Προς το περιεχόμενο

Error- gcc compiler


xelam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, xelam είπε

Δεν με αφήνει να γράψω .το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να πατήσω enter 

Τι εννοείς δεν σε αφήνει; Το τι πληκτρολογείς δεν φαίνεται για λόγους ασφαλείας. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα !

Έχω πολύ καιρό να γράψω στο forum κι είπα να μπω σήμερα σ' ένα μικρό διάλειμμα απ' τη δουλειά. Γενικά όταν πληκτρολογούμε ένα συνθηματικό, το λειτουργικό σύστημα επιλέγει να μην το εμφανίζει καθόλου στην οθόνη, ή σε κάποιες άλλες περιπτώσεις να εμφανίζει μια ακολουθία από αστεράκια ( πχ ***** )

Αυτό γίνεται γιατί την ώρα που ο χρήστης πληκτρολογεί το συνθηματικό, να την έχει στήσει από πίσω κάποιος "κακός" και να υποκλέψει το συνθηματικό κρυφοκοιτάζοντας αυτό που πληκτρολογείται.

Καλή χρονιάαααααααααου !!!

Ο Άσπρος Γάτος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/2/2022 στις 1:17 ΜΜ, White_Cat είπε

Καλησπέρα !

Έχω πολύ καιρό να γράψω στο forum κι είπα να μπω σήμερα σ' ένα μικρό διάλειμμα απ' τη δουλειά. Γενικά όταν πληκτρολογούμε ένα συνθηματικό, το λειτουργικό σύστημα επιλέγει να μην το εμφανίζει καθόλου στην οθόνη, ή σε κάποιες άλλες περιπτώσεις να εμφανίζει μια ακολουθία από αστεράκια ( πχ ***** )

Αυτό γίνεται γιατί την ώρα που ο χρήστης πληκτρολογεί το συνθηματικό, ενδέχεται να την έχει στήσει από πίσω κάποιος "κακός" και να υποκλέψει το συνθηματικό κρυφοκοιτάζοντας αυτό που πληκτρολογείται.

Καλή χρονιάαααααααααου !!!

Ο Άσπρος Γάτος

 

Χίλια συγνώμη αδέρφια, ήθελα ν' αλλάξω μια λέξη στο post μου και αντί για Επεξεργασία πάτησα Παράθεση. Αμα μπορούν οι SysOps ας το φτιάξουνε. Είμαι στη δουλειά και πάνω στη βιασύνη, γίνονται και λάθη.. Sorry

Ο Άσπρος Γάτος με την ουρά στα σκέλη...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
sudo apt install build-essentials 


2022-03-28-11-50-43.png
βασικά μπορείς να έρθεις στο subforum του linux στο insomnia .. 

και δευτέρον ... φίλε αλεξάνδρε  , σε λεπουργικά συστήματα όπως τo ubuntu / debian  ο κωδικός που πληκρολογείς δεν φαίνετε λόγω ασφαλείας . 
και φυσικά τον πλητρολογείς και δεν εμφανίζει τίποτα .. θυμάμαι την πρώτη φορά που εβάλα linux και οταν είδα αυτό ήμουν σε φάση οτι δεν γράφει .

Επεξ/σία από jemadux
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...