Προς το περιεχόμενο

XIAOMI 11T PRO Η΄ XIAOMI 11T


thanasis tr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εδώ σου έχω με το XIAOMI M11T Pro 

 

 

Screenshot_20220114-213541.jpg

2 λεπτά πριν, Satzik είπε

Μπορεί να μην ήταν αλλά πλέον πάει για ανατροπή η mtk 

https://nanoreview.net/en/soc-compare/qualcomm-snapdragon-8-gen-1-vs-mediatek-dimensity-9000

Μου δείχνεις τώρα δύο διαφορετικούς επεξεργαστές που δεν έχουν σχέση με αυτούς που μιλάμε τώρα για να μου αποδείξεις ότι ο MTK είναι καλύτερος ή πάει να γίνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ δεν συγκρίνω τα 2 αυτά. Στα 400 ευρώ είπα ότι είναι καλό κινητό 

Η one plus μετά την ενοποίηση με τη μαμά εταιρία έχει πολλά θέματα με το λειτουργικό της.ειχα το 8

Επίσης εδω μιλάμε για 200 + ευρώ  διαφορά στα 2 κινηταΔε θέλω να αποδείξω κάτι ούτε μ ενδιαφέρει κουβέντα κάνουμε κ μάλιστα ενδιαφέρουσα 

 

Επεξ/σία από Satzik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Satzik είπε

Εγώ δεν συγκρίνω τα 2 αυτά. Στα 400 ευρώ είπα ότι είναι καλό κινητό 

Η one plus μετά την ενοποίηση με τη μαμά εταιρία έχει πολλά θέματα με το λειτουργικό της.ειχα το 8 

Τότε γιατί μου έβαλες link με τους επεξεργαστές?

Στα 400€ δεν θα έπαιρνα Xiaomi πολύ απλά τα πράγματα.

Και εγώ το 1+6 έχω.

Λοιπόν για να μην χαλάσουμε το θέμα ο TS θέλει κάμερα και εγώ του έδωσα την απάντηση μου με αποδείξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, GATE123 είπε

Τότε γιατί μου έβαλες link με τους επεξεργαστές?

Στα 400€ δεν θα έπαιρνα Xiaomi πολύ απλά τα πράγματα.

Και εγώ το 1+6 έχω.

Λοιπόν για να μην χαλάσουμε το θέμα ο TS θέλει κάμερα και εγώ του έδωσα την απάντηση μου με αποδείξεις.

Δεν καταλαβαίνω το ύφος σου.δε σου πε κανείς να πάρεις κινητό xiaomi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ δεν θα έπαιρνα κινητό με mediatek. Θα προτιμούσα να πάρω κινητό με mid-range επεξεργαστή αν δεν είχα να δώσω πάνω από 400 όπως το Samsung A52s παρά να πάρω κινητό με mediatek.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυχαίνει να έχουμε στην οικογένεια κινητό realme Με mtk επεξεργαστή G95 θα έλεγα ότι η mediatek δεν είναι καθόλου κακή σε σχέση με παλιά, το τηλέφωνο πάει σφαίρα χωρίς κολλήματα δροσερό και με πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας. Φαντάζομαι οι καινούργιοι θα είναι ακόμη καλύτεροι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, chios είπε

Τυχαίνει να έχουμε στην οικογένεια κινητό realme Με mtk επεξεργαστή G95 θα έλεγα ότι η mediatek δεν είναι καθόλου κακή σε σχέση με παλιά, το τηλέφωνο πάει σφαίρα χωρίς κολλήματα δροσερό και με πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας. Φαντάζομαι οι καινούργιοι θα είναι ακόμη καλύτεροι. 

Για low budget κινητά όπως είχα πάρει και γω παλιότερα το Redmi note 8 pro είναι μια χαρά ο mediatek. Αλλά όταν φτάνεις να δίνεις 400-600 ευρώ πας σε επιλογή με Snapdragon ξεκάθαρα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, sakks80 said:

Για low budget κινητά όπως είχα πάρει και γω παλιότερα το Redmi note 8 pro είναι μια χαρά ο mediatek. Αλλά όταν φτάνεις να δίνεις 400-600 ευρώ πας σε επιλογή με Snapdragon ξεκάθαρα.

Εδώ θα συμφωνήσω.

Το ότι είπα πιο πάνω ότι δεν θα πάρω στα 400€+ με MTK επεξεργαστή αυτό εννοούσα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι παλαιότεροι ΜΤΚ σερνονταν σύντομα ,σχεδόν μετα από ένα έτος καθημερινής λειτουργίας .Χώρια οι ασυμβατότητες .Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι με τους νέους.

Σίγουρα όμως παίζει ρόλο και το σύνολο κατασκευής της συσκευής .

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή έχω το 11Τ pro, το κινητό δεν ζεσταίνεται. ούτε όταν φορτίζει ζεσταίνεται ιδιαίτερα. το p20 pro που είχα ζεσταινόταν πολύ παραπάνω στα ίδια πράγματα πχ (για να έχετε ένα μέτρο σύγκρισης). παιχνίδια παίζω και δεν έχω παρατηρήσει κάτι. δακτυλικό αποτύπωμα πολύ γρήγορο (στο πλάι όμως), η μπαταρία φορτίζει σε 17 λεπτά εντελώς και το είχα πάρει στα 525 (τον Οκτώβριο από το πλαίσιο για τα 128 γίγα με την σκούπα που έδινε δώρο). η κάμερα είναι μια χαρά, τα βίντεο μια χαρά αλλά σε σχέση με το p20 pro που είχα, η κάμερα στο 11Τ είναι πιο ''σκληρή'' θα έλεγα. φαίνονται τα πάντα, εννοώντας πχ, εάν υπαρχει ένα λευκό σημαδάκι σε μία μπλούζα όταν βγάζεις φώτο, τότε φαίνεται. καλύτερη κάμερα από το p20 pro αλλά διαφορετική. τώρα εάν κάποιος θέλει να δώσει 500 ή όχι για xiaomi κτλ είναι άλλο πράγμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, james01gr είπε

επειδή έχω το 11Τ pro, το κινητό δεν ζεσταίνεται. ούτε όταν φορτίζει ζεσταίνεται ιδιαίτερα. το p20 pro που είχα ζεσταινόταν πολύ παραπάνω στα ίδια πράγματα πχ (για να έχετε ένα μέτρο σύγκρισης). παιχνίδια παίζω και δεν έχω παρατηρήσει κάτι. δακτυλικό αποτύπωμα πολύ γρήγορο (στο πλάι όμως), η μπαταρία φορτίζει σε 17 λεπτά εντελώς και το είχα πάρει στα 525 (τον Οκτώβριο από το πλαίσιο για τα 128 γίγα με την σκούπα που έδινε δώρο). η κάμερα είναι μια χαρά, τα βίντεο μια χαρά αλλά σε σχέση με το p20 pro που είχα, η κάμερα στο 11Τ είναι πιο ''σκληρή'' θα έλεγα. φαίνονται τα πάντα, εννοώντας πχ, εάν υπαρχει ένα λευκό σημαδάκι σε μία μπλούζα όταν βγάζεις φώτο, τότε φαίνεται. καλύτερη κάμερα από το p20 pro αλλά διαφορετική. τώρα εάν κάποιος θέλει να δώσει 500 ή όχι για xiaomi κτλ είναι άλλο πράγμα.

Μα σαφώς καλύτερο είναι το Pro(όχι στην κάμερα).

Αλλά μιλάμε για το απλό.

Επεξ/σία από GATE123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...