Προς το περιεχόμενο

Aoc 27g2u light bleed


vasvam21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια καλησπερα σας καλη Χρονιά σήμερα παρελαβα με μεταλη χαρα το μόνιτορ που ειχα παραγγείλει απο 27 Δεκεμβρίου απο Γερμανό. 

Παρατηρησα σε light bleed test εντονο φως που μου φαίνεται μη φυσιολογικό για ενα ολοκαίνουριο μόνιτορ. Θα ηθελα τη γνωμη σας αν σας φαίνεται και εσας έντονο οπως εμενα και αν θα περναγε αλλαγη/αντικατάσταση Doa εντος 7 ημερών 😔

Να πω οτι σε λειτουργία με χρωματα κλπ δεν το βλεπεις σχεδον καθόλου μόνο σε σκοτεινή οθόνη. 

Για πειτε γνώμες παρακαλώ 

Screenshot_20220103-195542_Gallery.jpg

Screenshot_20220103-195555_Gallery.jpg

Screenshot_20220103-195559_Gallery.jpg

Screenshot_20220103-195548_Gallery.jpg

Επεξ/σία από vasvam21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, vasvam21 είπε

Παρατηρησα σε light bleed test εντονο φως που μου φαίνεται μη φυσιολογικό για ενα ολοκαίνουριο μόνιτορ. Θα ηθελα τη γνωμη σας αν σας φαίνεται και εσας έντονο οπως εμενα και αν θα περναγε αλλαγη/αντικατάσταση Doa εντος 7 ημερών 😔

Για πειτε γνώμες παρακαλώ

Έτσι ήρθε από το εργοστάσιο; Δεν έχεις πειράξει απολύτως καμία ρύθμιση ούτε από την οθόνη, ούτε από nvidia contol panel/amd adrenalin; Ανάλυση; Έχεις θέσει την εγγενή;

Θα μπορούσαμε να ξέρουμε σε ποια μάρκα και μοντέλο αναφέρεσαι;

 

Επεξ/σία από PC_Science_Lefkada
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ελαττωματική παρτίδα μου φαίνεται.. κάκιστη συμπεριφορά στα τεστ.

Κάλεσε την εταιρία και γνωστοποίησέ τους το πρόβλημά σου για να σου την αντικαταστήσουν ή αν επιθυμείς να σου δώσουν παρόμοιο μοντέλο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το πιο πιθανο να οξυνεται το θεμα απο το κινητο ή τη φωτογραφικη.Κατσε οπως εισαι,μπορει να πεσεις σε χειροτερο.Ολα εχουν αρκετο bleed στο σκοταδι.

Επεξ/σία από 3DJIN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου φαίνεται πολύ το bleeding που έχεις . Έχω παρόμοιο monitor της asus(ASUS TUF Gaming VG27WQ1B) και το bleeding ειναι ελάχιστο έως καθόλου.Αν δεν κάνω λάθος το δικό σου είναι παρόμοιων χαρακτηριστικών.

Να σημειώσω ότι ημουν πολύ τυχερός και το monitor το αγορασα πριν ένα μήνα περίπου , στα 274 ευρώ από κατάστημα του εξωτερικού και τώρα έχει τσιμπήσει πάνω από 50 ευρώ + η τιμή του. Τώρα καταλαβαίνω το γιατί….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...