Προς το περιεχόμενο

Ghostwire: Tokyo [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ξεκίνησα σήμερα από GP. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι τώρα που βάλαν Denuvo στο game, αλλά στο δικό μου σύστημα είναι unplayable. Ενώ στην αρχή είχε σχετικά καλό performance, τρώει κάτι άκυρα ανεξήγτα slowdowns από το πουθενά. Έτσι οπως γυρνάω τη κάμερα μπορώ να βρεθώ από 80fps στα 20. Και για να φτιάξει αρκεί να πατήσω escape. Είναι τελείως ασταθές το performance. Το afterburner δεν γράφει τίποτα περίεργο. Είμαι πολύ πιο κάτω από το όριο της VRAM και της RAM. Το CPU usage χαμηλό και η κάρτα μόνιμα στο 100%. Καμία απολύτως λογική. Και αυτά εννοείται με το απάλευτο shader stutter που έχει όντας UE4 game. 

Για να μην κράζουμε μόνο την Iron Galaxy :) 

Επεξ/σία από naruto14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, naruto14 είπε

Το ξεκίνησα σήμερα από GP. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι τώρα που βάλαν Denuvo στο game, αλλά στο δικό μου σύστημα είναι unplayable. Ενώ στην αρχή είχε σχετικά καλό performance, τρώει κάτι άκυρα ανεξήγτα slowdowns από το πουθενά. Έτσι οπως γυρνάω τη κάμερα μπορώ να βρεθώ από 80fps στα 20. Και για να φτιάξει αρκεί να πατήσω escape. Είναι τελείως ασταθές το performance. Το afterburner δεν γράφει τίποτα περίεργο. Είμαι πολύ πιο κάτω από το όριο της VRAM και της RAM. Το CPU usage χαμηλό και η κάρτα μόνιμα στο 100%. Καμία απολύτως λογική. Και αυτά εννοείται με το απάλευτο shader stutter που έχει όντας UE4 game. 

Για να μην κράζουμε μόνο την Iron Galaxy :) 

Όταν οι άλλοι βγάζουν, αυτοί βάζουν 1 χρόνο μετά την κυκλοφορία.🤣 Έχει Ποντιακά studio και στην Ιαπωνία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 13/04/2023 at 01:51, naruto14 said:

Το ξεκίνησα σήμερα από GP. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι τώρα που βάλαν Denuvo στο game, αλλά στο δικό μου σύστημα είναι unplayable. Ενώ στην αρχή είχε σχετικά καλό performance, τρώει κάτι άκυρα ανεξήγτα slowdowns από το πουθενά. Έτσι οπως γυρνάω τη κάμερα μπορώ να βρεθώ από 80fps στα 20. Και για να φτιάξει αρκεί να πατήσω escape. Είναι τελείως ασταθές το performance. Το afterburner δεν γράφει τίποτα περίεργο. Είμαι πολύ πιο κάτω από το όριο της VRAM και της RAM. Το CPU usage χαμηλό και η κάρτα μόνιμα στο 100%. Καμία απολύτως λογική. Και αυτά εννοείται με το απάλευτο shader stutter που έχει όντας UE4 game. 

Για να μην κράζουμε μόνο την Iron Galaxy :) 

Αν τα έχεις όλα δεξιά, δοκίμασε το Level Streaming Distance στο 3 ή και πιο κάτω (εγώ το έχω στο 1). Φαίνεται να είναι πολύ taxing και σκίζει τη VRAM. Εγώ το χαμήλωσα και έφτιαξαν (νομίζω) τα slowdowns που λες. Και δε βλέπω και καμιά αξιοσημείωτη διαφορά οπτικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ξεκινησα σημερα επαιξα το chapter 1 φαινεται ενδιαφερον η ιστορια του το gameplay καπως βαρετο. Πολυ πολυ δυνατα γραφικα. 3440x1440 ολα δεξια με κλειστα chromatic grain motion blur και ultra ray tracing και dlss balanced ειμαι 97fps που εχω cap λογικα παει πολυ παραπανω η καρτα καθετε στο 80%. Οι αντανακλασεις τρομερες απλα. 

Screenshot-2.png

Spoiler

Ghost-Wire-Tokyo-Screenshot-2023-07-01-0
Ghost-Wire-Tokyo-Screenshot-2023-07-01-0
Ghost-Wire-Tokyo-Screenshot-2023-07-01-0
Ghost-Wire-Tokyo-Screenshot-2023-07-01-0
Ghost-Wire-Tokyo-Screenshot-2023-07-01-0
Ghost-Wire-Tokyo-Screenshot-2023-07-01-0
Ghost-Wire-Tokyo-Screenshot-2023-07-01-0

 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Συνεχιζουμε ειμαι στις 6 ωρες το αφησα λιγο στην ακρη τους τελευταιους μηνες. Γενικα ο κοσμος μου αρεσει πολυ πολυ πληθωρικος και πολλα μερη για εξερευνηση κτιρια υπογειο μετρο κτλ. Οι μαχες συνεχιζουν να ειναι απλες αλλα οσο προστιθενται νεα skills και μαγικα αποκταει ενα ενδιαφερον. Το lore ειναι εξαιρετικο και πολυ ψαγμενο με τον ολο κοσμο των πνευματων και την καθαρση τους αλλα πολυ δυσκολες λεξεις για να κατανοησεις τα παντα. Το παιχνιδι σε γεμιζει συνεχως με datalogs ειναι υπερβολικα τα πραγματα που εβαλαν στο παιχνιδι και σιγουρα ξεφυγαν εδω. Τρεχει αξιολογα οχι τελεια στα max settings θελει παρα πολυ δυνατο CPU για να εισαι μονιμα στα 90-100+fps με max settings. Η καρτα καθετε δηλαδη σε καποια σημεια εξαιτιας αυτου. Χρησιμοποιει λιγους πυρηνες και η cpu καθετε δηλαδη και ζηταει τρελο IPC. Οπως και να εχει καμια σχεση με αυτα που εβλεπα οταν βγηκε που ηταν τελειως unplayable ακομα και στα medium. Θα παει για 100% σιγουρα ειναι απολαυση η πολη του Τοκυο και στο γενικο συνολο σου αφηνει καλες εντυπωσεις. Αν ειχε Ελληνικα θα ηταν πολυ πολυ καλυτερα τα πραγματα και στην κατανοηση των παντων αλλα κλασικα μας εχουν γραμμενους εδω περα απο Sony. 

Παμε μερικα screens να θαυμασουμε τον κοσμο του παιχνιδιου εννοειται παντα δικα μου

Spoiler

Ghost-Wire-Tokyo-Screenshot-2023-10-05-2
Ghost-Wire-Tokyo-Screenshot-2023-10-05-2
Ghost-Wire-Tokyo-Screenshot-2023-10-06-2
Ghost-Wire-Tokyo-Screenshot-2023-10-06-2
Ghost-Wire-Tokyo-Screenshot-2023-10-06-2
Ghost-Wire-Tokyo-Screenshot-2023-10-06-2
Ghost-Wire-Tokyo-Screenshot-2023-10-06-2
Ghost-Wire-Tokyo-Screenshot-2023-10-06-2
Ghost-Wire-Tokyo-Screenshot-2023-10-06-2
Ghost-Wire-Tokyo-Screenshot-2023-10-06-2
Ghost-Wire-Tokyo-Screenshot-2023-10-06-2
Ghost-Wire-Tokyo-Screenshot-2023-10-06-2
Ghost-Wire-Tokyo-Screenshot-2023-10-06-2

 

Ghost-Wire-Tokyo-Screenshot-2023-10-04-1
Ghost-Wire-Tokyo-Screenshot-2023-10-04-1
Ghost-Wire-Tokyo-Screenshot-2023-10-04-1
Ghost-Wire-Tokyo-Screenshot-2023-10-04-1

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, just_a_dude είπε

Τα stutters πάντως απ' το RT προκαλούνται, όπως και στο Hogwarts. Με RT off τρέχει σαν δαιμονισμένο σε native (120fps min).

Ισχύει ακόμα και 2 σκάλες να ρίξεις τα rt settings πάλι τρέχει μόνιμα 100 συν το θέμα είναι ότι δείχνει τόσο όμορφο με max settings που ρίχνει σαγόνια σε πολλά σημεία. Δεν είναι ότι κολλάει το παιχνίδι micro stutters είναι κυρίως στην γρήγορη κίνηση της κάμερας ενώ μόλις πας αργά σταθερά 90 100fps. Σίγουρα με rt off δεν παίζεις ένα τέτοιο παιχνίδι. Θα τσεκάρω και το texture streaming που λενε οτι κατι τεράστια διαφορά στο performance αλλά δεν νομίζω να κάνει κάτι σε μας μιας και γονατίζει vram λένε αυτό η οποία είναι στα 7gb δεν τρώει καθόλου. Η CPU τραβάει το λούκι που δουλεύει 30% δεν μπορεί να δουλέψει πάνω από 3 4 πυρήνες το παιχνίδι γράψιμο κώδικα στο πόδι από την Bethesda ακόμα μια φορά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ισχύει ακόμα και 2 σκάλες να ρίξεις τα rt settings πάλι τρέχει μόνιμα 100 συν το θέμα είναι ότι δείχνει τόσο όμορφο με max settings που ρίχνει σαγόνια σε πολλά σημεία. Δεν είναι ότι κολλάει το παιχνίδι micro stutters είναι κυρίως στην γρήγορη κίνηση της κάμερας ενώ μόλις πας αργά σταθερά 90 100fps. Σίγουρα με rt off δεν παίζεις ένα τέτοιο παιχνίδι. Θα τσεκάρω και το texture streaming που λενε οτι κατι τεράστια διαφορά στο performance αλλά δεν νομίζω να κάνει κάτι σε μας μιας και γονατίζει vram λένε αυτό η οποία είναι στα 7gb δεν τρώει καθόλου. Η CPU τραβάει το λούκι που δουλεύει 30% δεν μπορεί να δουλέψει πάνω από 3 4 πυρήνες το παιχνίδι γράψιμο κώδικα στο πόδι από την Bethesda ακόμα μια φορά. 

Έπαθα πλάκα από τα screens που ανέβασες! Πολύ όμορφα γραφικά! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Ισχύει ακόμα και 2 σκάλες να ρίξεις τα rt settings πάλι τρέχει μόνιμα 100 συν το θέμα είναι ότι δείχνει τόσο όμορφο με max settings που ρίχνει σαγόνια σε πολλά σημεία. Δεν είναι ότι κολλάει το παιχνίδι micro stutters είναι κυρίως στην γρήγορη κίνηση της κάμερας ενώ μόλις πας αργά σταθερά 90 100fps. Σίγουρα με rt off δεν παίζεις ένα τέτοιο παιχνίδι. Θα τσεκάρω και το texture streaming που λενε οτι κατι τεράστια διαφορά στο performance αλλά δεν νομίζω να κάνει κάτι σε μας μιας και γονατίζει vram λένε αυτό η οποία είναι στα 7gb δεν τρώει καθόλου. Η CPU τραβάει το λούκι που δουλεύει 30% δεν μπορεί να δουλέψει πάνω από 3 4 πυρήνες το παιχνίδι γράψιμο κώδικα στο πόδι από την Bethesda ακόμα μια φορά. 

Εγώ έφαγα μεγάλη φρίκη με το Ghostwire. Έκανα format λόγω καινούργιου nvme και μου λέει steam cloud error και δεν μου κατεβάζει το save, και το είχα προχωρήσει πολύ και πρέπει να το ξεκινήσω απ' την αρχή. Σε όλα τα υπόλοιπα games που είχα, έχουν κατέβει κανονικά τα saves.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Εγώ έφαγα μεγάλη φρίκη με το Ghostwire. Έκανα format λόγω καινούργιου nvme και μου λέει steam cloud error και δεν μου κατεβάζει το save, και το είχα προχωρήσει πολύ και πρέπει να το ξεκινήσω απ' την αρχή. Σε όλα τα υπόλοιπα games που είχα, έχουν κατέβει κανονικά τα saves.

Περίεργο. Δες εδώ μήπως σε βοηθήσει:

https://www.lifewire.com/fix-steam-cloud-error-6746165

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, naruto14 είπε

Με RT ήταν stutter fest πάντως και ο λόγος που το παράτησα. Ούτε για game pass τέτοια εμπειρία...

Δικό μου βίντεο φίλε μου όλα max το έχουν στρώσει το παιχνίδι 

 

1 ώρα πριν, just_a_dude είπε

Εγώ έφαγα μεγάλη φρίκη με το Ghostwire. Έκανα format λόγω καινούργιου nvme και μου λέει steam cloud error και δεν μου κατεβάζει το save, και το είχα προχωρήσει πολύ και πρέπει να το ξεκινήσω απ' την αρχή. Σε όλα τα υπόλοιπα games που είχα, έχουν κατέβει κανονικά τα saves.

Μεγαλύτερο πακέτο δεν υπάρχει φίλε μου από αυτό. Είμαι στις 6 7 ώρες το είχες προχωρήσει παρακάτω μήπως μπορέσω να στο στείλω? Δοκίμασε και αυτό που έστειλε ο φίλος aetos μήπως μπορέσεις να το φτιάξεις. 

 

2 ώρες πριν, aetos1988 είπε

Έπαθα πλάκα από τα screens που ανέβασες! Πολύ όμορφα γραφικά! 

Μοναδικό έτσι? Έχει κάποια σημεία απλα το χαζεύεις φουτουριστικο όσο δεν πάει σαν το 2077. Μου αρέσει να παίζω πολύ με το photo mode όσο προχωράω ξεκλειδώνω και φίλτρα και βρήκα τη χαρά μου. Μεγάλο ρόλο παίζει και το ultrawide με max fov που από μόνο του δίνει μια υπεροχη σε όλα τα παιχνίδια που το υποστηρίζουν σωστά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Arkin είπε

Μεγαλύτερο πακέτο δεν υπάρχει φίλε μου από αυτό. Είμαι στις 6 7 ώρες το είχες προχωρήσει παρακάτω μήπως μπορέσω να στο στείλω? Δοκίμασε και αυτό που έστειλε ο φίλος aetos μήπως μπορέσεις να το φτιάξεις.

Δυστυχώς δεν γίνεται τίποτα, ότι και να κάνω λέει το ίδιο. Ναι έχω προχωρήσει πολύ, ήμουν στο τελευταίο chapter. Αν δεν έπαιζα άλλα games τώρα θα το ξεκινούσα απ' την αρχή, αλλά τώρα θα πάνε πίσω τα άλλα. Μας κρέμασε άσχημα το steam..

Επεξ/σία από just_a_dude
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Δυστυχώς δεν γίνεται τίποτα, ότι και να κάνω λέει το ίδιο. Ναι έχω προχωρήσει πολύ, ήμουν στο τελευταίο chapter. Αν δεν έπαιζα άλλα games τώρα θα το ξεκινούσα απ' την αρχή, αλλά τώρα θα πάνε πίσω τα άλλα. Μας κρέμασε άσχημα το steam..

Κρίμα και δεν ξέρω αν γίνεται να βρεις τερματισμενο save και να παίξεις το τελευταίο chapter που σου είχε μείνει. Τέτοια ξενερα είχα φάει με uncharted έφαγα μπλε οθόνη και έγιναν corrupted τα saves. 

Πέρασα save όμως και έπαιξα κανονικά από το chapter που ήμουν. Έχασα όλα τα collectibles βέβαια για αυτό στο steam μου λείπουν αυτά τα 5 achievements από το παιχνίδι. 

Λες ασφαλεια το steam αλλά σε κάτι τέτοια ξενερώνεις φουλ. Γιατί έχω φίλο έπαιζε μόνο σπασμένα crashare ο σκληρός έχασε saves από 20 παιχνίδια εκεί να δεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...