Προς το περιεχόμενο

Μήπως καεί;


Antonisk2003

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω έναν Athlon Xp 2200+ (1800Mhz πραγματική ταχύτητα) και με λίγο overclocking τον έχω φτάσει στα 2000Mhz. Η θερμοκρασία που έχει φτάσει μέχρι τώρα σε κανονική λειτουργία είναι 45c, ενώ παλιότερα σε full λειτουργία δεν ξεπερνούσε τους 43-45c. Ένα Data sheet που κατέβασα από την AMD λέει ότι ο συγκεκριμένος επεξεργαστής τα κακαρώνει στους 85c. Όμως φοβάμαι γιατί και ο προηγούμενος επεξεργαστής μου (1800+) έτσι πήγε... εκείνος βέβαια έπιανε τους 63c, αλλά ξέρω 'γω... Μήπως είμαι λίγο υπερβολικός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to thema einai na mhn sou ftash apotoma stous 85c giati oi epe3ergastes anebazoun poli apotoma otan zoristoune. kata ta alla stous 45c se normal katastash eisai kala. kai 2on ypotithete pos otan ftaseis thn krisimi thermokrasia kathe monterno motherboard tha sou sbisei sthn psixra to pc gia na mhn kapseis thn cpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

, ενώ παλιότερα σε full λειτουργία δεν ξεπερνούσε τους 43-45c

 

Ναι, αλλά τώρα καλοκαίριασε. Αφού ανεβαίνει και η θερμοκρασία περιβάλλοντος, φυσικό είναι να ανέβει και η θερμοκρασία του επεξεργαστή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι η θερμοκρασια.Και εγω οταν ζεσταθηκε ξαφνικα η ατμοσφαιρα ειχα τετοιες θερμοκρασιες και ανηχυσα γιατι μολις ειχα βαλει τηνκαινουρια μου ψυκτρα.Τωρα εβαλα ενα ανεμηστηρακι στο μπροστα μερος να βαζει αερα και ενα στο πισω να βγαζει και εχω normal θερμοκρασιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...