Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με ipad κ icloud


Tsakalos!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συγγενικο μου πρόσωπο, εχει εδω και 6 χρονια ενα Ipad mini 2.. Εδω και λιγο καιρο της ζηταει τον κωδικο icloud... μου δωσε το χαρτακι που τα χει σημειωσει ολα, και οταν περναω τον κωδικο μου βγαζει μυνημα οτι το icloud ειναι κλειδωμενο.. ζηταω να κανουμε ξεκλειδωμα, και μου λεει η μεσω εμαιλ η μεσω των ερωτησεων.. δεν εχει ιδεα τι ερωτησεις ειχε βαλει πριν 6 χρονια, οποτε επελεξα μεσω email.. το προβλημα λοιπον ειναι οτι email ειναι ιδιο με το icloud account... ελα που δεν συγχρονιζει το ipad και δεν λαμβανει μειλς...και απο οτι ειδα πρεπει να χει προβλημα πολυ καιρο, γιατι δεν εχει λαβει κανενα emai τον τελευταιο χρονο.. δοκιμαζω να μπω στο Icloud απο pc, παλι μου βγαζει τα ιδια, οτι το Icloud ειναι κλειδωμενο, να το ξεκλειδωσσουμε μεσω εμαιλ κτλ..  ετσι λοιπον ουσιαστικα χτυπαω τοιχο..

χρονια εχω apple devices δεν ξανασυνατησα κατι τετοιο..

Καμια ιδεα τι να κανω?

Επεξ/σία από Tsakalos!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Tsakalos! είπε

Συγγενικο μου πρόσωπο, εχει εδω και 6 χρονια ενα Ipad mini 2.. Εδω και λιγο καιρο της ζηταει τον κωδικο icloud... μου δωσε το χαρτακι που τα χει σημειωσει ολα, και οταν περναω τον κωδικο μου βγαζει μυνημα οτι το icloud ειναι κλειδωμενο.. ζηταω να κανουμε ξεκλειδωμα, και μου λεει η μεσω εμαιλ η μεσω των ερωτησεων.. δεν εχει ιδεα τι ερωτησεις ειχε βαλει πριν 6 χρονια, οποτε επελεξα μεσω email.. το προβλημα λοιπον ειναι οτι email ειναι ιδιο με το icloud account... ελα που δεν συγχρονιζει το ipad και δεν λαμβανει μειλς...και απο οτι ειδα πρεπει να χει προβλημα πολυ καιρο, γιατι δεν εχει λαβει κανενα emai τον τελευταιο χρονο.. δοκιμαζω να μπω στο Icloud απο pc, παλι μου βγαζει τα ιδια, οτι το Icloud ειναι κλειδωμενο, να το ξεκλειδωσσουμε μεσω εμαιλ κτλ..  ετσι λοιπον ουσιαστικα χτυπαω τοιχο..

χρονια εχω apple devices δεν ξανασυνατησα κατι τετοιο..

Καμια ιδεα τι να κανω?

Σε επισκευαστικό της apple με κάποιο αποδεικτικό ότι το ipad της ανήκει και την ανάλογη χρέωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να σου πω με σιγουρια οτι εκτος και αν βρεις τις απαντησεις στις ερωτησεις ή καποια συσκευη που με καποιο τροπο να παιρνει τα μειλ δεν θα ξαναεχεις προσβαση στον λογαριασμο και θα πρεπει να φτιαξεις καινουριο.

Τωρα αναλογα με το αν το find my ειναι ανοιχτο στο iPad θα πρεπει να κανεις το erase  αν θες να βγαλεις το account απο το ipad ολοκληρωτικα. Αν το find my ειναι ανοιχτο θα κανεις erase to iPad με recovery mode και μετα οταν μπεις μεσα αμεσως πριν καν το σεταρεις θα σου ζητησει το apple id και το password για να μπορεσεις να σεταρεις το iPad. Απο τη στιγμη που τα εχεις αυτα(το account ειναι μεν κλειδωμενο αλλα αυτα τα εχεις εσυ για να σου εμφανιζει το μηνυμα οτι το account ειναι κλειδωμενο) θα τα βαλεις στην συσκευη και μετα θα σεταρεις το iPad σαν καινουριο φτιαχνοντας νεο account.

Αν το find my δεν ειναι ενεργοποιημενο μπορεις να δοκιμασεις Ρυθμισεις > [ονομα λογαριασμου πανω πανω] > Αποσυνδεση (κατω κατω με κοκκινα γραματα) να δεις αν θα σε αφησει και ισως ετσι μπορεσεις να αφαιρεσεις τον λογαριασμο απο το iPad χωρις να κανεις επαναφορα στις εργοστασιακες. 

Γενικα οπως ειπα στην αρχη εκτος και αν βρεις τις απαντησεις στις ερωτησεις ή καποια συσκευη που με καποιο τροπο να παιρνει τα μειλ το account το ξεχνας και παμε να δουμε απο εκει και περα τι κανουμε. Δεν υπαρχει αλλος τροπος ουτε να πας σε καποιο καταστημα να στο κανουν. Ειναι θεμα account οχι hardware για να σε βοηθησουν σε οποιοδηποτε μαγαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, petros9339 είπε

 

Τωρα αναλογα με το αν το find my ειναι ανοιχτο στο iPad θα πρεπει να κανεις το erase  αν θες να βγαλεις το account απο το ipad ολοκληρωτικα. Αν το find my ειναι ανοιχτο θα κανεις erase to iPad με recovery mode και μετα οταν μπεις μεσα αμεσως πριν καν το σεταρεις θα σου ζητησει το apple id και το password για να μπορεσεις να σεταρεις το iPad. Απο τη στιγμη που τα εχεις αυτα(το account ειναι μεν κλειδωμενο αλλα αυτα τα εχεις εσυ για να σου εμφανιζει το μηνυμα οτι το account ειναι κλειδωμενο) θα τα βαλεις στην συσκευη και μετα θα σεταρεις το iPad σαν καινουριο φτιαχνοντας νεο account.

Ευχαριστω για την απαντηση... εκανα ακριβω αυτο, αλλα τωρα πριν προχωρησει στο σεταπ, μου βγαζει μυνημα Κλειδωμα Ενεργοποιησης.. Ζηταει το συνδεμενο apple id.. το περναω, αλλα βγαζει μυνημα οτι το id ειναι κλειδωμενο.. και δεν με αφηνει να κανω κατι αλλο... δεν προχωραει δηλαδη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Tsakalos! είπε

Ευχαριστω για την απαντηση... εκανα ακριβω αυτο, αλλα τωρα πριν προχωρησει στο σεταπ, μου βγαζει μυνημα Κλειδωμα Ενεργοποιησης.. Ζηταει το συνδεμενο apple id.. το περναω, αλλα βγαζει μυνημα οτι το id ειναι κλειδωμενο.. και δεν με αφηνει να κανω κατι αλλο... δεν προχωραει δηλαδη...

Μαλιστα. Αν μας βγαζει και εκει το μηνυμα οτι το Apple ID ειναι κλειδωμενο και δεν μας αφηνει να προχωρησουμε ο μονος τροπος ειναι να παμε και να ανεβασουμε ενα αντιγραφο της αποδειξης αγορας του iPad εδω:

https://al-support.apple.com/#/getsupport/el_GR

Πρεπει να πατησεις κατω κατω εκει που λεει "Ξεκινηστε" κατω απο το "Χρειάζεστε επιπλέον υποστήριξη;". Δυστυχως δεν υπαρχει κανενας αλλος λογος στο λεω για να γλιτωσεις και τον χρονο και τον κοπο σου. Κανενας λογος να μιλησεις με την Apple ή να πας σε καποιο κατάστημα. Αν δεν εχεις την αποδειξη θα προτεινα να μιλησεις με το καταστημα που αγοραστηκε μηπως εχουν καποιο αντιγραφο στο συστημα τους να σου δωσουν. Πολυ σημαντικο στην αποδειξη να φαινεται ο σειριακος αριθμος. Αν για καποιο λογο δεν αναγραφεται στην αποδειξη γραψτον εσυ με ενα μολυβι ή κατι τετοιο. Κοιτα η φωτογραφια να ειναι σε καλο φωτισμο και καλης ποιοτητας. Αφου ανεβασεις μετα απλα περιμενεις και θα παρεις απαντηση απο Apple μεσω mail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...