Προς το περιεχόμενο

Το Exynos 2200 SoC των Samsung και AMD φέρνει στα smartphones γραφικά επιπέδου παιχνιδοκονσόλας


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Nakis93 είπε

Θα κουμπώνει σε έναν πύργο που έχω και του λείπει η GPU; 🤔

Μπα ...   μονο ασυρματη ζευξη μεσω wifi 6+  , με το σχετικο latency.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, Thresh είπε

Όταν χέζονται στο χρήμα, δεν έχει σημασία αν είναι σοβαρό ή όχι.

Capture.PNG.e6f65189809cb4b26e6ddb13ab622350.PNG

Δεν διαφωνώ. 

Το θέμα ειναι τι  να τις κανεις τις επιδόσεις κονσολας στο κινητό από τη στιγμή που οι ΑΑ τίτλοι είναι περιορισμένοι. (πχ flight simulator η οποιοδήποτε απαιτητικό παιχνίδι) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβα..ουτε 8ωρο δεν θα βγαζει το κινητο....τραγικοι σε αυτονομια οι exynos..μακαρι να βγω λαθος....αν δουμε αυτονομια σε υψηλα επιπεδα θα ναι θαυμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, TheoAlex50 είπε

Το θέμα είναι ότι παίρνεις το πιο ακριβό της χρονιάς και πάλι σε "βαριά" παιχνίδια όπως pubg και fortnite ζορίζεται και υπερθερμαινεται, πως να τους εμπιστευτείς τον επόμενο χρόνο? 

Μα αυτό είναι και το νόημα: να τον αναβαθμίσεις. Οι Qualcomm, Mediatek κτλ hardware πουλάνε... Είναι νόμος: μικρό και τρελές επιδόσεις σε γραφικά και CPU ΔΕΝ πάει...

Η Apple πχ πουλάει και κερδίζει από όλο το οικοσύστημα, οπότε την ενδιαφέρει κυρίως να μείνεις σε αυτό...

Επεξ/σία από Tlykog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο για να τρέξεις κανα emulator σε ταμπλετα πχ playstation 2 ή 3 αν όντως έχει τέτοια δύναμη η gpu..

Τα ποιο πολλα παιχνίδια στο Android τα τρέχεις μια χαρα και με middle range. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Let's see... Κρατάω μικρό καλάθι γιατί υπάρχει το θέμα ψύξης. Για το rt δεν τσιμπάω είναι καθαρά μάρκετινγκ που ακόμη και να παίζει θα παίζει μόνο σε πολύ περιορισμένο βαθμό με έξυπνο τρόπο σε συγκεκριμένα παιχνίδια η ντέμο που άνετα θα μπορεί να το κάνει και τα τσιπακια της Qualcomm... 

Στο θέμα ταχύτητα και throttling θέλω να δω τι θα καταφέρουν. Είμαι περίεργος. Τόσος ντόρος πάντως και τόσο χύμα δεν νομίζω να παίρνει τέτοιο ρίσκο έτσι απλά η σαμυ δίχως να έχει κάποιο άσο στο μανίκι της. Ίσως με έξυπνη διαχείριση να τραβάει κουπί. Η κάποια εξειδικευμένη ψύξη? Σκάω να δω τι έχουν κάνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...