Προς το περιεχόμενο

ΠΕΡΊΕΡΓΗ ΣΥΝΈΝΤΕΥΞΗ


Alexomnia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ηθελα να αναφερω την εμπειρια μου για μια δουλειά που αφορα τηλεφωνικες πωλήσεις φυσικού αερίου με τηλεργασία.
Με καλεσαν για τηλεφωνικη συνεντευξη και μ ειπαν να κατεβασω την εφαρμογη anydesk. Επειτα με πηρε τηλεφωνο ενας τεχνικος απο την Αθηνα και μου ειπε να του πω τον κωδικο που βλεπω και ξαφνικα μπηκε στον υπολογιστη μου και ειπε οτι θα με ξαναπαρει σε 10 λεπτα και οτι αυτο γινεται γιατι πρεπει να ελεγξει την ταχυτητα του ιντερνετ μου και τον σκληρό δισκο. Αμέσως τον εκλεισα.
Επειδη μου φανηκε περιεργο σας το αναφερω. Ισχυeι κατι τετοιο; Η προκειται για απατη απο επιτηδειους με προφαση θέση εργασίας;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καραμπινάτη απάτη. Εγώ στην θέση σου θα τον έκανα format και ξαναεγκατάσταση λειτουργικου.

Επεξ/σία από dtk-386
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Να αρχίσουμε από τα εύκολα, ειχες στείλει βιογραφικό, αν ναι; ζήτησες το όνομα αυτου που σε πήρε τλφ;

Μου είπε το όνομα του στην αρχή στα βιαστικά. Ευτυχώς δεν είδα να τρέχει κάποιο πρόγραμμα και τον πρόλαβα ελπίζω. Τον βρήκα στο viber και τον εκραξα.

3 ώρες πριν, panagiotis54 είπε

δεν εβλεπες τι εκανε οσο ηταν στο pc σου? ετρεξε καποιο προγραμμα?

Οχι απλα λίγο κούνησε το ποντίκι και αμέσως τον σταματησα και πατησα να σταματήσει η κληση μέσω της εφαρμογής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, pi314 είπε

Γενική ερώτηση: To antivirus δεν τα πιάνει αυτά?

Οχι βεβαια.

Εσυ δινεις την αδεια σε απομακρυσμενο χρηστη να <<μπει>> στο συστημα σου.

Θυμαμαι καπου στο μακρυνο 2013-2014 στην δουλεια,  που ειχαμε ολοι teamviewer και μπαιναμε ο ενας στον αλλον...(στο pc εννοειται).

Το αν ειναι απατη το συγκεκριμενο δεν το ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το teamviewer σου δίνει τη δυνατότητα να περιορίσεις αυτόν που μπαίνει σε βαθμό που δε μπορεί να κάνει τίποτα επικίνδυνο, το ξέρω γιατί έχω κάνει πολλά sessions με άλλους που μπαίνανε στον υπολογιστή μου μέσω αυτού. Ας του έλεγες να περιμένει και μπορούσες να ρωτήσεις για την ασφαλειά σου ή να δεις πως δουλεύει η εφαρμογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/1/2022 στις 12:44 ΠΜ, Bullrich είπε

Οχι βεβαια.

Εσυ δινεις την αδεια σε απομακρυσμενο χρηστη να <<μπει>> στο συστημα σου.

Θυμαμαι καπου στο μακρυνο 2013-2014 στην δουλεια,  που ειχαμε ολοι teamviewer και μπαιναμε ο ενας στον αλλον...(στο pc εννοειται).

Το αν ειναι απατη το συγκεκριμενο δεν το ξερω.

Το πιο μακρυνο 2006 στο σχολειο που καναμε παρουσιασεις μεσω net meeting εγραφα τρολιες στους αλλους users ως μηνύματα και εμφανιζοτουσαν και στο πισι του καθηγητη που τον ειχε συνδεσει σε προτζεκτορα :D

-ποιος user το εγραψε αυτο? Ποιος ειναι ο user 12567 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...