Προς το περιεχόμενο

Κινητό με θερμική κάμερα


Alx2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, GATE123 είπε

Γιατί με θερμική?

Τόσα λεφτά επειδή έχει θερμική κάμερα?

Γιατί μου χρειάζεται. 

 

Δεν είναι πολλά. Πριν το 2016 δεν υπήρχε κανένα. Το 2016 παρουσιάστηκε ένα CAT με καμία 800αρια ευρώ. Σήμερα έχουν αυξηθεί οι επιλογές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τότε πάρε αυτό που είναι πιο καινούριο και με μεγάλη μπαταρία.

https://www.skroutz.gr/s/31267546/BlackView-BV6600-Pro-4GB-64GB-Ανθεκτικό-Smartphone-Sunset-Orange.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει γκατζετακι που κουμπώνεις στην θύρα usb θερμική κάμερα.

Αλλά δεν υπάρχει Ελλάδα.

Βγαίνει τουλάχιστον πιο φτηνά από ένα κινητό.

https://www.angroid.gr/αταξινόμητα/hti-ht-102-mia-thermiki-kamera-gia-to-kinito-sas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, GATE123 είπε

Υπάρχει γκατζετακι που κουμπώνεις στην θύρα usb θερμική κάμερα.

Αλλά δεν υπάρχει Ελλάδα.

Βγαίνει τουλάχιστον πιο φτηνά από ένα κινητό.

https://www.angroid.gr/αταξινόμητα/hti-ht-102-mia-thermiki-kamera-gia-to-kinito-sas

Πλακα πλακα πολυ φθηνο, ειχα βρει και εγω τετοια αλλα εκαναν 400ρι, οποτε δεν ηταν αξιο αναφορας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, eko13 είπε

Πλακα πλακα πολυ φθηνο, ειχα βρει και εγω τετοια αλλα εκαναν 400ρι, οποτε δεν ηταν αξιο αναφορας.

Προφανώς θα ήταν πιο παλιά που έψαχνες,οπότε και ποιο ακριβό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκέφτηκα κι εγώ αλλά κατέληξα ότι πέρα από το πλεονέκτημα ότι μπορεί να μπει σε οποιοδήποτε τηλέφωνο (δηλαδή και σε μελλοντικό κινητό ή και σε άλλο τηλέφωνο συναδέλφου) δεν αξίζει τον κόπο δεδομένου του κόστους του και της ευκολίας χρήσης κάποιας ενσωματωμένης θερμικής κάμερας. Απλά δεν ξέρω τι απόδοση θα είχε σε πραγματικές συνθήκες για να υπήρχε σύγκριση. Η κάμερα που φοράνε τα Blackview θεωρώ ότι είναι η κορυφαία της κατηγορίας από γνωστή εξειδικευμένη εταιρεία του χώρου οπότε θεωρώ ότι δεν υπάρχει θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Με 300 παιρνεις flir που ειναι καλυτερη σιγουρα ομως. Η σε seek thermal που δεν εχει μπαταρια. 

Μη περιμενεις ακριβεια η να βλεπεις πολλα με τοσα λιγα λεφτα παντως. Εχω πιάσει flir/seek φτηνα και ακριβο μοντελο απο επαγγελματια και καμια σχεση αλλα αμφιβαλλω για κινητο ποσο καλη θα ειναι και το software

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εγώ κάνω ανακαίνιση στην μονοκατοικία μου και σκέφτομαι πως ένα τέτοιο εργαλείο για να βλέπω τι τρέχει μέσα σε τοίχους, κάτω απ'τα πατώματα κλπ μπορεί να είναι χρήσιμο. Είχαμε πρόσφατα τερμίτες, κάποτε κατσαρίδες, σε μια φάση στην αποθήκη κάτι τρωκτικά. Αξίζει άραγε ή θα πετάξω τα λεφτά μου αν πάρω κάτι σχετικά φτηνό;;

 

Το έχει ψάξει κάποιος τελικά το θέμα;; Έχει δει αποτέλεσμα;; Δεν θέλω να δώσω 2000 ευρώ και αναρωτιέμαι στο φάσμα κάτω των 1000 ευρώ αν κάτι τέτοιο μπορεί να μου είναι χρήσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...