Προς το περιεχόμενο

Φροντιστήρια οικονομικών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα μέχρι τώρα πήγαινα σε μαθήματα των θετικών επιστημών και ξαφνικά άλλαξα γνώμη γτ άρχισε να μου αρέσουν τα οικονομικά και είμαι σε διλλημα πότε πρέπει να ξεκινήσω τα μαθήματα οικονομικών (σου, πληροφορίκη) πάω φυσική χημεία μαθηματικά και έκθεση και είμαι β λυκείου ποτέ να τα ξεκινήσω φέτος ή του χρόνου ?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβα τι εννοείς, θελεις του χρόνου να αλλάξεις κατευθυνση? τα μαθηματα της πληροφορικής και της οικονομίας ειναι σχετικά ευκολα και ισως να μη χρειάζεσαι καθόλου φροντιστηριο. δεν εχει νόημα να αρχίσεις από φέτος, αν σιγουρευτεις οτι όντως θες να αλλάξεις κατευθυνση πας από το καλοκαίρι. οσο για τις σχολές οικονομικών είσαι σίγουρος? η πληροφορική εχει πιο ευκολη επαγγελματική αποκατασταση, δες κι αυτες τις σχολές ή καποιες πιο συνδυαστικές

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/1/2022 στις 4:28 ΜΜ, velociraptoras είπε

Δεν καταλαβα τι εννοείς, θελεις του χρόνου να αλλάξεις κατευθυνση? τα μαθηματα της πληροφορικής και της οικονομίας ειναι σχετικά ευκολα και ισως να μη χρειάζεσαι καθόλου φροντιστηριο. δεν εχει νόημα να αρχίσεις από φέτος, αν σιγουρευτεις οτι όντως θες να αλλάξεις κατευθυνση πας από το καλοκαίρι. οσο για τις σχολές οικονομικών είσαι σίγουρος? η πληροφορική εχει πιο ευκολη επαγγελματική αποκατασταση, δες κι αυτες τις σχολές ή καποιες πιο συνδυαστικές

Γιατί το λες αυτό; Δηλαδή αν ένας ασχοληθεί με τα λογιστικά η τα χρηματοοικονομικά δεν έχει μέλλον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, gii είπε

Γιατί το λες αυτό; Δηλαδή αν ένας ασχοληθεί με τα λογιστικά η τα χρηματοοικονομικά δεν έχει μέλλον;

εχει αλλά στην πληροφορική εχει περισσότερες ευκαιρίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, velociraptoras είπε

εχει αλλά στην πληροφορική εχει περισσότερες ευκαιρίες

Ναι αλλά είναι πιο ιδιαίτερος τομέας πιστεύω δεν το έχουν όλοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, gii είπε

Ναι αλλά είναι πιο ιδιαίτερος τομέας πιστεύω δεν το έχουν όλοι...

Γι αυτό γράφω να τις δει ωστε να αποφασίσει καλύτερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, velociraptoras είπε

Γι αυτό γράφω να τις δει ωστε να αποφασίσει καλύτερα

Nαι καταλαβα...απλά πολλοί λένε ότι πρέπει να ασχολείσαι από μικρός με αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/2/2022 στις 12:45 ΜΜ, gii είπε

Nαι καταλαβα...απλά πολλοί λένε ότι πρέπει να ασχολείσαι από μικρός με αυτά...

Ναι αν δεν ασχολείσαι από μικρός με αυτά θα έχεις ένα θέμα στην αρχή. Φαντάσου να χρειάζεται να μάθεις προγραμματισμό από το 0 σε 4 μήνες.Το ΑΕΠΠ βοηθάει μεν αλλά όχι και τόσο. Αλλά και πάλι ακόμα και να κοπείς σε κάποια μαθήματα επειδή είσαι full beginner δεν πειράζει ,υπάρχει και ο Σετμπέβρης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pcmasterrace123 είπε

Ναι αν δεν ασχολείσαι από μικρός με αυτά θα έχεις ένα θέμα στην αρχή. Φαντάσου να χρειάζεται να μάθεις προγραμματισμό από το 0 σε 4 μήνες.Το ΑΕΠΠ βοηθάει μεν αλλά όχι και τόσο. Αλλά και πάλι ακόμα και να κοπείς σε κάποια μαθήματα επειδή είσαι full beginner δεν πειράζει ,υπάρχει και ο Σετμπέβρης.

Είναι αντικείμενο που πρέπει να έχει κάποιος κάψα πιστεύω για να έχει μια καλή επαγγελματική σταδιοδρομία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/1/2022 στις 11:05 ΜΜ, Δημήτρης123κ είπε

Καλησπέρα μέχρι τώρα πήγαινα σε μαθήματα των θετικών επιστημών και ξαφνικά άλλαξα γνώμη γτ άρχισε να μου αρέσουν τα οικονομικά και είμαι σε διλλημα πότε πρέπει να ξεκινήσω τα μαθήματα οικονομικών (σου, πληροφορίκη) πάω φυσική χημεία μαθηματικά και έκθεση και είμαι β λυκείου ποτέ να τα ξεκινήσω φέτος ή του χρόνου ?

Ευχαριστώ

Λοιπόν ,εφόσον πήγαινες σε μαθήματα θετικών επιστημών είσαι κομπλέ ,κόψε όλα τα άλλα και κάνε μαθήματα μαθηματικών μέχρι το καλοκαίρι. Όταν έρθει το καλοκαίρι γράψου σε κάποιο φροντιστήριο για την κατεύθυνση αυτή. Τα μαθήματα είναι εύκολα και βγαίνουν άνετα σε ένα χρόνο. Αυτό που πρέπει να προσέξεις είναι τα μαθηματικά. Εγώ προσωπικά διάβαζα 12 ώρες την εβδομάδα οικονομία ,2 ώρες την εβδομάδα μαθηματικά και έλυνα ασκήσεις την ώρα του σχολείου ,έτσι μου έμενε και αρκετός ελεύθερος χρόνος. Βέβαια το ότι αυτό δούλεψε για μένα δεν σημαίνει ότι θα δουλέψει και για σένα. Εγώ ακολούθησα αυτό το "πρόγραμμα" γιατί είχα γερές βάσεις στα μαθηματικά και ήξερα να προγραμματίζω από πριν. Αν δεν έχεις ιδέα από προγραμματισμό ,σπάσε το χρόνο της οικονομίας στο μισό για να βάλεις χρόνο και στο ΑΕΠΠ. Η κατεύθυνση είναι πανεύκολη για όποιον ξέρει μαθηματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, gii είπε

Είναι αντικείμενο που πρέπει να έχει κάποιος κάψα πιστεύω για να έχει μια καλή επαγγελματική σταδιοδρομία

Μπορεις να δωσεις καποια παραδειγματα καλης επαγγελματικης σταδιοδρομιας; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/2/2022 στις 9:53 ΜΜ, gii είπε

Γιατί το λες αυτό; Δηλαδή αν ένας ασχοληθεί με τα λογιστικά η τα χρηματοοικονομικά δεν έχει μέλλον;

Κοίτα από posts που βλέπω ανά καιρούς σε αυτό το sub ,όσοι πάνε για λογιστικά τρώνε μεγάλη εκμετάλλευση στην αρχή ,δηλαδή κάνουν πολλές ώρες για ψίχουλα. Αν ψάξεις λίγο στα forums για την λέξη Big 4 ή λογιστικά θα δεις τι εννοώ. Παρόλα αυτά δεν έχω ιδέα από το κλάδο ,εγώ πληροφορική σπουδάζω ,οπότε ρώτα κάποιον από αυτους που ξέρουν.

Επεξ/σία από pcmasterrace123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, pcmasterrace123 είπε

Κοίτα από posts που βλέπω ανά καιρούς σε αυτό το sub ,όσοι πάνε για λογιστικά τρώνε μεγάλη εκμετάλλευση στην αρχή ,δηλαδή κάνουν πολλές ώρες για ψίχουλα. Αν ψάξεις λίγο στα forums για την λέξη Big 4 ή λογιστικά θα δεις τι εννοώ. Παρόλα αυτά δεν έχω ιδέα από το κλάδο ,εγώ πληροφορική σπουδάζω ,οπότε ρώτα κάποιον από αυτους που ξέρουν.

Η αρχή νομίζω είναι πάντα δύσκολο το θέμα είναι το μέρα δλδ πως θα είσαι στα 30 σου πχ. Πληροφορική που σπουδάζεις δεν ασχολείσαι από μικρός; 

Το ρωτάω γιατί δεν νομίζω ότι είναι σχολή α μου ήρθε φλασια στην τρίτη λυκείου πάω εκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...