Προς το περιεχόμενο

Αγορά Smartphone 300-350


Belisarios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα θα ήθελα την γνώμη σας για αγορά smartphone με τα εξής κριτήρια :

Βασικά Χαρακτηριστικά

Compact Design και Βάρος

Updates αν γίνεται μέχρι και Android 13

Αξιοπρεπή ή και καλή Κάμερα

Καλή Αυτονομία

Υποστήριξη για Custom Rom και Root

Θύρα Ακουστικών 

128 gb τουλάχιστον ή επέκταση με sd 

Αγορά από Skroutz ή ελληνικό κατάστημα όχι bangood 

Δεν με ενδιαφέρουν τόσο ο δυνατός επεξεργαστής , τα hz , 5g,

 

Έχω καταλήξει στα 

Poco F3 6/128 gb 

Realme gt master edition 5g 8/256 gb

Realme gt master edition 5g 6/128 gb (Από επίσημο κατάστημα πχ Γερμανός) 

 

Από αυτά ποιό θα επιλέγατε ή έχετε κάποιο άλλο να προτείνετε 

 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα Realme δεν ξέρουμε εάν ακόμα ρουταροντε και έχουν custom rom.

Poco να τα αποφύγεις λόγο κακού λειτουργικού.

Επεξ/σία από GATE123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Fotia είπε

To realme  αν θες  απλο λειτουργικό .

Με 4 ετη αναβαθμίσεις λογισμικου και κάμερα με οις

https://www.skroutz.gr/s/30662995/Samsung-Galaxy-A52s-5G-6GB-128GB-Awesome-Black.html

 

Το Samsung αξίζει αλλά το ξεχνάμε όσον αφορά rooting custom roms etc που είναι βασικό κριτήριο για εμένα κατά τα άλλα πάρα πολύ καλή συσκευή 

 

36 λεπτά πριν, Fotia είπε

To realme  αν θες  απλο λειτουργικό .

Με 4 ετη αναβαθμίσεις λογισμικου και κάμερα με οις

https://www.skroutz.gr/s/30662995/Samsung-Galaxy-A52s-5G-6GB-128GB-Awesome-Black.html

 

 

17 λεπτά πριν, GATE123 είπε

Τα Realme δεν ξέρουμε εάν ακόμα ρουταροντε και έχουν custom rom.

Poco να τα αποφύγεις λόγο κακού λειτουργικού.

Realme κάποια στιγμή θα έρθει η απαραίτητη υποστήριξη από το Community θέλω να πιστεύω το θέμα είναι ότι χρειάζομαι κινητό σχετικά γρήγορα αντε εντός ενός μήνα 

Όσον αφορά το poco f3 δεν έχω θέμα με το λειτουργικό δεδομένου ότι πάω για Custom Rom 

Εκτός και αν ξέρεις για προβλήματα σε θέμα hardware 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, vargas είπε

Poco  F3 , προβλήματα δεν έχει πλέον έχουν λυθεί όλα. Και custom rom θα βρεις άπειρες οπότε πας καρφί εκεί.

Έχω ακούσει ότι έχει πρόβλημα στο proximity sensor όπως και τα redmi καθώς και ένα green tint στην οθόνη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Belisarios είπε

Έχω ακούσει ότι έχει πρόβλημα στο proximity sensor όπως και τα redmi καθώς και ένα green tint στην οθόνη 

Και να ήταν μόνο αυτά.......

16 λεπτά πριν, vargas είπε

Poco  F3 , προβλήματα δεν έχει πλέον έχουν λυθεί όλα. Και custom rom θα βρεις άπειρες οπότε πας καρφί εκεί.

Καλά εντάξει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Belisarios είπε

Για πες 

Ψάχνοντας στο Forums θα δεις.

1 ώρα πριν, Belisarios είπε

Το Samsung αξίζει αλλά το ξεχνάμε όσον αφορά rooting custom roms etc που είναι βασικό κριτήριο για εμένα κατά τα άλλα πάρα πολύ καλή συσκευή 

 

 

Realme κάποια στιγμή θα έρθει η απαραίτητη υποστήριξη από το Community θέλω να πιστεύω το θέμα είναι ότι χρειάζομαι κινητό σχετικά γρήγορα αντε εντός ενός μήνα 

Όσον αφορά το poco f3 δεν έχω θέμα με το λειτουργικό δεδομένου ότι πάω για Custom Rom 

Εκτός και αν ξέρεις για προβλήματα σε θέμα hardware 

Καλά θα πάρεις καινούργιο κινητό και θα του περάσεις custom rom? 🤔 

Επίσης το Realme έχει λειτουργικό σχεδόν ίδιο με του OnePlus.

Τη άλλο θες δηλαδή να κάνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, GATE123 είπε

Ψάχνοντας στο Forums θα δεις.

Καλά θα πάρεις καινούργιο κινητό και θα του περάσεις custom rom? 🤔 

Επίσης το Realme έχει λειτουργικό σχεδόν ίδιο με του OnePlus.

Τη άλλο θες δηλαδή να κάνεις?

Ασχολούμαι με Custom Roms όπως και με Linux Distros δεν έχει κάποια σχέση το ότι είναι καινούργια συσκευή εφόσον δεν το κάνω απαραίτητα για βελτίωση της απόδοσης αλλά περισσότερο για μεγαλύτερο customization / control / privacy 

Όσον αφορά τα προβλήματα δεν έχω βρει κάποια άλλα πέρα από αυτά που είπα προφανώς αν ξέρεις κάτι δεν έχω κανένα θέμα να το συζητήσουμε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Belisarios είπε

Όσον αφορά τα προβλήματα δεν έχω βρει κάποια άλλα πέρα από αυτά που είπα προφανώς αν ξέρεις κάτι δεν έχω κανένα θέμα να το συζητήσουμε

 

 

 

Δεν ξέρω αν υπάρχουν και άλλα θέματα.

Αν πάντως σε ικανοποιεί το συγκεκριμένο εεε τότε τι να πω ..... καλορίζικο.

Εγώ πάντως να το παίξω 50-50 σε ένα  κινητό  που δεν ξέρω τι θα μου βγει δεν το κάνω.

Ααα ξέχασα να αναφέρω ότι υπάρχουν και διαφημίσεις στο κινητό.

Βέβαια υπάρχει τρόπος να τις απενεργοποιήσεις αλλά εσένα τι σε νοιάζει αφού θα βάλεις Custom rom.....

Δες αυτό https://www.netmobile.gr/index.php?route=product%2Fproduct&product_id=11181&ref=bestprice.gr

Επεξ/σία από GATE123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, GATE123 είπε

Και να ήταν μόνο αυτά.......

Καλά εντάξει.....

Εγώ το gt neo 2 έχω αλλά το f3 από τι λένε αντικείμενικοι κάτοχοι δεν έχει θέματα πλεον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα στον proximity sensor δεν λύνεται ότι ROM και να βάλεις. Και η βασική λειτουργία ενός τηλεφώνου είναι να μιλάς και να έχεις καλή ποιότητα κλήσης και ως προς την ακουστική. Με το F3 που είχα δεν με άκουγαν καν καλά οι συνομιλητές πέρα από τα κουμπιά που πατιοντουσαν γιατί άνοιγε η οθόνη λόγω του προβληματικού sensor. 

Ανώτερη επιλογή σε όλα το realme gt neo 2

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έψαξα πιο καλά και όντως βρίσκω ότι υπάρχουν περισσότερα πρόβληματα από όσα ήξερα οπότε πλέον προκύπτει το ερώτημα 

 

Redmi Note 10 pro (Ενδεικτικά μοντέλο της midrange κατηγορίας είμαι ανοιχτός σε προτάσεις εντός των προαναφερθέντων κριτηρίων) από επίσημο κατάστημα 

ή

Poco F3 απο Skroutz και τα δύο στα 340

 

Με το Skroutz έχω χρόνια την καλύτερη εμπειρία αλλά όχι για πολύ ακριβές ηλεκτρονικές συσκευές και δεν θέλω να ξεκινήσω με το κινητό που είναι ίσως το πιο βασικό και κάτι που χρησιμοποιείς καθημερινά. 

Εσάς ποια η γνώμη σας; 

Και αν πιστεύετε καλύτερα poco f3 ή ακόμα και gt master edition από Skroutz ποιο κατάστημα προτείνετε;

23 ώρες πριν, sakks80 είπε

Το θέμα στον proximity sensor δεν λύνεται ότι ROM και να βάλεις. Και η βασική λειτουργία ενός τηλεφώνου είναι να μιλάς και να έχεις καλή ποιότητα κλήσης και ως προς την ακουστική. Με το F3 που είχα δεν με άκουγαν καν καλά οι συνομιλητές πέρα από τα κουμπιά που πατιοντουσαν γιατί άνοιγε η οθόνη λόγω του προβληματικού sensor. 

Ανώτερη επιλογή σε όλα το realme gt neo 2

Μήπως εννοείς το realme gt master 5g ? Για το gt neo 2 ξεφεύγει σε άλλα επίπεδα 😂

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Belisarios είπε

Έψαξα πιο καλά και όντως βρίσκω ότι υπάρχουν περισσότερα πρόβληματα από όσα ήξερα οπότε πλέον προκύπτει το ερώτημα 

 

Redmi Note 10 pro (Ενδεικτικά μοντέλο της midrange κατηγορίας είμαι ανοιχτός σε προτάσεις εντός των προαναφερθέντων κριτηρίων) από επίσημο κατάστημα 

ή

Poco F3 απο Skroutz και τα δύο στα 340

 

Με το Skroutz έχω χρόνια την καλύτερη εμπειρία αλλά όχι για πολύ ακριβές ηλεκτρονικές συσκευές και δεν θέλω να ξεκινήσω με το κινητό που είναι ίσως το πιο βασικό και κάτι που χρησιμοποιείς καθημερινά. 

Εσάς ποια η γνώμη σας; 

Και αν πιστεύετε καλύτερα poco f3 ή ακόμα και gt master edition από Skroutz ποιο κατάστημα προτείνετε;

Μήπως εννοείς το realme gt master 5g ? Για το gt neo 2 ξεφεύγει σε άλλα επίπεδα 😂

 

Το realme gt neo 2 με τον 870 λέω. 325 ευρώ έχει το 8/128.

https://www.bestprice.gr/item/2157163647/realme-gt-neo2-5g-8gb-128gb.html??qid=9K0xvrbcVDq_a7a29&seq=1&qo=gt+neo+2&from=cat

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...