Προς το περιεχόμενο

Πιστοποιητικό νόσησης


Giorgos9004

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, την προηγούμενη Δευτέρα μπήκα σε καραντίνα, μετά από θετικό αποτέλεσμα (αρκετών) σελφ τεστ. Λόγω χιονιού δε μπορούσα να μετακινηθώ για να κάνω ραπιντ/μοριακό. Σήμερα που έκανα πάλι σελφ, βγήκε αρνητικό. Μπορώ τώρα να βγάλω πιστοποιητικό νόσησης ή χρειάζεται θετικό αποτέλεσμα pcr?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον είσαι εμβολιασμένος δεν χρειάζεται pcr, το πιστοποιητικό το παίρνεις και με rapid test. Γνωστός μου, εμβολιασμένος, θετικός με rapid έβγαλε πιστοποιητικό από εδω

Εάν δεν είσαι εμβολιασμένος τότε δεν μπορείς να βγάλεις πιστοποιητικό μόνο με rapid test. Θα πρέπει να έχεις θετικό pcr. Αν κάνεις pcr, έχεις πιθανότητα να βγεις θετικός, μια εβδομάδα μετά ακόμη και αν δε σε πιάνει το rapid, ωστόσο έχει ένα ρίσκο να χαλάσεις χρήματα χωρίς αποτέλεσμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμβολιασμος 2 δοσεις και νοσηση 15 Νοέμβρη.Το πιστοποιοητικο νοσησης που κατέβασα αναγράφει 6 μηνη διαρκεια και οχι τριμηνη.Ησχυει το 6 μηνο η οχι τελικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, SPY_oo7 είπε

Εμβολιασμος 2 δοσεις και νοσηση 15 Νοέμβρη.Το πιστοποιοητικο νοσησης που κατέβασα αναγράφει 6 μηνη διαρκεια και οχι τριμηνη.Ησχυει το 6 μηνο η οχι τελικα.

Αν ξαναμπεις να το κατεβάσεις θα βγει τρίμηνο. Δεν ισχύει το εξάμηνο 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μια ερωτηση παιδες: 

Νοσησα 31/12/21 

Το πιστοποιητικο που έχω γραφει οτι τίθεται σε ισχυ απο 30/01/22 και ληγει 29/06/22 δηλαδη εξαμηνο.

Τελικα ειναι ακυρο αυτο;; και θα ισχυει τελικα για τριμηνο μεχρι 30/03/22 ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας κολλησε και εμας ο μικρος βγηκε την Τριτη θετικος στο φαρμακειο επειδη ειχε κρουσμα στην ταξη του και απο τοτε οσα και να του κανουμε βγαινουν αρνητικα.

Εχθες βγηκαμε θετικοι εγω και η γυναικα μου η κορη η μεγαλη σημερα εχει πυρετο αλλα ειναι αρνητικη προς το παρον και το μωρο που δειχνει καλα.

Εμεις οταν βγηκε θετικος ο μικρος εκτος απο οτι πηρα την κορη μου απο το σχολειο πηγαμε ολοι μαζι για να κανουμε pcr και για να δουμε οτι σιγουρα ο μικρος εχει covid και δεν κανει λαθος το τεστ και φυσικα να κανουμε και εμεις. Δεν μας εκαναν μας ειπαν οτι δεχονται του φαρμακειου και να κατσουμε 5 μερες καραντινα.

Εχθες ομως που πηγαμε επειδη βγηκα εγω και η γυναικα μου μας εκαναν κανονικα pcr ισως επειδη τους ειπα οτι το ζητανε απο την δουλεια της γυναικας μου και δεν δεχονται απλα του φαρμακειου.

Κανεις μας δεν εχει κανει το εμβολιο εγω μονο εχω κανει της λυσσας και δεν επιασε. :devil:

Τωρα για το χαρτι αν ειναι 3 η 6 μηνες μικρη σημασια εχει γιατι ως γνωστο το καλοκαιρι ερχονται λεφτα ε τουριστες και ο covid παει διακοπες αρα Be Free οπως ελεγε και ο Μπονατσος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/2/2022 στις 7:39 ΜΜ, SPY_oo7 είπε

Εμβολιασμος 2 δοσεις και νοσηση 15 Νοέμβρη.Το πιστοποιοητικο νοσησης που κατέβασα αναγράφει 6 μηνη διαρκεια και οχι τριμηνη.Ησχυει το 6 μηνο η οχι τελικα.

 

1 ώρα πριν, sakisaudi είπε

Μια ερωτηση παιδες: 

Νοσησα 31/12/21 

Το πιστοποιητικο που έχω γραφει οτι τίθεται σε ισχυ απο 30/01/22 και ληγει 29/06/22 δηλαδη εξαμηνο.

Τελικα ειναι ακυρο αυτο;; και θα ισχυει τελικα για τριμηνο μεχρι 30/03/22 ;;

Οσα πιστοποιητικά νόσησης εκδόθηκαν μέχρι τις 31/10/21, έχουν ισχύ για 6 μήνες.

Οσα εκδόθηκαν μετά απο τις 01/11/21, για 3 μήνες.

Ισως η χρονική διάρκεια, να εξαρτάται απο το αν είσαι εμβολιασμένος με 1 η 2 δόσεις η καθόλου.

Αυτό με επιφύλαξη, μπορείτε να ρωτήσετε στο ΚΕΠ.Εκτός αν το αναφέρουν στο gov.gr

Αλλάζουν συνέχεια τις αποφάσεις και γίνεται μπέρδεμα.

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 του μηνα ειπε ο Πλευρης οτι αλλαζει πλευρο ο ιος και Be Freeeeeeeeee

Αν οχι τωρα σιγουρα μετα το Πασχα θα μας αμολησουν, ισως και να ειναι σωστο γιατι ο Ομικρον ειναι σχετικα αδυναμος και ειναι η ευκαιρια για την ανοσια της αγελης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

15 του μηνα ειπε ο Πλευρης οτι αλλαζει πλευρο ο ιος και Be Freeeeeeeeee

Αν οχι τωρα σιγουρα μετα το Πασχα θα μας αμολησουν, ισως και να ειναι σωστο γιατι ο Ομικρον ειναι σχετικα αδυναμος και ειναι η ευκαιρια για την ανοσια της αγελης.

15 πιανου μηνα;;; φανταζομαι τα rapid θα ισχύουν για τους ανεμβολιαστους. Το πιστοποιητικό νοσησης μου ληγει στις 30/3 οποτε μετα λογικα θα θελει και τριτη δοση εμβολιου 

 

Επεξ/σία από sakisaudi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, sakisaudi είπε

15 πιανου μηνα;;; φανταζομαι τα rapid θα ισχύουν για τους ανεμβολιαστους. Το πιστοποιητικό νοσησης μου ληγει στις 30/3 οποτε μετα λογικα θα θελει και τριτη δοση εμβολιου 

 

Μαρτη.

Δεν θυμαμαι περυσι το Καλοκαιρι να καναμε rapid και το τονιζω ειναι ευκαιρια τωρα που ειναι αδυναμος να κανουν ανοσια αγελης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LLLEFTERIS είπε

15 του μηνα ειπε ο Πλευρης οτι αλλαζει πλευρο ο ιος και Be Freeeeeeeeee

Αν οχι τωρα σιγουρα μετα το Πασχα θα μας αμολησουν, ισως και να ειναι σωστο γιατι ο Ομικρον ειναι σχετικα αδυναμος και ειναι η ευκαιρια για την ανοσια της αγελης.

"Ζευγάρωσε" η Δ με την Ο και βγήκε η Deltacron, έτσι την ονόμασαν.Ομως δεν γνωρίζουν ακόμα τι ποσοστά έχει απο την κάθε 1.

Στο Facebook τρολλαρουν γράφοντας για Megatron, Decepticon, Optimus Prime κλπ. 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η omicron δινει ευκολα και γρηγορα επανανοσηση

Κοιταξτε να εμβολιαστειτε και αφηστε τα ψεκασμενα και τα πιστοποιητικα νοσησης 

Καθε μολυνση μπορει να σας αφηνει πιο αδυναμο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, vagos789 είπε

Η omicron δινει ευκολα και γρηγορα επανανοσηση

Κοιταξτε να εμβολιαστειτε και αφηστε τα ψεκασμενα και τα πιστοποιητικα νοσησης 

Καθε μολυνση μπορει να σας αφηνει πιο αδυναμο 

Αν δεν είχα εμβολιαστεί, πιθανόν να περνούσα πιο βαριά τα συμπτώματα που είχα για τουλάχιστον 5 ημέρες, δεν θα το ήθελα με τίποτα.Επί 3 ημέρες 39 πυρετό, μπούκωμα στην μύτη και με πονούσε λίγο ο λαιμός.Είχα και πόνο στα μάτια, ευτυχώς σε υποφερτό βαθμό.

Την 4η+5η ημέρα ο πυρετός άρχισε να υποχωρεί, αλλά αυξήθηκε το μπούκωμα και ο πονόλαιμος.Για κάπου 5 ημέρες, είχα πόνους στα νεφρά και το σώμα μου ήταν χάλια, κόπωση και αδυναμία.Κοιμόμουν κάπου 12 ώρες το 24 ωρο.

Ενιωθα όλα τα ζωτικά μου όργανα να έχουν επηρεαστεί, σαν να προσπαθούσαν να αντιδράσουν.

Τις επόμενες 2-3 ημέρες έγινα καλά, αλλά μου είχε μείνει 1 ενόχληση ψηλά στο στέρνο όταν έπαιρνα βαθιά ανάσα.

Ισως έχω χαμηλό ανοσοποιητικό επειδή δεν κοιμάμαι σωστά, παίζει ρόλο και το ότι είχαν ήδη περάσει 5.5 μήνες απο τον εμβολιασμό.

Παίζει ρόλο το ιϊκό φορτίο το οποίο φαίνεται μόνο στο PCR.Ο κάθε οργανισμός έχει διαφορετικές αντοχές και δεν δημιουργεί τα ίδια αντισώματα και στην ίδια χρονική διάρκεια.

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου το πιστοποιητικό νόσησης, αλλά να μην μου έχει αφήσει κάποιο πρόβλημα.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...