Προς το περιεχόμενο

Πτυχίο από κολλέγιο και πίνακες


Erinium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, θα ήθελα την βοήθεια σας. Έχω τελειώσει ένα τμήμα της σχολής κλασικών και ανθρωπιστικών σπουδών στην Κομοτηνή και δεν έχουμε επαγγελματικά δικαιώματα στην εκπαίδευση. Έχω κάνει μεταπτυχιακό και διδακτορικο σε ελληνικό πανεπιστήμιο. Σκέφτομαι να γραφτώ σε κολλέγιο για παιδαγωγικά και σύμφωνα με τον νέο νόμο θα μπορέσω να μπω στους πίνακες. Έχω διαβάσει ότι οι απόφοιτοι των κολλεγίων δεν μπορούν να κάνουν μεταπτυχιακό στην Ελλάδα, εγώ όμως έχω ήδη μεταπτυχιακό και διδακτορικό. Θα μετρήσουν κανονικά το μεταπτυχιακό και το διδακτορικό στους πίνακες ή επειδή θα προσληφθω με το πτυχίο κολλεγίου δεν θα μετρήσουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερα να ρωτησεις τη 2βαθμια..αυτο που ρωτας ειναι κατι πολυ συγκεκριμενο, ενω ακομα δεν εχει εφαρμοστει ο νεος νομος του δοαταπ, για να δουμε πώς ακριβως επηρεαζονται τα κολλεγια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, Erinium είπε

Καλησπέρα, θα ήθελα την βοήθεια σας. Έχω τελειώσει ένα τμήμα της σχολής κλασικών και ανθρωπιστικών σπουδών στην Κομοτηνή και δεν έχουμε επαγγελματικά δικαιώματα στην εκπαίδευση. Έχω κάνει μεταπτυχιακό και διδακτορικο σε ελληνικό πανεπιστήμιο. Σκέφτομαι να γραφτώ σε κολλέγιο για παιδαγωγικά και σύμφωνα με τον νέο νόμο θα μπορέσω να μπω στους πίνακες. Έχω διαβάσει ότι οι απόφοιτοι των κολλεγίων δεν μπορούν να κάνουν μεταπτυχιακό στην Ελλάδα, εγώ όμως έχω ήδη μεταπτυχιακό και διδακτορικό. Θα μετρήσουν κανονικά το μεταπτυχιακό και το διδακτορικό στους πίνακες ή επειδή θα προσληφθω με το πτυχίο κολλεγίου δεν θα μετρήσουν?

Θα σου συνιστούσα να μην το διακινδυνεύσεις. Καλύτερα να προσανατολιστείς στις κατατακτήριες κάποιας παιδαγωγικής σχολής. Με τις σπουδές που έχεις φαντάζομαι ότι θα είναι πολύ εύκολο για σένα ν΄ανταποκριθείς άριστα στις κατατακτήριες και να πάρεις έναν τίτλο που θα σου επιτρέψει να έχεις ξεκάθαρα δικαιώματα στην εκπαίδευση.

Επεξ/σία από Sibyl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δωσε κατατακτήριες σε καποια σχολή με επαγγελματικά δικαιώματα στην εκπαίδευση και κυριως να εχει καμποσα κοινα μαθηματα με το τμημα που τελείωσες ωστε να γλιτωσεις μερικά και να το πάρεις πιο γρήγορα. το δημοτικής εκπαίδευσης ειναι πολύ ευκολο τμήμα αλλά στις κατατακτήριες πανε πάρα πολλοί  φοιτητες, μετα ιστορικό αρχαιολογικό, φιλολογίες κλπ αλλά αν θες πες μας και τι τμήμα τελείωσες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...