Προς το περιεχόμενο

Μετατροπή τάμπλετ σε monitor


Nik1239

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα , έχω ένα 10αρι τάμπλετ Samsung παλιό το οποίο σέρνετε και έτσι και αλλιώς δεν το χρησιμοποιούμε, μήπως γίνεται να το κάνω monitor και να το συνδέσω με dvi d ή dp στο pc ? Οι εφαρμογές που το κάνουν αυτό ασύρματα δεν με καλύπτουν μιας και έχει input lag , και η ανάλυση/hz δεν είναι καλά. Έχει micro usb υποδοχή όχι usb c υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι με ανταπτορα για ρεύμα και για εξοδο εικόνας; Αν δεν υπάρχει με dvid ή dp λύση μπορώ να δω και για hdmi όμως θα πρέπει να βάλω στην οθόνη τώρα που δεν έχει dp ή dvid έναν ανταπτορα hdmi σε dp

Ήχος δεν με νοιάζει να βγαίνει μιας και έχω και εξωτερικά ηχεία αλλά και ακουστικά.

Το μοντέλο είναι ένα galaxy tab e μάλλον του 15 που η οθόνη του είναι μια χαρά. 

Ευχαριστώ για την βοήθεια 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Nik1239 είπε

Καλησπέρα , έχω ένα 10αρι τάμπλετ Samsung παλιό το οποίο σέρνετε και έτσι και αλλιώς δεν το χρησιμοποιούμε, μήπως γίνεται να το κάνω monitor και να το συνδέσω με dvi d ή dp στο pc ? Οι εφαρμογές που το κάνουν αυτό ασύρματα δεν με καλύπτουν μιας και έχει input lag , και η ανάλυση/hz δεν είναι καλά. Έχει micro usb υποδοχή όχι usb c υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι με ανταπτορα για ρεύμα και για εξοδο εικόνας; Αν δεν υπάρχει με dvid ή dp λύση μπορώ να δω και για hdmi όμως θα πρέπει να βάλω στην οθόνη τώρα που δεν έχει dp ή dvid έναν ανταπτορα hdmi σε dp

Ήχος δεν με νοιάζει να βγαίνει μιας και έχω και εξωτερικά ηχεία αλλά και ακουστικά.

Το μοντέλο είναι ένα galaxy tab e μάλλον του 15 που η οθόνη του είναι μια χαρά. 

Ευχαριστώ για την βοήθεια 😁

https://www.enginoor.com/frankenstein-tablet/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Nik1239 είπε

Καλησπέρα , έχω ένα 10αρι τάμπλετ Samsung παλιό το οποίο σέρνετε και έτσι και αλλιώς δεν το χρησιμοποιούμε, μήπως γίνεται να το κάνω monitor και να το συνδέσω με dvi d ή dp στο pc ? Οι εφαρμογές που το κάνουν αυτό ασύρματα δεν με καλύπτουν μιας και έχει input lag , και η ανάλυση/hz δεν είναι καλά. Έχει micro usb υποδοχή όχι usb c υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι με ανταπτορα για ρεύμα και για εξοδο εικόνας; Αν δεν υπάρχει με dvid ή dp λύση μπορώ να δω και για hdmi όμως θα πρέπει να βάλω στην οθόνη τώρα που δεν έχει dp ή dvid έναν ανταπτορα hdmi σε dp

Ήχος δεν με νοιάζει να βγαίνει μιας και έχω και εξωτερικά ηχεία αλλά και ακουστικά.

Το μοντέλο είναι ένα galaxy tab e μάλλον του 15 που η οθόνη του είναι μια χαρά. 

Ευχαριστώ για την βοήθεια 😁

Υπάρχουν εφαρμογές που τρέχουν και με usb καλώδιο εκτός από wifi, π.χ. Splashtop Wired XDisplay ή Spacedesk.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dpolal είπε

Υπάρχουν εφαρμογές που τρέχουν και με usb καλώδιο εκτός από wifi, π.χ. Splashtop Wired XDisplay ή Spacedesk.

Ωραιος ευχαριστώ , παίζει καλύτερα από το ασύρματο spacedesk με ελάχιστο latency και οκ ποιότητα και framerate (νομίζω 30fps ή 24) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...