Προς το περιεχόμενο

χακαρισμα επαγγελματικου λογαριασμου google


tommi03

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια,

Χθες καποια στιγμη μου ηρθε ειδοποίηση ασφαλειας στο κινητο απο την google, μεχρι να προλάβω να παρω χαμπαρι τι εγινε ειχαν μπει αλλαξαν το password, το κινητο επιβεβαίωσης και το email επιβεβαίωσης. Δεν εχω καταφερει μεχρι στιγμης να συνδεθω ο μονος τροπος ειναι ενα 8 ψηφιο που θελει που δεν το εχω και με το help της google δεν βγαζω ακρη. Υπαρχει καμια λυση για να το επαναφερω; στο κινητο μου βγαζει δυο κωδικους 10ψηφιους που δεν ξερω πως να τους χρησιμοποιησω. Μαζι με το gmail μου εκλεισαν και το καναλι στο youtube που ειχα πανω απο 250 βιντεο απο το 2007. Καθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γνωρίζω ότι δε θα συνεισφέρω και πολλά σε αυτό το θέμα αλλά πρέπει να το πω. Αρχικά, δύσκολα θα βγάλεις άκρη καθώς δεν υπάρχει άμεση επικοινωνία με την google και το forum που γράφεις το πρόβλημα και σε βοηθούν έμπειρα μέλη είναι γτπ. Πάντως, εγώ με το 2 step verification θεωρώ ότι είναι αδύνατο να γίνει κάτι τέτοιο καθώς χρειάζεται πρόσβαση στο κινητό σου ο άλλος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα δυστηχως επειδη το ειχα απο παλια δεν το σκεφτηκα να κανω 2 step verication, ειχα βαλει ενα αλλο email κ το κινητο μου για να γινεται επιβεβαίωση αλλα αυτοι μπηκαν ισως μεσα απο τον υπολογιστη μου και αλλαξαν αυτα τα δυο. Στο κινητο ειδα ειδοποιηση οτι αλλαξατε τα στοιχεια απο τον υπολογιστη σας στο ταδε μερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να κάνω μια ερώτηση.

 

Μπήκα στο gmail πάτησα ενεργοποίηση επαλήθευση σύνδεσης σε 2 βήματα, επέλεξα να μου έρχεται μήνυμα με κωδικό στο κινητό. 

Χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο?

Σε περίπτωση που χάσω τον αριθμό τι γίνεται?

 

Επίσης στο hotmail να επιλέξω να μου έρχεται κωδικός με μήνυμα στο κινητό?

Επεξ/σία από pavloa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έχω βάλει τα εξής:

  • Κλειδί ασφαλείας για ολοκλήρωση της σύνδεσης.
  • Μηνύματα προτροπής της Google στο κινητό
  • Authenticator
  • 2 κινητά τηλέφωνο

Και εφεδρικό email σαφώς.

Αν χάσεις τον αριθμό θα πρέπει να έχεις πρόσβαση με έναν από τους παραπάνω τρόπους. Αυτά τα βρίσκεις από το account -> 2 step verification

Επεξ/σία από dkmaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, pavloa είπε

Να κάνω μια ερώτηση.

 

Μπήκα στο gmail πάτησα ενεργοποίηση επαλήθευση σύνδεσης σε 2 βήματα, επέλεξα να μου έρχεται μήνυμα με κωδικό στο κινητό. 

Χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο?

Σε περίπτωση που χάσω τον αριθμό τι γίνεται?

 

Επίσης στο hotmail να επιλέξω να μου έρχεται κωδικός με μήνυμα στο κινητό?

Βαλε και 2ο κινητό,ενός γνωστού σου.Πως να χάσεις τον αριθμό;Και την σιμ να χάσεις βγάζεις άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας όλα αυτά, μου κάνει τρομερή εντύπωση...

Πως μπορείτε και χάνετε πρόσβαση στο λογαριασμό?

Ούτε τα τόσα πολλά μέτρα ασφαλείας που διαβάζω θεωρώ πως υπάρχει λόγος αλλά αν προσέχεις κυρίως το εμαιλ (εισερχόμενα) ανοίγεις δεν θα παρουσιάζονται όλα αυτά τα θέματα....

 

Anyway 🤓

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, kormos είπε

Διαβάζοντας όλα αυτά, μου κάνει τρομερή εντύπωση...

Πως μπορείτε και χάνετε πρόσβαση στο λογαριασμό?

Ούτε τα τόσα πολλά μέτρα ασφαλείας που διαβάζω θεωρώ πως υπάρχει λόγος αλλά αν προσέχεις κυρίως το εμαιλ (εισερχόμενα) ανοίγεις δεν θα παρουσιάζονται όλα αυτά τα θέματα....

 

Anyway 🤓

...και ολοι αυτοι ειναι δεν ειναι και ηλικιωμένοι, οπως ολοι διατείνονται εδω μεσα☹️

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, kormos είπε

Διαβάζοντας όλα αυτά, μου κάνει τρομερή εντύπωση...

Πως μπορείτε και χάνετε πρόσβαση στο λογαριασμό?

Ούτε τα τόσα πολλά μέτρα ασφαλείας που διαβάζω θεωρώ πως υπάρχει λόγος αλλά αν προσέχεις κυρίως το εμαιλ (εισερχόμενα) ανοίγεις δεν θα παρουσιάζονται όλα αυτά τα θέματα....

 

Anyway 🤓

Σισγουρα δεν ηταν απο εισερχομενο email λογω δευτερου προσωπικου λογαριαμου δεν το εβαζα οπουδηποτε μονο επαγγελματικα. Δεν λαμβανα σπαμ εκει και δεν παταγα σε κακοβουλα κλικς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπόρεσαν και σου άλλαξαν τον αριθμό κινητού για επιβεβαίωση; Δεν στέλνεται κωδικός στο παλαιό κινητό για να μπει το νέο; 

Εγω εχω βάλει το κινητό για να μου έρχεται κωδικός αν πάει να μπει κάποιος από άλλον υπολογιστή και browser. Τώρα αν δεν έρχεται κωδικός στο κινητό για τέτοιες αλλαγές τότε είναι παντελως άχρηστο αυτό το βήμα. 

Λογικά δεν μπήκαν στον υπολογιστή σου. Έδωσες κατά λάθος τα στοιχεία σου σε κάποια σελίδα που ήταν fake και στα πήρανε άλλοι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tommi03 είπε

Σισγουρα δεν ηταν απο εισερχομενο email λογω δευτερου προσωπικου λογαριαμου δεν το εβαζα οπουδηποτε μονο επαγγελματικα. Δεν λαμβανα σπαμ εκει και δεν παταγα σε κακοβουλα κλικς

Είναι πολύ περίεργο όμως να συμβεί αυτό που αναφέρεις αν δεν έχει ανοιχτεί κάποιο εμαιλ περιέργο εκτός αν είχε κανέναν κωδικό του στυλ 12345678

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ουτε εδωσα στοιχεια ουτε ειχα απλο κωδικο, στο κινητο η ειδοποιηση που μου ηρθε ειναι οτι αλλαξατε τον κωδικο απο τον υπολογιστη του σπιτιου που ειχα ανοιχτο εκεινη την ωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...