Προς το περιεχόμενο

Η κατηφόρα για το Bitcoin συνεχίζεται


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, dieksodo είπε

Αν και καταλαβαινω το σκεπτικο σου νομιζω οτι και εσυ καταλαβαινεις οτι επι της ουσιας κανεις λαθος. Να στο πω απλα. Ενας συγγενης στο χωριο ειχε παιξει 1 δις το 2000 με το χρηματιστηριο και τα εχασε ολα. Ειναι πολυ πιθανο να εχει ακομα τις μετοχες σκουπιδια ακομα στο πορτοφολιο του. Φαντασου 20 χρονια να βγαινει στην πλατεια και να υποστηριζει «παιδια δεν εχω χασει τιποτα οταν τις πουλησω θα δουμε αν εχω χασει ή κερδισει!»

To χρηματιστήριο καττέρευσε σε μια νύχτα, το όλο σκηνικό κράτησε 2 χρόνια μέγιστο και οι αποδόσεις ήταν ξεκάθαρη φούσκα. Δεν λέω ότι κάνεις εσύ την σύγκριση, αλλά επειδή κάποιοι την κάνανε προηγούμενως, καμία σχέση. To χρηματηστήριο είχε gains της τάξης του 30000% ετησίως! Η σύγκριση με το btc είναι λίγο άκυρη, και η μακροζωία του αυτό δείχνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 387
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

29 λεπτά πριν, dieksodo είπε

Δεν μπορεις για τι ειναι παρανομο

μονο το κρατος εχει το μονωπωλειο τυπωματος

σενω το βιτκοιν μπορει ο καθενας

σαυτο που σου λεει ειναι πως ναι μεν ειναι ελεγχομενο το τυπωμα αλλα απο ποιους; Απο τις κυβερνησεις. Δηλαδη αν αυριο ο τσιπρας ή ο μητσοτακης θελει να αυξησει το κατωτατο και τις συνταξεις θα ττπωσει μερικα δις και ουτε γατα ουτε ζημια. Δηλαδη οτι το νομισμα σε αντιθεση με το βιτκοιν δεν εχει αξια γιατι πληθωριζεται

 

οσον αφορα τη μοχλευση. Πραγματι μεγαλο μερος των χρηματων τυπωνεται γαι να υπαρχει μοχλευση και αναπτυξη της οικονομιας

Αλλο πραμα ομως να τυπωσεις 10 λεφτα για να τα δωσεις σε 10 επιχειρησεις και να σου φταιξουν 10 προιοντα ωστε να κερδισει η κοινωνια και αλλο πραγμα να ττπωσεις 10 λεφτα γιατι 10 συνδικαλιστες σου κλεινουν το συνταγμα

Εχεις αναπολυσει τη δραχμη ε...το καλυτερο που μπορει να τυπωσει η Ελλαδα τωρα χωρις την εγκριση της ΕΚΤ ειναι κανα τετραδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Herald είπε

To χρηματιστήριο καττέρευσε σε μια νύχτα, το όλο σκηνικό κράτησε 2 χρόνια μέγιστο και οι αποδόσεις ήταν ξεκάθαρη φούσκα. Δεν λέω ότι κάνεις εσύ την σύγκριση, αλλά επειδή κάποιοι την κάνανε προηγούμενως, καμία σχέση. To χρηματηστήριο είχε gains της τάξης του 30000% ετησίως! Η σύγκριση με το btc είναι λίγο άκυρη, και η μακροζωία του αυτό δείχνει

Γιατί έκλεισε το χρηματιστήριο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, prefuse είπε

Είναι απίθανο να είδες τα βίντεο γιατί απαντάς νωρίτερα από ότι η διάρκεια που έχει ακόμα και ένα από αυτά. Αν ποτέ τα δεις ολόκληρα, θέλω να πιστεύω ότι θα καταλάβεις τις διαφορές τζόγου, κερδοσκοπίας και επένδυσης.

Καλή συνέχεια

Δεν χρειαζοταν να δω ολο το βιντεο δοξα το θεο εχω κανει μεταπτυχιακο εχω κανει ενα καρο σεμιναρια και ασχολουμαι ενεργα με τον κλαδο μπολικα χρονια(οχι τον κλαδο των κρυπτο αλλα των οικονομικων) οποτε δεν χρειαζοταν να δω ολο το βιντεο αλλα το κομματι των αρνητικων γιατι απο εκει πηρες την αποψη του τζογου με τον τροπο που το παραθετεις εχεις αδικο ή δεν κατανοεις αυτο που ακους,διαβαζεις.Ειναι σα να λες το χ αυτοκινητο δεν ειναι καλο,για ποιον δεν ειναι?για εμενα για εσενα?για καποιον που ξερει για καποιον αρχαριο?για καποιον που τον ενδιαφερει η ταχυτητα?η καταναλωση?ο χωρος?

Οποτε ξαναγραφω ειτε μετοχες,ειτε ξενο νομισμα,ειτε forex,ειτε αγορα ακινητου αν πας να επενδυσεις αδιαβαστος αποτελει τζογο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Herald είπε

Είπα εγώ ότι έκλεισε?

Όχι απλά έτσι όπως το έγραψες ήταν σαν να αποδέχθηκες ότι στο χρηματιστήριο μπορούν να χάσουν χρήματα ενώ στο Bitcoin όχι…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Όχι απλά έτσι όπως το έγραψες ήταν σαν να αποδέχθηκες ότι στο χρηματιστήριο μπορούν να χάσουν χρήματα ενώ στο Bitcoin όχι…

Στο χρηματιστήριο χάσανε χρήματα. Έχουμε ιστορικό 25 ετών κοντά, η τιμή δεν πρόκεται να επανέλθει πότε. Στο btc έχουμε το ανάποδο ιστορικό, το ath παραδοσιακά ήταν πάντα στο μέλλον. Έχει πέσει η τιμή του 589 φορές και μετά κάνει καινούργιο ath...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Herald είπε

Στο χρηματιστήριο χάσανε χρήματα. Έχουμε ιστορικό 25 ετών κοντά, η τιμή δεν πρόκεται να επανέλθει πότε. Στο btc έχουμε το ανάποδο ιστορικό, το ath παραδοσιακά ήταν πάντα στο μέλλον. Έχει πέσει η τιμή του 589 φορές και μετά κάνει καινούργιο ath...

Καλά κάτσε να έχουμε και την ίδια χρονική περίοδο και για το Bitcoin και μετά βγάζουνε ασφαλή συμπεράσματα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, AtiX είπε

Όχι απλά έτσι όπως το έγραψες ήταν σαν να αποδέχθηκες ότι στο χρηματιστήριο μπορούν να χάσουν χρήματα ενώ στο Bitcoin όχι…

O μονος τροπος να μην χασεις τιποτα ειναι να μην εχεις τιποτα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Καλά κάτσε να έχουμε και την ίδια χρονική περίοδο και για το Bitcoin και μετά βγάζουνε ασφαλή συμπεράσματα…

Mα 1.5-2 χρόνια κράτησε η κούρσα του χρηματιστηρίου και μετά καττέρευσε. Το btc είναι πάνω από δεκαετία με σταθερή άνοδο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/1/2022 στις 1:53 ΜΜ, SPY_oo7 είπε

ΟΤΙ "οτι ανεβαίνει κατεβαίνει και οτι γυριζει σταματα"

Η γη θα σταματήσει να γυρίζει.το ίδιο κι ο ήλιος.το θέμα είναι πότε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, chrisxkar είπε

O μονος τροπος να μην χασεις τιποτα ειναι να μην εχεις τιποτα.

 

Σωστό και αυτό αλλά αν θέλεις να βγάλεις και κάτι θα πρέπει και να ρισκάρεις… όταν ρισκάρεις είναι 33% να κερδίσεις, 33% να είσαι ίσα βάρκα ίσα νερά και 33% να χάσεις… η πραγματικότητα βέβαια αλλά λέει, αλλά να πάρουμε το αντικειμενικό σενάριο…

τη βεβαιότητα ορισμένων οτι με το Bitcoin δεν θα χάσουν, δεν μπορώ να καταλάβω… όλοι θα είναι στο 33%???

2 λεπτά πριν, Herald είπε

Mα 1.5-2 χρόνια κράτησε η κούρσα του χρηματιστηρίου και μετά καττέρευσε. Το btc είναι πάνω από δεκαετία με σταθερή άνοδο

Αν θέλεις να κανείς σωστή παραβολή βάλε μεγάλα χρηματιστήρια…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, AtiX είπε

Αν θέλεις να κανείς σωστή παραβολή βάλε μεγάλα χρηματιστήρια…

Μα με το αθηναικό το συγκρινούν πολλοί και λένε ότι είναι και τα 2 φούσκα.

4 λεπτά πριν, AtiX είπε

όταν ρισκάρεις είναι 33% να κερδίσεις, 33% να είσαι ίσα βάρκα ίσα νερά και 33% να χάσεις…

Αχεμ...όχι ακριβώς. Το ότι υπάρχουν 3 ενδεχόμενα δεν σημαίνει ότι η πιθανότητα του κάθε ενός είναι 33%. Είναι σαν να λέμε αν κοιτάξω στην τσέπη μου υπάρχει 50% πιθανότητα να έχω 1 δις ευρώ και 50% πιθανότητα να μην έχω.

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Γιατί στα μεγάλα μόνο κέρδη έχουν όλοι τους? 

Δεν ξέρω / δεν ασχολούμε. Με το αθηναικό κάνουν την σύγκριση, οπότε πάνω σε αυτό σχολίασα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...