Προς το περιεχόμενο

Η Apple Music δηλώνει «We Love Neil» καθώς ο Neil Young αποσύρει τη μουσική του από το Spotify, το οποίο προτίμησε τον Joe Rogan


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, kurkosdr είπε

Το ξέρεις ότι οι υπολογιστές είναι American affair όταν μια είδηση που αφορά το podcast κάποιου που είναι η Αμερικανική έκδοση του Τράγκα (αυτό είναι ο εν λόγω κύριος, συγνώμη αν σας χαλάω τη φαντασίωση) γίνεται παγκόσμια είδηση...

Μερικοί από τους καλεσμένους του Τράγκα

Elon Musk
Edward Snowden
Brian Cox
Anthony Bourdain
Neil DeGrasse Tyson
Lance Armstrong
Jay Leno
Guy Ritchie
Bernie Sanders
Glenn Greenwald
Sanjay Gupta
Jack Dorsey
Sam Harris
Bill Burr
Russel Brand
Dave Chapelle
Kevin Hart

  • Like 17
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 276
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, nemom said:

Το δικαίωμα της ελευθερίας και της διαφορετικότητας του λόγου

Προσοχή στο κενό ανάμεσα στην ελευθερία και την ασυδοσία

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, aspirini είπε

Εαν καταλαβα  σωστα θεωρεις την ελευθερια του λογου πιο ιερη απο την ζωη ετσι ?

Οταν μιλανε οι επιστημονες , δεν μπορεις εσυ να παροτρυνεις τον κοσμο για το αντιθετο και να μιλας για ελευθερια του λογου.

Εγκληματιας εισαι και σου αφαιρειται ο ελευθερος λογος .

Έχεις παρακολουθήσει Joe Rogan experience?

Πόσοι κτηνίατροι και ψυχολόγοι υπέγραψαν για να τον κόψουν ξέρεις; 

Ισα ίσα που έχει φιλοξενήσει και αμφιλεγόμενες προσωπικότητες, εκεί παρότρυνε μέσα από την γενική συζήτηση να κάνει ο κόσμος ότι πει ο random καλεσμένος του;

Απλά έχει ξεπεράσει σε views ακόμα και τα μεγαθήρια του αμερικανικού talk show και θέλουν να τον φάνε.

https://youtu.be/NDZ8Eu335Sg

Επεξ/σία από Tetrabitos
  • Like 6
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να πω την αλήθεια, με το που διάβασα ότι ο Neil Young έφυγε από το Spotify λόγω του θέματος Covid, και χωρίς να έχω διαβάσει ακόμα την άποψη του, φοβήθηκα ότι τον έπιασε κάνας επαναστατικός καημός απέναντι στα εμβόλια. Είναι, άλλωστε πολύ cool (my ass…) να τα βάζεις με το κατεστημένο και οι καλλιτέχνες γενικά δεν τα πάνε καλά με την επιστήμη, όσο καλοί και αν είναι.

Διαβάζοντας στην συνέχεια τη θέση του, χάρηκα που ήταν με την πλευρά της επιστήμης.

 

Επεξ/σία από dolph
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Tetrabitos είπε

Έχεις παρακολουθήσει Joe Rogan experience?

Πόσοι κτηνίατροι και ψυχολόγοι υπέγραψαν για να τον κόψουν ξέρεις; 

Ισα ίσα που έχει φιλοξενήσει και αμφιλεγόμενες προσωπικότητες, εκεί παρότρυνε μέσα από την γενική συζήτηση να κάνει ο κόσμος ότι πει ο random καλεσμένος του;

Απλά έχει ξεπεράσει σε views ακόμα και τα μεγαθήρια του αμερικανικού talk show και θέλουν να τον φάνε.

https://youtu.be/NDZ8Eu335Sg

Γιατί πουλάει το παραμύθι ότι ο covid είναι μία γριπούλα, αντί της πραγματικότητας που ορίζει ότι για κάποιους είναι μία γριπούλα, για κάποιους το εισιτήριο για το ταξίδι χωρίς επιστροφή. Ο κόσμος πάντα θέλει να ακούει την ευχάριστη είδηση και να του δείχνουν τον εύκολο δρόμο. Γνωρίζω διαβητικό που οφείλει την επιβίωσή του στην ένεση ινσουλίνης και ισχυρίζεται σφόδρα ότι το εμβόλιο είναι μέσο ελέγχου και μείωσης του πληθυσμού. Και αυτός φηφίζει…

Επεξ/σία από Zus
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι πανδιάσημος podcaster, με τρισεκατομμυρια views. Τα λέω χύμα και τσουβαλάτα και αρέσω. 

Περνάει λοιπόν ο κομήτης "Γιαννής Κωστής" κοντά από τη Γη. 

Η επιστημονική κοινότητα λέει ότι είναι ένα κομμάτι πάγου που κάνει βόλτες στο διάστημα. 

Εγώ, ο περίφημος podcaster λέω ότι είναι εξωγήινοι που θα μας πάρουν σπίτι τους, αρκεί να πηδηξουμε από το πιο ψηλό όροφο που μπορούμε να βρούμε. 

Με ποιό δικαίωμα να με λογοκρίνει ο οποιοσδήποτε? Δεν έχω ελευθερία λόγου? 

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχουμε τουλάχιστον φαινομενικά έναν απλό άνθρωπο (Τζο Ρογκαν) ο οποίος καλεί στην εκπομπή του όποια ας πούμε αμφιλεγόμενη (συνήθως αντιφιλελε και Δεξιά) προσωπικότητα βρει μπροστά του. Στα πλαίσια αυτών των συνεντεύξεων δεν τους πάει κόντρα σχεδόν ποτέ και τυπικά λέει πράγματα όπως "α-χα", "ναι", "πες μου περισσότερα για το θέμα", "αυτό που μου λες είναι τρελό" κλπ οπότε κάπως έτσι λένε οτι μπούρδα τους κατέβει.

Αυτός είναι ο τελευταίος στόχος των απανταχού κομφορμιστών ηθικολόγων της πλάκας, οι οποίοι σταθερά θεωρούν πως το κυρίως πρόβλημα είναι η παραπληροφόρηση. Αχ βαχ, αν υπήρχε κάποιος μαγικός τρόπος να την αφαιρέσουν ώστε οι μπασκετ οφ ντιπλοραμπλς να δουν επιτέλους την αλήθεια, τότε όλα θα ήταν τέλεια όπως παλιά!!

Μπορεί επιτέλους κάποτε να σταματήσει ο κουλτουροπολεμος;;

 

Ωραία τραγουδάκια έγραφε πάντως...

 

Επεξ/σία από Sanjuro
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Sanjuro είπε

Έχουμε τουλάχιστον φαινομενικά έναν απλό άνθρωπο (Τζο Ρογκαν) ο οποίος καλεί στην εκπομπή του όποια Δεξιά περσόνα βρει μπροστά του. Στα πλαίσια αυτών των συνεντεύξεων δεν τους πάει κόντρα σχεδόν ποτέ και τυπικά λέει πράγματα όπως "α-χα", "ναι", "πες μου περισσότερα για το θέμα", "αυτό που μου λες είναι τρελό" κλπ οπότε κάπως έτσι λένε οτι μπούρδα τους κατέβει.

Μάλλον θα μπερδεύτηκες και εννοείς τους Jimmy Kimmel και Jimmy Fallon.

Αλλιώς τρολλάρεις. Ή δεν έχεις δει καθόλου Joe. Δεν εξηγείται αλλιώς.

Θα αναφέρω μερικούς από τους καλεσμένους του οι οποίοι όπως αναφέρεις, λένε ότι μπούρδα τους κατέβει.

Edward Snowden

Ben Shapiro

Mike Tyson

Dave Chappelle

Bill Burr

Graham Hancock

Sam Harris

Απλές προσωπικότητες μωρέ, καθημερινοί άνθρωποι που συναντάς ακόμα και στο περίπτερο της γειτονιάς. :)

Επεξ/σία από Glikos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, Glikos είπε

Μάλλον θα μπερδεύτηκες και εννοείς τους Jimmy Kimmel και Jimmy Fallon.

Αλλιώς τρολλάρεις. Ή δεν έχεις δει καθόλου Joe. Δεν εξηγείται αλλιώς.

Θα αναφέρω μερικούς από τους καλεσμένους του οι οποίοι όπως αναφέρεις, λένε μπούρδα τους κατέβει.

Edward Snowden

Ben Shapiro

Mike Tyson

Dave Chappelle

Bill Burr

Graham Hancock

Sam Harris

Απλές προσωπικότητες μωρέ, καθημερινοί άνθρωποι που συναντάς ακόμα και στο περίπτερο της γειτονιάς.

Δεν έγραψα πως είναι "απλές προσωπικότητες" αλλά πως direct quote:" Έχουμε τουλάχιστον φαινομενικά έναν απλό άνθρωπο (Τζο Ρογκαν)" από κατανόηση κειμένου δεν πάμε καλά εεε;;

Απο'κει και πέρα ναι... εγώ έχω δει να τους αφήνει να λένε οτι μπούρδα τους κατέβει, όπως έγραψα.

Τώρα προφανώς κάποιοι που κατά κανόνα δεν λένε μπούρδες (Snowden) ομολογουμένως να μην πουν.

Απο'κει και πέρα δεν ξέρω με Sam harris, Ben Shapiro, Mike Tyson και τον Graham Hancock τι συζήτησαν αλλά δεν θα το έπαιζα και στοίχημα πως δεν είχαμε μπουρδίτσες. Δεν μιλάμε για τίποτα γίγαντες της διανόησης. 

Επεξ/σία από Sanjuro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AtiX είπε

δεν ειναι υπέρ της γενικά cancel culture, εεε κάπου θα πρέπει να μπει ένα φρένο…

Δεν θα ασχοληθώ καν με  ότι είπες πιο πάνω και θα πάω κατευθείαν εδώ, δεν ειναι υπέρ της cancel culture......άλλα ειναι .......λίγο................όσο πατάει η γάτα.............μόνο τόσο! Ηθικολογία της δεκάρας.

Ο καλλιτεχνικός χώρος έχει μετατρέψει την ψεύτικη ηθικολογία και το να είσαι θύμα σε νόμισμα, να ξέρεις ότι όταν βλέπεις καλλιτέχνες να κάνουν τέτοιες  κινήσεις ειναι  για να κερδίσουν αυτά τα καινούργια νομίσματα, σαν να κάνουν οντισιόν για έναν καινούργιο ρόλο.

Κάτσε να δεις ότι ο Neil Young τώρα  θα  χεστεί  στο  τάλιρο με την καινούργια του συμφωνία  και βγήκε  και στο προσκήνιο πάλι

Όσον αφορά την φίμωση  που τόσο υποστηρίζεις να ξέρεις ότι σε όλους άρεσε μέχρι που η μπότα κλώτσησε και την δική τους πόρτα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Sanjuro είπε

Δεν έγραψα πως είναι "απλές προσωπικότητες" αλλά πως direct quote:" Έχουμε τουλάχιστον φαινομενικά έναν απλό άνθρωπο (Τζο Ρογκαν)" από κατανόηση κειμένου δεν πάμε καλά εεε;;

Απο'κει και πέρα ναι... εγώ έχω δει να τους αφήνει να λένε οτι μπούρδα τους κατέβει, όπως έγραψα.

Τώρα προφανώς κάποιοι που κατά κανόνα δεν λένε μπούρδες (Snowden) ομολογουμένως να μην πουν.

Απο'κει και πέρα δεν ξέρω με Sam harris, Ben Shapiro, Mike Tyson και τον Graham Hancock τι συζήτησαν αλλά δεν θα το έπαιζα και στοίχημα πως δεν είχαμε μπουρδίτσες. Δεν μιλάμε για τίποτα γίγαντες της διανόησης. 

Επεξ/σία πριν από 15 λεπτά από Sanjuro

Χωρίς να έχεις γνώση περί της εκπομπής του και έχοντας δει μόνο μερικά 10λεπτα όπως ανέφερες, θεώρησες ορθό να πεις την αποψάρα σου και να κατηγορήσεις.

Σε πληροφορώ ότι ο Joe είναι από τους λίγους που ακούνε τον συνομιλητή του και δεν τον διακόπτουν κάθε 30''.  Με τα λεγόμενα σου τους μηδένισες. Κάνε λίγο search μερικά ονόματα που ήταν καλεσμένοι και μετά μίλα. Ξέρεις τι λένε για τις γνώμες...

Αλλά επειδή ξεφεύγουμε από το θέμα θα πω κάτι τελευταίο.

Ο Joe είναι από τους ελάχιστους ειλικρινείς podcasters/προσωπικότητες εκεί έξω. Και πιο πετυχημένος-οικονομικά τουλάχιστον-από τον γεροξούρη Neil. Που στην τελική χέστηκε η φοράδα στ'αλώνι για το αν παραμείνει ή όχι.

Αν έχεις τυχόν παράπονα να τα κάνεις στο Spotify

Επεξ/σία από Glikos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...