Προς το περιεχόμενο

Κινητά unihertz;


koytorni8i
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Ted,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας,

πρόσφατα βρήκα την εταιρία unihertz που βγάζει ένα μικρό κινητό αντρόιντ, το jelly. Από προδιαγραφές δείχνει εντάξει και κοίταξα και τις συχνότητες των παρόχων εδώ, νομίζω συμπίπτουν και θα δουλέψει. Έχει χρησιμοποιήσει κανείς κινητά της εταιρίας να μου το επιβεβαιώσει ή να πει εντυπώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτα που εχει γινει γνωστη η unihertz ειναι για τα δυο μοντελα qwerty που εχει βγαλει, μαλιστα ειχε βγαλει crowfunding (δωρεες) για να βγαλει το ποσο και τα μαζεψε ανετα. Οποτε σαν εταιρια ειναι αξιοπιστη. Τωρα το jelly μου φαινεται πολυ μικρο δεν ξερω αν θα ειναι πρακτικο!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να μην ανοίγω νέο θέμα λεω να παρω ενα καινουργιο κινητο με φυσικο πληρκτρολογιο βρήκα ενα μοντελο της συγκεκριμένης εταιρείας Unihertz Titan ...καμια γνωμη?

Αν θελει καποιος να παρει αυτη την στιγμη καινουργιο qwerty κινητο τι επιλογές υπάρχουν?

Επεξ/σία από Ted
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει το pinephone με πληκτρολόγιο, το έχω δει από κοντά, παίρνει και μία μπαταρία οπότε κρατάει περισσότερο, αλλά και πάλι ζεσταίνεται και καταναλώνει αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ποιο σαιτ άραγε μπορούμε να παραγγείλουμε τα εν λόγω κινητά αξιόπιστα; 

Το jelly φαίνεται καλή φάση φάση!! 

Θα αντέχει κάνα χρόνο χρήσης ή θα σέρνεται άραγε(?)! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κοιτούσα από ebay να το πάρω, γύρω στα 170 νομίζω. Ο μόνος λόγος που δεν το έχω είναι γιατί ενώ ο πωλητής έλεγε ότι βρίσκεται Γερμανία, το ebay  προσέθετε φόρο 40ε.

Επίσης, η αντιπροσωπεία φαίνεται να το φέρνει, αλλά και δεν κατέχω τα περί μεταφορικών και φόρων. Υπάρχει κι ένα  jelly 2 με ποιο σύγχρονο λειτουργικό (για πόσο καιρό θα υποστηρίζεται η εφαρμογή του ΟΑΣΑ άραγε), αλλά αν θυμάμαι καλά, μπορείς να το ξυλώσεις και να βάλεις κάτι λινουξοειδές, πάει καιρός που το είχα ψάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στις 24/7/2022 στις 6:44 ΜΜ, koytorni8i είπε

Εγώ κοιτούσα από ebay να το πάρω, γύρω στα 170 νομίζω. Ο μόνος λόγος που δεν το έχω είναι γιατί ενώ ο πωλητής έλεγε ότι βρίσκεται Γερμανία, το ebay  προσέθετε φόρο 40ε.

Επίσης, η αντιπροσωπεία φαίνεται να το φέρνει, αλλά και δεν κατέχω τα περί μεταφορικών και φόρων. Υπάρχει κι ένα  jelly 2 με ποιο σύγχρονο λειτουργικό (για πόσο καιρό θα υποστηρίζεται η εφαρμογή του ΟΑΣΑ άραγε), αλλά αν θυμάμαι καλά, μπορείς να το ξυλώσεις και να βάλεις κάτι λινουξοειδές, πάει καιρός που το είχα ψάξει.

Όπως είναι πλέον οι αγορές πληρώνεις με το ΦΠΑ της χώρας σου (αν η Γερμανία έχει 15% φπα στο τέλος προσθέτουν +8% για να βγει το 24 που έχουμε στην Ελλάδα) έτσι είναι σε ebay amazon και όλα τα μεγάλα eshop, πριν το check out προσθέτει την διαφορά του ΦΠΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 μήνες μετά...
  • Λύση

Τελικα πηρα ενα jelly 2 απευθείας απο το site της εταιρείας και ηρθε απο γερμανια - ιταλια και τελος ελλαδα με ups ...

Απο ebay ειχε και φορο 🤔 περιεργα πραγματα και μουπαν μονοι τους μεσω μηνυματων να το παρω απευθειας απτο site...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια, ε; Το είχα ξεχάσει πλέον αυτό το κινητό, γιατί έπιασα τα πλήκτρα στο δικό μου με ταινία και δεν πέφτουν πια. Οπότε από την επίσημη σελίδα πλήρωσες μόνο μεταφορικά.  Θα κάνεις λινουξιές επάνω ή θα κρατήσεις το αντρόιντ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω συνεχεια αλλαζουν τα πραγματα με τις αποστολες-παραλαβες απο το εξωτερικο...Εγω πληρωσα ΜΟΝΟ την αξια και ταμεταφορικα τιποτα αλλο και ηρθε απο γερμανια...Ακομα σφραγισμενο ειναι δεν ξερω τι θα κανω..Για κατι με φυσικο πληρκτρολογιο πήγαινα λογο blackberry πολλα χρονια αλλα μετα το αφησα και τελικα τσιμπησα το συγκεκριμενο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...