Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για script σε Windows


Exodia The Forbidden One

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά ήθελα να κάνω μια ερώτηση υπάρχει δυνατότητα να κάνεις ένα script για θερμικό εκτυπωτή με ρυθμίσεις που θες να κάνεις στα setting's και αντί να πηγαίνεις έναν έναν σε κάθε υπολογιστή να φτιάχνεις από την αρχή της ρύθμισης να τρέχεις το σκριπτακι και να μπαίνουν αυτόματα ? 

Όταν εννοώ ρυθμίσεις εννοώ μέγεθος ετικέτας χρώμα εκτυπώσεις dpi κλπ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικά γίνεται αλλά εξαρτάται από την συσκευή (σε αυτή την περίπτωση ο θερμικός εκτυπωτής). Έχω δει κάτι παρόμοιο στην πράξη όταν ένας συνάδελφος μου έφτιαξε σκριπτάκι για να αλλάζει μια σειρά από ρυθμίσεις σε έναν καινούργιο υπολογιστή.

Στις 27/1/2022 στις 8:34 ΜΜ, Exodia The Forbidden One είπε

αντί να πηγαίνεις έναν έναν σε κάθε υπολογιστή

Αν εννοείς να τρέξεις ένα σκριπτάκι το οποίο θα επηρεάσει πολλούς υπολογιστές σε ένα δίκτυο... ε αυτό δεν θα σου πω πως είναι αδύνατο αλλά είναι αρκετά δύσκολο και δεν αξίζει τόσο κόπο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/1/2022 στις 5:33 ΠΜ, Ponous είπε

Θεωρητικά γίνεται αλλά εξαρτάται από την συσκευή (σε αυτή την περίπτωση ο θερμικός εκτυπωτής). Έχω δει κάτι παρόμοιο στην πράξη όταν ένας συνάδελφος μου έφτιαξε σκριπτάκι για να αλλάζει μια σειρά από ρυθμίσεις σε έναν καινούργιο υπολογιστή.

Αν εννοείς να τρέξεις ένα σκριπτάκι το οποίο θα επηρεάσει πολλούς υπολογιστές σε ένα δίκτυο... ε αυτό δεν θα σου πω πως είναι αδύνατο αλλά είναι αρκετά δύσκολο και δεν αξίζει τόσο κόπο.

θελω απλα να μπαινω μεσω remote desktop και να τρεχω το σκριπτακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...