικό: Στα σταθερά χρώματα, έχει μόνο τα τρία βασικά. -----

Ακυρο. Με το πλήκτρο mode αλλάζει και σε άλλες αποχρώσεις.

 

Επεξ/σία από tasvar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Καλο είναι το cfm ? Ένα θέλω να μπει μπροστά και δύο κάτω να κοιτάνε την κάρτα θα έχω καθόλου διάφορα ή να μην το επιχειρήσω καν; Θέλω να ρίξω Τουλαχιστον 3-5 βαθμούς την θερμοκρασία της gpu 

οχι στα 38 ειναι , οτι πιο χειροτερο υπαρχει αν αναλογιστεις οτι ενα Arctic εχει 54

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Καλο είναι το cfm ? Ένα θέλω να μπει μπροστά και δύο κάτω να κοιτάνε την κάρτα θα έχω καθόλου διάφορα ή να μην το επιχειρήσω καν; Θέλω να ρίξω Τουλαχιστον 3-5 βαθμούς την θερμοκρασία της gpu 

Αν παίζεις παιχνίδια ή έχεις ζεστό μηχάνημα, δες κάτι πιο δυνατό. 

Εγώ δουλεια γραφείου και μουσική κάνω. Μου αρκούν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Καλο είναι το cfm ? Ένα θέλω να μπει μπροστά και δύο κάτω να κοιτάνε την κάρτα θα έχω καθόλου διάφορα ή να μην το επιχειρήσω καν; Θέλω να ρίξω Τουλαχιστον 3-5 βαθμούς την θερμοκρασία της gpu 

κοιτα αυτο

https://www.skroutz.gr/s/28165875/Arctic-P12-PWM-PST-RGB-Case-Fan-120mm-με-Σύνδεση-4-Pin.html

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, tasvar είπε

Αν παίζεις παιχνίδια ή έχεις ζεστό μηχάνημα, δες κάτι πιο δυνατό. 

Εγώ δουλεια γραφείου και μουσική κάνω. Μου αρκούν.

 

Για full load cpu & gpu τα θέλω 

Ο επεξεργαστής είναι σταθερός στους 60 και δεν έχω θέμα με μια ψήκτρα που του πήρα πριν κάνα δυο μήνες 

Η κάρτα βαράει 70-75 τώρα , το καλοκαίρι δεν θέλω να δω πόσους θα έχει. 

Το κουτί βέβαια είναι κάτω και νομίζω δεν βοηθάει καθόλου αλλά και το κουτί επίσης δεν είναι και καλό (ένα innovator είναι) και ψάχνω κάνα τρόπο να μειώσω λίγο τις θερμοκρασίες για να προστατέψω την κάρτα διότι μπήκε στον τελευταίο χρόνο εγγύησης και δεν έχω σκοπό να την αλλάξω μιας και με καλύπτει μια χαρά ακόμα και τώρα και αλλαγή παστας δεν θέλω να ρισκάρω ακόμα να κάνω μιας και σε άλλες δύο που έκανα δυσκολεύτηκα αρκετά να επανατοποθετησω την ψήκτρα . Αν αλλάξω κουτί λέτε να έχω την διαφορά που ψάχνω; Το σκέφτομαι και αυτό. (Για να αποφύγω κράξιμο ήταν prebuilt του eshop)

Φανακια σκέφτομαι τα arctic f12 2-3 κομμάτια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Για full load cpu & gpu τα θέλω 

Ο επεξεργαστής είναι σταθερός στους 60 και δεν έχω θέμα με μια ψήκτρα που του πήρα πριν κάνα δυο μήνες 

Η κάρτα βαράει 70-75 τώρα , το καλοκαίρι δεν θέλω να δω πόσους θα έχει. 

Το κουτί βέβαια είναι κάτω και νομίζω δεν βοηθάει καθόλου αλλά και το κουτί επίσης δεν είναι και καλό (ένα innovator είναι) και ψάχνω κάνα τρόπο να μειώσω λίγο τις θερμοκρασίες για να προστατέψω την κάρτα διότι μπήκε στον τελευταίο χρόνο εγγύησης και δεν έχω σκοπό να την αλλάξω μιας και με καλύπτει μια χαρά ακόμα και τώρα και αλλαγή παστας δεν θέλω να ρισκάρω ακόμα να κάνω μιας και σε άλλες δύο που έκανα δυσκολεύτηκα αρκετά να επανατοποθετησω την ψήκτρα . Αν αλλάξω κουτί λέτε να έχω την διαφορά που ψάχνω; Το σκέφτομαι και αυτό. (Για να αποφύγω κράξιμο ήταν prebuilt του eshop)

Φανακια σκέφτομαι τα arctic f12 2-3 κομμάτια. 

πες μου ποιο ακριβως ειναι το κουτι σου Νικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, triplex1 είπε

πες μου ποιο ακριβως ειναι το κουτι σου Νικ

https://www.e-shop.gr/case-innovator-ajazz-t400-transparent-black-p-PER.643951

Με ένα φαν πίσω και ένα μπροστά που είναι noctua 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

https://www.e-shop.gr/case-innovator-ajazz-t400-transparent-black-p-PER.643951

Με ένα φαν πίσω και ένα μπροστά που είναι noctua 

 

εχεις dvd στην προσοψη?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Nik1239 είπε

οχι το ξυλωσα 

Κανεις mod την προσοψη , την βγαζεις , την βαζεις κατω , κανεις ενα σχεδιο με καποιο ριζοχαρτο απο μεσα και κατω απο τις θεσεις των dvd για να μη σε πω βγαλε τα καπακια και τρυπας απο μεσα προς τα εξω με 3αρι τρυπανι .........................οταν τελειωσεις το βαζεις επανω και ελα να με ξαναρωτησεις

Το κουτι σου ειναι απο τα πιο χαλια που κυκλοφορουν , δεν αναπνεει απο εμπρος , αυτο ειναι το προβλημα του , φυσικα να υποθεσω οτι το πηρες σε crazy sundays

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, triplex1 είπε

Κανεις mod την προσοψη , την βγαζεις , την βαζεις κατω , κανεις ενα σχεδιο με καποιο ριζοχαρτο απο μεσα και κατω απο τις θεσεις των dvd για να μη σε πω βγαλε τα καπακια και τρυπας απο μεσα προς τα εξω με 3αρι τρυπανι .........................οταν τελειωσεις το βαζεις επανω και ελα να με ξαναρωτησεις

Το κουτι σου ειναι απο τα πιο χαλια που κυκλοφορουν , δεν αναπνεει απο εμπρος , αυτο ειναι το προβλημα του , φυσικα να υποθεσω οτι το πηρες σε crazy sundays

μοντα αμα δεν τελειωσει η εγγυηση δεν προκειται να κανω μην εχω αλλα θεματα μετα , ηταν prebuilt το pc και αναγκαστηκα επρεπε να παρω τετοιο και βρηκα το καλυτερο στα λεφτα που μπορουσα να δωσω 

το ξερω για το κουτι αλλα δεν με ενοιαξε οταν το αγορασα , τωρα που βλεπω τα θεματα του αρχιζω και το μετανιωνω 

34 λεπτά πριν, triplex1 είπε

Κανεις mod την προσοψη , την βγαζεις , την βαζεις κατω , κανεις ενα σχεδιο με καποιο ριζοχαρτο απο μεσα και κατω απο τις θεσεις των dvd για να μη σε πω βγαλε τα καπακια και τρυπας απο μεσα προς τα εξω με 3αρι τρυπανι .........................οταν τελειωσεις το βαζεις επανω και ελα να με ξαναρωτησεις

Το κουτι σου ειναι απο τα πιο χαλια που κυκλοφορουν , δεν αναπνεει απο εμπρος , αυτο ειναι το προβλημα του , φυσικα να υποθεσω οτι το πηρες σε crazy sundays

τουτο καλο ειναι ? μεχρι τα 50ε που θελω φαινεται ωραιοτατο , εχει και το φωτακι του 

https://www.skroutz.gr/s/28536881/Deepcool-Matrexx-40-3FS-Gaming-Midi-Tower-Κουτί-Υπολογιστή-με-Πλαϊνό-Παράθυρο-και-RGB-Φωτισμό-Μαύρο.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...