Προς το περιεχόμενο

Αποτροπή με χρήση κάμερας.


SMF

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

Έχω ένα κτήμα δυστυχώς μακριά από εκεί που μένω. Το φράξιμο είναι πολύ δαπανηρό για την ώρα και σκέφτεται να βάλω 3 ψεύτικες κάμερες (με μπαταρίες) που ανάβει λαμπάκι μόνο ως αποτροπή.

1) Υπάρχει κάποιο νομικό θέμα; Προσωπικά πιστεύω πως όχι αφού είναι ψεύτικες.

2) Το έχει δοκιμάσει κανείς; Ρωτώ κατά πόσο θα αποτελέσει αποτρεπτικό παράγοντα.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SMF είπε

Καλησπέρα σας,

Έχω ένα κτήμα δυστυχώς μακριά από εκεί που μένω. Το φράξιμο είναι πολύ δαπανηρό για την ώρα και σκέφτεται να βάλω 3 ψεύτικες κάμερες (με μπαταρίες) που ανάβει λαμπάκι μόνο ως αποτροπή.

1) Υπάρχει κάποιο νομικό θέμα; Προσωπικά πιστεύω πως όχι αφού είναι ψεύτικες.

2) Το έχει δοκιμάσει κανείς; Ρωτώ κατά πόσο θα αποτελέσει αποτρεπτικό παράγοντα.

Ευχαριστώ.

Δυστυχώς το λαμπάκι με 3 μπαταρίες κρατάει 10 ώρες. Μεγάλη απάτη. Θέλει να έχεις ρεύμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Land-decked είπε

Δυστυχώς το λαμπάκι με 3 μπαταρίες κρατάει 10 ώρες. Μεγάλη απάτη. Θέλει να έχεις ρεύμα 

Νομικά υπάρχει κανένα θέμα; Είναι στη μέση του πουθενά, απλά περνάει κανένα μηχανάκι, θέλω να αποτρέψω το ρήμαγμα που συμβαίνει στα δέντρα μέχρι να βάλω περίφραξη.

Επεξ/σία από SMF
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, SMF είπε

Νομικά υπάρχει κανένα θέμα; Είναι στη μέση του πουθενά, απλά περνάει κανένα μηχανάκι, θέλω να αποτρέψω το ρήμαγμα που συμβαίνει στα δέντρα μέχρι να βάλω περίφραξη.

Οσο βλεπουν το κτημα σου, και εχεις ταμπελα για ενημερωση, οχι.

Απο περιεργεια, ο λογος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Οσο βλεπουν το κτημα σου, και εχεις ταμπελα για ενημερωση, οχι.

Απο περιεργεια, ο λογος?

Μικρό χωριό κακό χωριό που λένε, αυτό ακριβώς. Ότι αφήσεις εξαφανίζεται, θέλω να βάλω λάστιχα για πότισμα και θα τα κλαίω σε λίγο καιρό εάν δεν υπάρχει αποτροπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν χρόνια έβαζε ψεύτικες κάμερες ο θείος μου στην οικοδομή που είχε επειδή έκαναν διαρρήξεις στο υπόγειο και έκλεβαν διαφορα εργαλεία. Με το που μπήκε η κάμερα μαζί με μια λάμπα που άναβε όταν πλησίαζε κάποιος, σταμάτησε και το πρόβλημα. Σε αφυλαχτα χωράφια τώρα και μέρη μακρινά είναι δυσκολότερο να λυθεί το πρόβλημα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν εχεις κανα φιλο να στα προσεχει φιλε μια η αλλη παλι στα ιδια θα ερθεις δυστηχώς.

εδω στα κτηματα ειναι αλλοι και υπαρχουν κλοπές.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου κλέψουν και τις κάμερες..

Σε κατι φίλους που ειχαν μελίσσια και βαζαμε κάμερες μια περίοδο αφησαν ήσυχα τα μελίσσια και ψάχνανε τις κάμερες για να κλέψουν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SMF είπε

Είναι στη μέση του πουθενά, απλά περνάει κανένα μηχανάκι, θέλω να αποτρέψω το ρήμαγμα που συμβαίνει στα δέντρα μέχρι να βάλω περίφραξη.

εγω ακομα ψαχνω την πορτα απο τους τρισαθλιους με το μεγαφωνο Κοβουν την πανω ουγια  Βαζουν το ποδι στη μεση του πασαλου τον λυγιζουν και πηδουν μεσα Δεν μπαινουν καν στη διαδκκασια να κοψουν το συρμα Σιγα την αποτροπη που θα κανεις Εχω παρατησει 2,5 στρεματα βαλεντσια γιαυτο το λογο

 

1 ώρα πριν, SMF είπε

Ότι αφήσεις εξαφανίζεται, θέλω να βάλω λάστιχα για πότισμα και θα τα κλαίω σε λίγο καιρό εάν δεν υπάρχει αποτροπή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αντίθεση με τις κοινές fake, αυτής εδώ ανάβουν όλα τα υπέρυθρα το βράδυ. Επίσης φορτίζει με ηλιακό πάνελ και έχει ενσωματωμένη μπαταρία λιθίου άρα ξεχνάς τα βγάλε-βάλε μπαταρίες για αρκετό διάστημα.

https://www.skroutz.gr/s/30443880/Entac-Ηλιακό-Φωτιστικό-με-Ανιχνευτή-Κίνησης-Ομοίωμα-Κάμερας-15-007-0068.html?from=catspan

Νομίζω η επόμενη καλύτερη λύση είναι κανονικές κάμερες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...