Προς το περιεχόμενο

Το 2021 ήταν μία εξαιρετική χρονιά για την αγορά των υπολογιστών


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά και να διαβάσω "το 2021 ήταν μια εξαιρετική χρονιά για την αγορά καρτών γραφικών" δεν θα εκπλαγώ... αφού έχουμε πει... όλοι κερδισμένοι είναι... όλοι πουλάνε και όλοι βγάζουν$$$ περισσότερα από ποτέ, κάθε φορά.

Γελάνε και οι πέτρες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsofras είπε

341.000.000 είναι , αναφέρει κάτω ότι είναι σε χιλιάδες τα units (και στο άρθρο γράφει 314 εκατομμύρια μάλλον μπέρδεψαν την σειρά του 1 και του 4 )

Δίκιο έχεις, γιατί τα νούμερα απλά μου φάνηκαν αστεία, τώρα μάλιστα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Sanjuro είπε

Το original άρθρο (όχι αυτό του engadget που λινκάρει το insomnia) λέει διάφορα και περιέχει αυτό...

PHcheFo.jpg

https://canalys.com/newsroom/global-pc-market-Q4-2021

Το αναφερει παντως και στην εικονα πανω αριστερα οτι αφορα ολους τους υπολογιστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κανει τρομερή εντυπωση παντως το πολυ μικρό ποσοστο που έχουν οι Desktop. Αν προσθεσεις και αυτους που χρησιμοποιουν tablet και chromebooks σαν τον κυριο υπολογιστη τους (που δεν ειναι και λίγοι πλεον) , το μερίδιο των Desktop δεν θα πιανει ούτε το 5%. Food for thought...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, AtiX είπε

Εμένα μου κάνει εντύπωση που κάποιοι ακόμα κι μετά από αυτό θα που ότι υπάρχει έλλειψη σε τσιπς…

βρε δούλεμα που τρώμε και το χρυσοπληρώνουμε κιόλας… 

Έλλειμμα σε chips υπάρχει και φαίνεται σε μεγάλης ζήτησης προϊόντα. Πχ, ένας ενισχυτής κιθάρας Boss Katana Mk2 50w, ο οποίος είναι ο best selling ενισχυτής αυτή την στιγμή, ήταν 2 μήνες (μπορεί και παραπάνω) out of stock, εκτός από κάτι μαγαζιά που τον είχαν +40%. Υπήρχε έλλειψη στα chips που χρειάζεται η Roland για να τον κατασκευάσει. Ο δικός μου έκανε ενάμιση μήνα να έρθει από όταν τον έκανα ειδική παραγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, pcos είπε

μιναρισμα και εργασια απο σπιτι  ειναι το παρον και το μελλον :) 

Για άλλους γιατί στην ελλάδα με τα πρόστιμα που πληρώνουμε καίγοντας λιγνίτη και τα άλλα πλιάτσικα που γίνονται απο αυτούς που παράγουν ενέργεια και δεν έχουμε ακόμη καταταγεί στο ευρωπαϊκό target model ο λογαριασμός έχει κυριολεκτικά διπλασιαστεί και η μεγαβατώρα στην ελλάδα ειναι η πιο ακριβή της ευρώπης. 

Δεν μας αφήνουν να πάρουμε ανάσα απο πουθενά οι άτιμες οικογενειοκρατίες  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...