Προς το περιεχόμενο

Intel Core i7 10700 προτάσεις για υδρόψυξη


Theodoscus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα. Θα ηθελα να βαλω μια υδροψυξη στον συγκεκριμενο επεξεργαστή η οποια να ειναι 240mm και μαξ μεχρι 100€. Το 240mm ειναι γιατι τοσο χωράει στο πανω μέρος του κουτιού μου. Εχω ηδη μια αεροψυξη της CoolerMaster Hyper 212 αλλα δυστυχως επειδη εχω ξεκλειδώσει το tdp του επεξεργαστή δεν ειναι αρκετη μιας και σε full load βαράει ανετα κοντα στους 90 βαθμους spikes. Επισης δεν θα ηθελα να παω σε αλλη αεροψυξη για αισθητικούς λογους οπως πχ noctua. Ακομα υπαρχει και περιπτωση για αναβάθμιση σε 11700k η 10700k. Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Sheogorath είπε

Επειδή Θα ηθελα να εχει rgb αυτη εδω ειναι καλη για τον συγκεκριμενο επεξεργαστή; https://www.skroutz.gr/s/23651508/CoolerMaster-Masterliquid-ML240L-V2-RGB-Υδρόψυξη-Επεξεργαστή-Διπλού-Ανεμιστήρα-120mm-για-Socket-AM4-1200-115x.html?utm_source=ios&utm_campaign=skroutz_share

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/1/2022 στις 9:25 ΠΜ, Theodoscus είπε

Ναι είναι πολύ αθόρυβη και αποδοτική.
Εξαιρετικά αξιόπιστη εταιρία.
Θα σε βγάλει πολλά χρόνια απροβλημάτιστα αν τον χρησιμοποιήσεις αποκλειστικά για gaming.
Ωστόσο, σε full-load με βαριά προγράμματα που ανεβάζουν θερμοκρασίες στα 80+ συστήνεται 360 ψύχτρα, επομένως μελλοντικά
αν χρειαστείς τέτοια δουλειά να έχεις τον νου σου σε αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/1/2022 στις 4:58 ΜΜ, Apollonian είπε

Ναι είναι πολύ αθόρυβη και αποδοτική.
Εξαιρετικά αξιόπιστη εταιρία.
Θα σε βγάλει πολλά χρόνια απροβλημάτιστα αν τον χρησιμοποιήσεις αποκλειστικά για gaming.
Ωστόσο, σε full-load με βαριά προγράμματα που ανεβάζουν θερμοκρασίες στα 80+ συστήνεται 360 ψύχτρα, επομένως μελλοντικά
αν χρειαστείς τέτοια δουλειά να έχεις τον νου σου σε αυτό.

Για προγραμματισμό το χρειαζομαι για κανενα android studio και unity και μετα gaming. Θα πηγαινα σε 360 απλα δεν χωράει στο κουτι μου σιγουρα. Οποτε οταν αλλαχτεί το κουτι θα το δω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Theodoscus είπε

Για προγραμματισμό το χρειαζομαι για κανενα android studio και unity και μετα gaming. Θα πηγαινα σε 360 απλα δεν χωράει στο κουτι μου σιγουρα. Οποτε οταν αλλαχτεί το κουτι θα το δω 

Θα σε καλύψει πλήρως τότε κι αυτή που θα βάλεις, απλά όταν το φορτώνεις συνεχόμενα για πολύ ώρα ρίχνε μια ματιά στις θερμοκρασίες
πού και πού από το task manager για να είσαι ήσυχος. 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Apollonian είπε

Θα σε καλύψει πλήρως τότε κι αυτή που θα βάλεις, απλά όταν το φορτώνεις συνεχόμενα για πολύ ώρα ρίχνε μια ματιά στις θερμοκρασίες
πού και πού από το task manager για να είσαι ήσυχος. 😉

Τέλεια σε ευχαριστω πολυ!😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...