Προς το περιεχόμενο

Δέκτες από την Star Sat (www.star-sat.com)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει κανείς πληροφορίες για δορυφορικούς δέκτες από την εταιρεία star sat (http://www.star-sat.com'>http://www.star-sat.com) και ειδικά για το SR-X3500. Προσπαθεί να μου πουλήσει κάποιος ένα τέτοιο μηχάνημα σε πολλή χαμηλή τιμή και μου λέει ότι κάνει αυτόματα dowload τα updates από το δορυφόρο και "σπάει" κάποια...! κανάλια.

Το site της εταιρείας http://www.star-sat.com έχει κάποιες γενικές πληροφορίες (η εταιρεία έχει έδρα το Λίβανο !!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

otan les poly xamhlh timi poia einai ayth h timh ;;;

 

 

filika

Η τιμή είναι στα 300 Ευρώ με "πατσαρισμένο" το δέκτη ώστε να πιάνει "διάφορα" κανάλια.!!! Στην τιμή είναι και η τοποθέτηση (για Ηράκλειο Κρήτης) οπότε αν κάποιος απλά θέλει μόνο το δέκτη η τιμή κατεβαίνει και άλλο. Μόνο, δεν είμαι σίγουρος αν το μοντέλο είναι το Χ3500 ή το Χ650... πάντως μπορεί να παίξει και NOVA.

 

Δεν ξέρω αν έχει της δυνατότητες το Dreambox που πολλή-ακούγεται στα forum, το σίγουρο είναι ότι το μηχάνημα έρχεται "έτοιμο" για αυτούς που δεν έχουν την τρέλα και την διάθεση να ασχολούνται με updates και ψάξιμο στο Internet για νέες εκδόσεις στο software κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o arapis sti marnis pou ta fernei ta poulaei giro sta 230 euro.

poli kali timi.

alla pros theou!!!min sigrinete ta starsat me ton Dreambox!!!kamia sxesi!!einai san na sigkrinete fiat me mersedes!!!

Δεν ξέρω τι είναι ο "arapis". Η τιμή που έδωσα είναι για κανονικό μηχάνημα μέσω ενός Σύριου αντιπρόσωπου, με εγγύηση ένα χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to sammy enoo "arapi"file mou!!!oi paroikoudes stin ierousalim ton gnorizoun poli kala!!!

se sena ta dinei 300,se mena 230,se allon 250 kai se allon 200!!

tora gia eggiisi e asto kalitera min anoigoume tetoia koubeda!!

epetrepse mou na gnorizo merika pragmata ek ton eso poli kalitera apo merikous oste na exo apopsi!!

aftoi pou gnorizoun prosopa kai pragmata symfonoun mazi mou xamogelodas!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to sammy enoo "arapi"file mou!!!oi paroikoudes stin ierousalim ton gnorizoun poli kala!!!

se sena ta dinei 300' date='se mena 230,se allon 250 kai se allon 200!!

tora gia eggiisi e asto kalitera min anoigoume tetoia koubeda!!

epetrepse mou na gnorizo merika pragmata ek ton eso poli kalitera apo merikous oste na exo apopsi!!

aftoi pou gnorizoun prosopa kai pragmata symfonoun mazi mou xamogelodas!!![/quote']

Αφού ξέρεις "πρόσωπα και πράγματα" γιατί δεν το λες και σε μας. Εγώ δεν ξέρω από δορυφορικά συστήματα και για αυτό το λόγο απευθύνθηκα στο forum... για ενημέρωση και για να αποφύγω πιθανές παγίδες. Με τα λεγόμενά σου πάντως με ανησυχείς... Αυτά τα "sammy" και "arapis" μου θυμίζουν περισσότερο υπόκοσμο παρά σοβαρό επιχειρηματία... Μήπως τα μηχανήματα είναι «μαϊμού», είναι «μαύρα» είναι κάτι άλλο με μη νόμιμο χαρακτήρα.

Εμένα τα μηχάνημα μου το δίνει άτομο που έχει μαγαζί που επισκευάζει τηλεοράσεις /video κτλ και εμπορεύεται και κάποια δορυφορικά συστήματα (και HUMAX) και αναλαμβάνει μεγάλες εγκαταστάσεις σε ξενοδοχειακές μονάδες στο Ηράκλειο. Αυτό που ξέρω για τα star-sat είναι ότι κατασκευάζονται στην Κορέα για μια εταιρεία που έχει έδρα το Λίβανο, και στη Κρήτη (και ίσως σε όλη την Ελλάδα) τα αντιπροσωπεύει κάποιος Σύριας καταγωγής.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to an einai mavra i aspra ta mixanimata boreis na bgaleis syberasmata monos sou!!

otan kapia mixanimata erxodai os laxanika ap osyria-livano-doubai xoris na plironetai oute lepto sto teloneio klp ti einai mavra i aspra???

tora o kolitos sou borei na exei magazi omos 100%ta pernei apo tin arapia!!oxi bebaia pos yparxei kanena problima!!kai ego exo psonisei ouk oliga pragmata!!kai se poli skotomenes times!!

distixos omos oi arapides pou xefitrosan sto kedro tis athinas exoun xalasei tin agora kai tous sostous epixeirimaties!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σήμερα απο την αντιπρωσοπεία για να μάθω τι παίζει και μελλοντικά για να αγοράσω ένα σύστημα. Δεν ξέρω απο δορυφορικά αλλά ο τύπος εκεί μου έδειξε κάποια πράγματα.

 

Πράγματι "σπάει" κάποιες προστασίες (viaccess κτλ.) και σου επιτρέπει να δείς κανάλια εκτός free on air, έχει καλή ποιότητα εικόνας και ήχο dolby surround 2.0 όπου υπάρχει (κανάλι που υποστηρίζει). Βέβαια κάποιες προστασίες δεν τις ξεπερνα και κάποια καλά κανάλια όπως 20th century fox και hbo παραμένουν κλειστά αλλά έχει μια πολύ καλή λειτουργεία το software όπου αυτοματα αποσπά νέους κωδικούς κρυπτογράφησης πακέτων καναλιών που οι εταιρίες τους μπορεί να αλλάζουν με συχνότητα μέχρι μόνο 2 ωρών. Επίσης είναι γρήγορο στην αποκρυπτογράφηση, σαν να αλλάζεις κανάλια στην τηλεόραση σου.

 

Ακολουθεί post μου στο forum γιατί είμαι άσχετος με τους δορυφόρους, ρωτώντας ποιόν δορυφόρο να διαλέξω για να δω αυτά που θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...