Προς το περιεχόμενο

Στις 2 Σεπτεμβρίου κάνει ντεμπούτο η σειρά The Lord of the Rings στην υπηρεσία Amazon Prime Video


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, nzeppos είπε

Περιμένοντας ορυμαγδό downvotes, απλώς ελπίζω να έχει μια ελάχιστη σχέση με τα βιβλία του Καθηγητή, εν αντιθέσει με τις ταινίες του ακατονόμαστου που ουδεμία σχέση είχαν (και φυσικά δεν έχω καταφέρει να τις παρακολουθήσω ολόκληρες χωρίς να κινδυνεύω να σπάσω την τηλεόραση).

Να δεις την ρωσικη εκδοση ειναι πολυ καλυτερη και πιστη στα βιβλια.. Θα την λατρεψεις.

Επεξ/σία από gbras
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, koutsis είπε

Είσαι λίγο άδικος νομίζω. Στα lord of the rings έγινε πολύ καλή δουλειά. Συνολικά οι 3 ταινίες ήταν γύρω στις 11 ώρες αν έβλεπες την extended edition με περισσότερες λεπτομέρειες από τα βιβλία. Πιστεύω ο Jackson έκανε ότι καλύτερο μπορουσε δεδομένων των συνθηκών. Το hobbit είναι άλλη περίπτωση μιας και είναι  ένα σχετικά μικρό  παιδικό βιβλίο και έπρεπε να το κάνει 3 τριωρες ταινίες, άρα λογικό να έβαλε πολλα πράγματα που δεν ήταν στον βιβλίο μέσα!

Το παράδοξο είναι πως το πρώτο του Hobbit μου άρεσε αρκετά για κάποιο περίεργο λόγο, ίσως και το δεύτερο μέχρι το σημείο που έμπλεξαν την "Tauriel". Το τρίτο δεν ξέρω αν θα μπω ποτέ στον κόπο να το δω.

Τα LOTR (extended ή όχι) είναι χαμένη υπόθεση για μένα, έχω προσπαθήσει αρκετές φορές να τα δω αλλά πάντα το κλείνω αρκετά πριν τα μισά, τα ματάκια μου δεν αντέχουν αυτά που βλέπουν. Όπως είπα παραπάνω θεωρώ ότι ο ακατονόμαστος έχασε το πνεύμα του βιβλίου, όπως άλλωστε πίστευε και ο Christopher Tolkien. Δεν με ενδιαφέρει αν ήταν καλές σαν ταινίες. Γούστα είναι αυτά, πάμε παρακάτω.

3 λεπτά πριν, gbras είπε

Να δεις την ρωσικη εκδοση ειναι πολυ καλυτερη και πιστη στα βιβλια.. Θα την λατρεψεις.

Χαχαχα, το έχω δει. Απίστευτο γέλιο, μιλάμε για καλτίλα που τερματίζει τα πάντα όλα.

  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SeaLion είπε

No offense, αλλά τους σκηνοθέτες και ηθοποιούς θα έπρεπε να τους ξέρουμε;

Επίσης $500 εκατομμύρια wtf!

Εντάξει την Cynthia Addai-Robinson την ξέρουμε απο Spartacus (Την κοπέλα του Κρίξου)  και Arrow (Αμάντα)
Ο Simon Marrrells επίσης στο Spartacus (Έκανε τον Κράσσο) καθώς και στο Knightfall (Με τους Templars)

Αρκετούς δεν τους ξέρω αλλά τότε στο Lord of the Rings οι περισσότεροι ήταν άγνωστοι, ή στο Witcher (πέρα από Henry Cavill). 
Με τέτοιο budget το καλό που τους θέλω να ανταπεξέλθουν. (Μετά το GoT βέβαια το budget από μόνο του δεν κουβαλάει)

Γενικά έχω hype, από Witcher πάμε σε καινούριο GoT (έχω ξεγράψει το παλιό πάμε γερά απ'την αρχή), σε καινούριο LotR. 
Για τους λάτρεις του fantasy και του lore όπως εγώ  αυτών των universe, ότι καλύτερο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπήκα  IMDB έτσι από περιέργεια να δω τα βιογραφικά των δημιουργών της σειράς.

Το μόνο credit που έχουν είναι uncredited writer για το Star Trek Beyond. :D

Κρατάω μικροσκοπικό καλάθι!

Επεξ/σία από CarbonFibre
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, rodosf1 είπε

εγγραφή στο amazon κάνεις είτε με mail, είτε με αριθμό κινητού. Με το account σου εγγράφεσαι και στο prime video αφού δώσεις πιστωτική κάρτα. 

Το να έχει το κινητό σου για 2FA είναι κακό εφόσον έχει τα στοιχεία της πιστωτικής σου; Το αντίθετο, μόνο καλό είναι. 

Σε τεχνολογικό φόρουμ γράφουμε, οχι σε σελίδα ψεκ. 

δεν πας καλά , σιγά μην δώσω πιστωτική και αριθμό κινητού, όσο για το τεχνολογικό forum, κοίτα θέματα , Καιρικά - αγορά μηχανής espresso -στρστός - μετανάστευση κ.τ.λ.

Επεξ/σία από Molpadia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 hours ago, stevengr said:

Ελπίζω να μην περιμένει κανεις επικές μάχες lotr γιατί δεν υπάρχουν σε αυτήν την εποχή

Το ξέρεις ότι το War of the Last Alliance, που είδαμε στον πρόλογο του Fellowship of the Ring, είναι στο τέλος της 2ης εποχής έτσι? 😛

Οι μάχες στο Lotr & Hobbit δεν πιάνουν μια μπροστά του.

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Molpadia είπε

δεν πας καλά , σιγά μην δώσω πιστωτική και αριθμό κινητού, όσο για το τεχνολογικό forum, κοίτα θέματα , Καιρικά - αγορά μηχανής espresso -στρστός - μετανάστευση κ.τ.λ.

Δεν χρειάζεται να δώσεις καμία πιστωτική και αριθμό κινητού.
 

Στο Prime έχει επιλογή με πληρωμή στα γραφεία τους (Πηγαίνεις εσύ ο ίδιος κάθε μήνα και τους δίνεις τα ψιλά) και για two factor authentication και επικοινωνία, μπορείς να επιλέξεις να έρχεται αντιπρόσωπος της Amazon και να σε ρωτάει κάθε φορά «Είσαι σίγουρος πως είσαι εσύ και θέλεις να συνδεθείς?” Απλα αν κανείς πολλές συνδέσεις την ημέρα είναι λίγο κουραστικό.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, nzeppos είπε

Περιμένοντας ορυμαγδό downvotes, απλώς ελπίζω να έχει μια ελάχιστη σχέση με τα βιβλία του Καθηγητή, εν αντιθέσει με τις ταινίες του ακατονόμαστου που ουδεμία σχέση είχαν (και φυσικά δεν έχω καταφέρει να τις παρακολουθήσω ολόκληρες χωρίς να κινδυνεύω να σπάσω την τηλεόραση).

Η τριλογία LotR είναι σχετικά πιστή στα βιβλία. Κατά ενα 60% θα έλεγα

Η τριλογία the Hobbit δεν έχει απολύτως καμία σχέση με το βιβλίο π;έρα απο το γενικό νόημα και ειναι οτι χειρότερο/πιο αμερικανιά μπορούσαν να κάνουν στο franchise. Πραγματικά θα τρεμουν τα κοκκαλα του Τολκιν με αυτο το ξεφτιλίκι και ντροπή στο στούντιο π κατακρεούργησε ενα απο τα καλύτερα βιβλία φαντασίας

Επεξ/σία από Stathis85
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Charismo είπε

Δεν χρειάζεται να δώσεις καμία πιστωτική και αριθμό κινητού.
 

Στο Prime έχει επιλογή με πληρωμή στα γραφεία τους (Πηγαίνεις εσύ ο ίδιος κάθε μήνα και τους δίνεις τα ψιλά) και για two factor authentication και επικοινωνία, μπορείς να επιλέξεις να έρχεται αντιπρόσωπος της Amazon και να σε ρωτάει κάθε φορά «Είσαι σίγουρος πως είσαι εσύ και θέλεις να συνδεθείς?” Απλα αν κανείς πολλές συνδέσεις την ημέρα είναι λίγο κουραστικό.

έχεις πλάκα πάντως,στα όρια της γελοιότητας βρίσκεσαι

Επεξ/σία από Molpadia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Molpadia είπε

δεν πας καλά , σιγά μην δώσω πιστωτική και αριθμό κινητού, όσο για το τεχνολογικό forum, κοίτα θέματα , Καιρικά - αγορά μηχανής espresso -στρστός - μετανάστευση κ.τ.λ.

Ίσως αν ζητήσει κάποιος να υποστηρίξει αντικαταβολή το Amazon να το σκεφτεί σοβαρά, τι να πω, είπε κ ενας φίλος παραπάνω δια ζώσης - take away σκέψεις άλλωστε 

Το φόρουμ εννοείται είναι τεχνολογικό, ειδικά στα θέματα μηχανή espresso - στρατός (έστω oldies τεχνολογία) - καιρός (χαλαρά tech topic) - μετανάστευση επίσης (βλέπε εμβάσματα, βάλε βγάλε χρημα, κ.α.).

μην με παρεξηγεις, είναι που δεν πάω καλά όπως ανέφερες. 

Στο θέμα μας τώρα πέραν των παραπάνω, η σειρά είναι λόγος για να βάλει κανείς έστω τη μια εβδομάδα δωρεάν prime video κ να τη δει, 

αν και.... δυο μήνες κ μια εβδομάδα μπορεί να βάλει κάποιος δωρεάν αν το ψάξει Prime Video, εννοείται απόλυτα νόμιμα κ μέσω της ίδιας της Amazon. 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
23 minutes ago, rodosf1 said:

Στο θέμα μας τώρα πέραν των παραπάνω, η σειρά είναι λόγος για να βάλει κανείς έστω τη μια εβδομάδα δωρεάν prime video κ να τη δει, 

Πέρσι ενεργοποίησα 3 φορές 30 day free trial του Prime. 😛

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...