Προς το περιεχόμενο

Apple: Χωρίς Apple Watch στον καρπό τους, κάποιοι άνθρωποι θα πέθαιναν αβοήθητοι


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, jadawin είπε

Χα χα! Σωστός! Ας το βάλει μισοτιμής για ευπαθείς ομάδες ή με υποκείμενα νοσήματα... Και δεν ειρωνεύομαι. 

Έχω μια ερώτηση : Το iwatch λειτουργεί με άλλα smartphones ή μόνο με iPhone; Άρα θες μια περιουσία για να σωθείς. 

 

ε ναι ρε φίλε. Νομίζω μόνο με iphone δουλευει. Οπότε αν ισχύει τοτε ναι, θες μια περιουσία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, kotronas είπε

Αναρωτιέμαι εάν υπήρχε ζωή πρίν το ΚΙΝΗΤΟ.

Εγώ αναρωτιέμαι πώς υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που πέφτουν σε χαράδρες και τους βρίσκουν μετά από μια βδομάδα

4 ώρες πριν, kotronas είπε

 

 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, youraccount είπε

2 λεπτά + reboot = έχουν περάσει 15-20; Ή ψεύτης είσαι ή το reboot παίρνει πολύ ώρα.

Με επιασες, ομολογω! Οπως ομολογω οτι την περιμενα μια τετοια παρατηρηση.

Λοιπον. Μιας και εισαι γατος που δε σου ξεφευγειι τιποτα και η "οκονομια της κουβεντας" για σενα ειναι απλα το σημαδι που ξεσκεπαζει το ψεμμα! Θα παρω τον παθοντα να μου αναλυσει το timeline, ωστε να μην εχουμε τετοια θεματα.

 

Μεχρι τοτε, κρατα την ουσια αν θες, απο το πρωτο σημα μεχρι το συμβαν, περασαν 45-60 λεπτα ΚΑΙ απο το εστιατοριο, ΔΕΝ πηγαν σπιτι τους, πηγαν στο νοσοκομειο, που θα πει οτι ειχε την φροντιδα κυριολεκτικα την στιγμη που την χρειαζοταν!

Αυτο πρακτικα τον γλυτωσε απο μια πολυ ασχημη κατασταση που δεν ξερει και ο ιδιος που θα κατεληγε και τι θα του κοστιζε.

Οπως και αν εχει, τιποτα δεν ειναι υποχρεωτικο, ουτε η πιστη στα λογια μου ουτε καν η αγορα!

(Υγ. Πηρα στην μανα μου ενα band με 40-50€ και απο την ωρα της αγορας, βλεπει πλεον τους παλμους της και ρυθμιζει την ωρα του χαπιου της καρδιας μιας και εχει την εικονα 24/7.)

3 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Το ρολόι δουλευει και αυτόνομα;Δλδ χωρίς κινητό;

οχι...

Νομιζω οτι αυτο ειναι ενα θεμα που θα πρεπει να θεσμοθετηθεί καποια στιγμη, αν δηλαδη αφορα την υγεια θα επρεπε να υπαρχουν κοινα πρωτοκολλά, ωστε να μπορουν τα διαφορα τετοια γκατζεντ να δινουν το max ανεξαρτητα απο τις πλατφορμες που τα συνδυάζεις!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Neural_handshake είπε

επισης δεν ειναι ψεμα οτι τετοια δυνατοτητα εχουν κ παρα πολλα android smartwatches k καποια fitness bands k ολα τα earbuds κλπ αλλα δεν βγηκαν να κανουν τετοιες διαφημισεις

Η apple είναι μια φίλε μου. 

10 ώρες πριν, Neural_handshake είπε

επισης δεν ειναι ψεμα οτι τετοια δυνατοτητα εχουν κ παρα πολλα android smartwatches k καποια fitness bands k ολα τα earbuds κλπ αλλα δεν βγηκαν να κανουν τετοιες διαφημισεις

Η apple είναι μια φίλε μου. 

Η ειρωνία και υπέρτατη βλακεία θα είναι να πάθεις ένα περιστατικό και να είναι αφορτιστο το ρολογακι των 400 ευρώ... Τι αυτονομία έχει το ρολογακι κάποιος που ξέρει να μας πει? Γιατί ναι σώζει ζωές (πρωτότυπο? Δε θα το έλεγα) αλλά με τι αυτονομία? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Upogeios είπε

μιζω οτι αυτο ειναι ενα θεμα που θα πρεπει να θεσμοθετηθεί καποια στιγμη, αν δηλαδη αφορα την υγεια θα επρεπε να υπαρχουν κοινα πρωτοκολλά, ωστε να μπορουν τα διαφορα τετοια γκατζεντ να δινουν το max ανεξαρτητα απο τις πλατφορμες που τα συνδυάζεις!

Αν το έκανε αυτό θα είχε περισσότερους φαν... Αλλά καθώς φαίνεται η δεν είναι αρκετά έξυπνοι στο εμπορικό κομμάτι η δεν έχουν καλούς προγραμματιστές για να το πετύχουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Tωρα γιατί αυτό μου ακούγεται σαν urban myth? 

Κάνεις λάθος, δεν είναι καθόλου! Μου έτυχε με συνάδελφο στην δουλειά. Να προσθέσω ότι και αυτός πίστευε ότι χάλασε το ρολόι και ως apple freak που είναι το έβγαλε και έβαλε το παλιό που είχε. Η ένδειξη ήταν η ίδια. Νοσοκομείο και κολπική μαρμάρινη. Τον Έσωσε.

Μετά από αυτό και εγώ πήγα και πήρα το huawei gt 2 pro που υποτίθεται μπορεί να κάνει το ίδιο καθώς δεν γουστάρω καθόλου τα iphone κινητά για διάφορους λόγους.

Επεξ/σία από pW
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είχε πολύ ενδιαφέρον να διάβαζαν τα σχόλια σας (συμπ. του αρθρογράφου) οι "πρωταγωνιστές" του βίντεο μα και κάθε άλλος που χάρη σε αυτό σώθηκε με τον έναν ή άλλο τρόπο.

Ας είναι.

Εγώ μονάχα θα σημειώσω πως σε κάποια από τα συμβάντα σίγουρα χρησιμοποιήθηκε η cellular έκδοση του Watch που στη χώρα μας δεν είναι διαθέσιμη, με την ευθύνη να βαραίνει τις "τρείς Χάριτες".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές οι διαφημίσεις  είναι ανήθικες...οριακά αλλά όλοι θα κάναμε παρόμοιες διαφημίσεις  στη θέση της Apple . Γιατί λεφτά.  Εξάλλου κ το ανήθικο του ζητήματος συζητείται είναι λεπτό ζήτημα 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Η apple είναι μια φίλε μου. 

Η apple είναι μια φίλε μου. 

Η ειρωνία και υπέρτατη βλακεία θα είναι να πάθεις ένα περιστατικό και να είναι αφορτιστο το ρολογακι των 400 ευρώ... Τι αυτονομία έχει το ρολογακι κάποιος που ξέρει να μας πει? Γιατί ναι σώζει ζωές (πρωτότυπο? Δε θα το έλεγα) αλλά με τι αυτονομία? 

Ναι, διότι τα smartwatch του ανταγωνισμού που εμπεριέχουν δυνατότητες όπως του Watch λειτουργούν με πυρηνική ενέργεια και δε χρειάζονται φόρτιση ποτέ.

Επόμενο παρατράγουδο..

 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Hellenicsun είπε

Ναι, διότι τα smartwatch του ανταγωνισμού που εμπεριέχουν δυνατότητες όπως του Watch λειτουργούν με πυρηνική ενέργεια και δε χρειάζονται φόρτιση ποτέ.

Επόμενο παρατράγουδο..

 

Το δικό μου έχει αυτονομία 1 μήνα φίλε μου. Δεν έχει δυνατότητα κλήσεων αλλά το Huawei Watch GT3 έχει και esim ... και τα πάντα και με όλα ενεργά κρατάει 2 βδομάδες... Το watch7 της απλ με ένα ψάξιμο λέει 18 ώρες... χαχαχαχαχα

 Ποιο είναι το παρατράγουδο ακριβώς δεν μας λες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφήμιση λίγο έως πολύ παραπλανητική.

1) Δεν έχουν όλα τα iWatch LTE

2) Το γεγονός ότι έχουν LTE, σημαίνει ότι πολύ επιλέγουν να αφήσουν το κινητό οπότε μένουν μόνο με το ρολόι

Fun fact: Εμένα κάποτε -συγκυριακά- το κάπνισμα μου έσωσε τη ζωή, να πάρω την British American Tobacco να το κάνουν διαφήμιση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pW είπε

Κάνεις λάθος, δεν είναι καθόλου! Μου έτυχε με συνάδελφο στην δουλειά. Να προσθέσω ότι και αυτός πίστευε ότι χάλασε το ρολόι και ως apple freak που είναι το έβγαλε και έβαλε το παλιό που είχε. Η ένδειξη ήταν η ίδια. Νοσοκομείο και κολπική μαρμάρινη. Τον Έσωσε.

Μετά από αυτό και εγώ πήγα και πήρα το huawei gt 2 pro που υποτίθεται μπορεί να κάνει το ίδιο καθώς δεν γουστάρω καθόλου τα iphone κινητά για διάφορους λόγους.

gt2 και εγω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...