Προς το περιεχόμενο

Ryzen 5600G κ επιλογη μητρικης


d2040074

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια μια ερωτηση

με το συγκεκριμενο επεξεργαστη ποια μητρικη προτεινετε (οχι πολυ ακριβη αλλα τιμια)

απο b450 :
 
απο b550 :
 
αν εχετε να προτεινετε καποια αλλη μου λετε
 
 
αργοτερα αν ειναι φυσιολογικες οι τιμες θα αγοραστει καρτα γραφικων
 
p.s δεν ειμαι κ enthusiast game player
 
 
 
Επεξ/σία από d2040074
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για vfm, μιας και ο 5600g δεν υποστηρίζει pcie4, θα ήμουν ανάμεσα σε Tomahawk που έχει βάλει σε atx και Mortat Max σε m-atx.

Φυσικά παραπάνω από τίμια η 550m-provdh αν σε ενδιαφέρει να έχεις μητρική τελεταίου chipset.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, d2040074 είπε

Λογικα προς b550 msi pro vdh κλίνω 

με κάποιο update στ μέλλον δε μπορεί να υποστηρίξει pcie 4 o 5600g?

Όχι άλλα δεν χάνεις τίποτα ουσιαστικό που δεν το υποστηρίζει. Έχω την b450 pro vdh max με τον 3600 και είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι να πας σε μητρική πάνω από 100 ευρώ για τον 5600G, προσωπικά θα προτιμούσα να πάω σε Intel Core i5 12500 που έχει την UHD770 με Β660 αφού θα βάλεις κάρτα γραφικών ποιο μετά. Με την UHD770 δεν έχει τόσο μεγάλες διαφορές από την κάρτα στον 5600G και μελλοντικά θα έχεις και full 16x lanes PCIe Gen 4 για την κάρτα που θα πάρεις και καλύτερο CPU.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 19/1/2022 στις 12:01 ΜΜ, Aten-Ra είπε

Αν είναι να πας σε μητρική πάνω από 100 ευρώ για τον 5600G, προσωπικά θα προτιμούσα να πάω σε Intel Core i5 12500 που έχει την UHD770 με Β660 αφού θα βάλεις κάρτα γραφικών ποιο μετά. Με την UHD770 δεν έχει τόσο μεγάλες διαφορές από την κάρτα στον 5600G και μελλοντικά θα έχεις και full 16x lanes PCIe Gen 4 για την κάρτα που θα πάρεις και καλύτερο CPU.

 

Παιδια να ειστε καλα καταρχας ,μετα απο αυτο το αρθρο και λογο του οτι δεν ηταν ο 5600G στο καταστημα ,με γλιτωσε απ το να κανω τεραστιο λαθος...ειναι στα ιδια χρηματα και ειναι τεεεερας ο 12500 ,και ειναι και οι εποχες τωρα δυσκολες,δε δινεις 200 αρικα καθε μερα....και σιγα τα fps που χανεις απ τα Vega 7 ενω παιρνεις κατι πιο πανω απ τα μισα σε δυνατοτητες...Ευχαριστω το παιδι που το μοιραστηκε!!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...