Προς το περιεχόμενο

Το iOS 15.4 θα επιτρέπει το ξεκλείδωμα του iPhone φορώντας μάσκα


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Dx2 είπε

Δεν έχω πειράξει τίποτα στις ρυθμίσεις είναι στο default και έχω σκανάρει μια φορά το πρόσωπο μου στην αρχή που πήρα το κινητό και φοράω κανονικά την μάσκα να καλύπτει την μύτη. Και για να σε προλάβω δεν έχω Apple Watch 

Μαλλον το δικό σου έχει πολλά παραπάνω... neural cores από τα υπόλοιπα 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι θα το ενεργοποιησω, εχω το watch που κανει αυτη την δουλεια.

Στο μυαλο μου δεν θεωρω και πολυ ασφαλες οτι με μασκα απλα θα κοιταζει το περιγραμμα των ματιων, ειναι πολυ ευκολο νομιζω να το ξεγελάσεις, η μασκα καλυπτει ολο το πρόσωπο. δεν ειναι δα οτι θα κοιταζει τα unique στοιχεια της ήριδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Προσωπικά, ελάχιστα με απασχολεί το θέμα των πληρωμών, στη τελική βγάζεις τη κάρτα από την κωλότσεπη και ούτε Face ID ούτε τίποτα 

3 ώρες πριν, greekandrew1953 είπε

βαρέθηκα να γράφω το Κωδικό μου με τη κωλο μασκα.

Εκτός κι αν κυκλοφορείς μα την κάρτα χύμα στην τσέπη (όχι πορτοφόλι δηλαδή) το κινητό είναι σαφώς πιο εύκολο και δεν το ξεχνάς ποτέ.

Εγώ κατεβάζω για μισό δευτερόλεπτο την μάσκα στο ταμείο, είναι υπεργρήγορο το FaceID (την κατεβάζεις ταυτόχρονα με το πάτημα του κουμπιού, όχι 1-2" μετά γιατί περιμένει να σε δει αμέσως), ποτέ δεν μου χει πει κανείς τίποτα και σιγά μην ασχοληθούν κιόλας οι υπάλληλοι, ειδικά τόσο καιρό που έχει τραβήξει αυτό και όταν ο μισός κόσμος φοράει την μάσκα στο περίπου.

Αν το update δουλέψει οκ ακόμα καλύτερα εννοείται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, Dinos1973 said:

Καλά μην το τραβάς κιόλας θα ξεχηλωσει…. Και εμείς έχουμε το Apple Watch αλλά πρέπει να βγάλεις τα γάντια για να πατήσεις δυο φορές το κουμπάκι για να βγει η κάρτα !!!

Και ποιος είπε ότι θέλει να ασχοληθείς μαζί τις….. υπάρχουν τα android!

Γιατι πρπει να βγαλεις γαντια; Δεν εχει δακτυλικο αποτηπωμα το ρολοι

8 hours ago, AristidisZ said:

Προσωπικά, ελάχιστα με απασχολεί το θέμα των πληρωμών, στη τελική βγάζεις τη κάρτα από την κωλότσεπη και ούτε Face ID ούτε τίποτα 

Δεν ψωνίζεις και 20 φορές τη μέρα…

απο την άλλη, επειδή φοράω μάσκα στη δουλειά όλη μέρα, ή και στον δρόμο εκεί είναι που έχει πραγματικά νόημα το feature

 

Θα σου εξηγησω εγω γιατι δεν ειναι καλο να βγαζεις καρτα. Γιατι μεχρι να τη βαλεις και να πληρωσεις εχεις ακουμπησει το πορτοφολι και μετα να ανοιξεις την τσαντα και να βαλεις το γαλα και τσουπ εφηγες απο το σουπερμαρκετ χωρις πορτοφολι. Ναι ενταξει 1 στο εκατομυριο αλλα μια φορα παει η σταμνα και δεν γυριζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, dieksodo είπε

Γιατι πρπει να βγαλεις γαντια; Δεν εχει δακτυλικο αποτηπωμα το ρολοι

Θα σου εξηγησω εγω γιατι δεν ειναι καλο να βγαζεις καρτα. Γιατι μεχρι να τη βαλεις και να πληρωσεις εχεις ακουμπησει το πορτοφολι και μετα να ανοιξεις την τσαντα και να βαλεις το γαλα και τσουπ εφηγες απο το σουπερμαρκετ χωρις πορτοφολι. Ναι ενταξει 1 στο εκατομυριο αλλα μια φορα παει η σταμνα και δεν γυριζει

Πως θα πατήσεις 2 φορές το κουμπί στο πλάι με τα γάντια; Πως θα διαλέξεις ποια κάρτα θέλεις με τα γάντια ; Μάλλον δεν έχεις το ρολόι για να ρωτάς γιατί πρέπει να βγάλεις τα γάντια, εκτός και εάν τα γάντια σου είναι τα λαστιχένια για την προστασία από τον κορονοϊο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Dinos1973 said:

Πως θα πατήσεις 2 φορές το κουμπί στο πλάι με τα γάντια; Πως θα διαλέξεις ποια κάρτα θέλεις με τα γάντια ; Μάλλον δεν έχεις το ρολόι για να ρωτάς γιατί πρέπει να βγάλεις τα γάντια, εκτός και εάν τα γάντια σου είναι τα λαστιχένια για την προστασία από τον κορονοϊο;

Ρε φιλε μισο χιλιομετρο μεγεθος ειναι το κουμπι σιγα. Την κορωνα δεν χρειαζεται γιατι με την curve εχεις βαλει default την βασικη σου

εκτος και αν φορας

 

image.jpeg.4ddb68984b697bdf76e0ded29b98becc.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dieksodo είπε

Ρε φιλε μισο χιλιομετρο μεγεθος ειναι το κουμπι σιγα. Την κορωνα δεν χρειαζεται γιατι με την curve εχεις βαλει default την βασικη σου

εκτος και αν φορας

 

image.jpeg.4ddb68984b697bdf76e0ded29b98becc.jpeg

Ποιος ασχολείται με curve και πράσινα άλογα όταν έχεις όλες τις κάρτες στο apple wallet αλλά και το πιστοποιητικό covid!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Dinos1973 said:

Ποιος ασχολείται με curve και πράσινα άλογα όταν έχεις όλες τις κάρτες στο apple wallet αλλά και το πιστοποιητικό covid!

Το ενα δεν αποκλειει το αλλο. Η curve εχει καλο ιστορικο του τι ξοδεψες και που

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Dinos1973 είπε

Ποιος ασχολείται με curve και πράσινα άλογα όταν έχεις όλες τις κάρτες στο apple wallet αλλά και το πιστοποιητικό covid!

νομιζω πνιγεσαι σε μια κουταλια νερο. Δηλαδη που ειανι το θεμα, και με το wallet εχεις default καρτα και το default σημαινει αυτη που δουλευεις περισσοτερο, ενα διπλο κλικ ειναι με γαντια χωρις γαντια δεν γινεται να μην το πετυχεις. ακομα και γαντια να φορας (φανταζομαι εννοεις ιατρικα οχι γαντια για το κρυο) κανεις ενα πανω κατω και διαλεγεις την αλλη ή ακομα ουτε αυτο , με το crown το κανεις πανω κατω και διαλεγεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

για αυτό που αναφέρεται στο άρθρο σχετικά με γυαλιά ηλίου

υποτίθεται ότι το Face ID δουλεύει με γυαλιά ηλίου; (χωρίς τη μάσκα εννοώ)

γιατί εγώ πρόσφατα που το δοκίμασα δεν δούλεψε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, atrias είπε

για αυτό που αναφέρεται στο άρθρο σχετικά με γυαλιά ηλίου

υποτίθεται ότι το Face ID δουλεύει με γυαλιά ηλίου; (χωρίς τη μάσκα εννοώ)

γιατί εγώ πρόσφατα που το δοκίμασα δεν δούλεψε

μηπως έχεις polarized φακους;

https://reincubate.com/support/how-to/sunglasses-and-face-id/

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...