Προς το περιεχόμενο

Φωτοβολταϊκά και πάροχος ρεύματος


Dimitris_13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους

Διαθέτω φωτοβολταϊκό σύστημα στο σπίτι μου και έχω σύμβαση με τη Δεδηε για να μου επιστρέφει χρήματα.

Ήθελα να ρωτήσω το εξής. Ο πάροχος ρεύματος μου είναι η Δεη. Μπορώ να αλλάξω και να πάω πχ στην protergia?

Η σύμβαση που έχω δουλεύει ως εξής. Στους 2 μήνες έναντι, στους 4 εκκαθάριση και πίστωση του ποσού στην τράπεζα. 

Έχει κάνει κάποιος κάτι παρόμοιο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Το έγραψες μόνος σου. Η σύμβαση είναι με το ΔΕΔΔΗΕ. Ο πάροχος δεν παίζει κανένα ρόλο λογικά.

Αυτό που με μπερδεύει, είναι ότι η όποια επιστροφή ποσού γίνεται μέσω του λογαριασμού της Δεη. 

Ενώ αν πας σε άλλο πάροχο πως θα γίνεται η επιστροφή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Dimitris_13 είπε

Αυτό που με μπερδεύει, είναι ότι η όποια επιστροφή ποσού γίνεται μέσω του λογαριασμού της Δεη. 

Ενώ αν πας σε άλλο πάροχο πως θα γίνεται η επιστροφή?

Μέσω του άλλου παρόχου, πως αλλιώς. Αφού ο ΔΕΔΔΗΕ ενημερώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να αλλαξεις αλλα γιατι να αλλαξεις. Τα αλλα topics με το κοστος ρευματος δε τα βλεπεις?

σε καθε περιπτωση ο τροποσ ειναι ακριβως ιδιος αλλα οι αλλοι παροχοι δεν σε περιμενουν με χαρα λογω πιστωτικου οποτε δεν θελουν να εχουν την λογιστικη διαδικασια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 6/2/2022 στις 8:06 ΠΜ, fragos είπε

Μπορεις να αλλαξεις αλλα γιατι να αλλαξεις. Τα αλλα topics με το κοστος ρευματος δε τα βλεπεις?

σε καθε περιπτωση ο τροποσ ειναι ακριβως ιδιος αλλα οι αλλοι παροχοι δεν σε περιμενουν με χαρα λογω πιστωτικου οποτε δεν θελουν να εχουν την λογιστικη διαδικασια

Δεν παρακολούθησα άλλα topics. Οπότε κάθομαι στ αυγά μου και όλα καλά απ ότι καταλαβαίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dimitris_13 είπε

Δεν παρακολούθησα άλλα topics. Οπότε κάθομαι στ αυγά μου και όλα καλά απ ότι καταλαβαίνω.

Ναι αυτη την περιοδο ειναι το καλυτερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Dimitris_13 είπε

Δεν παρακολούθησα άλλα topics. Οπότε κάθομαι στ αυγά μου και όλα καλά απ ότι καταλαβαίνω.

ανάλογα την κατανάλωση , δες το online/enter θέμα και διάβασε 5-10 τελευταίες σελίδες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν έχεις σύμβαση ως πάροχος ηλεκτρικής ενέργειας (το παλιό φωτοβολταϊκά για στέγες έως 10 kW δηλαδή), εάν θυμάμαι καλά η σύμβαση που έχεις υπογράψει τότε σου απαγορεύει να αλλάξεις πάροχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, grayfox23 είπε

Εάν έχεις σύμβαση ως πάροχος ηλεκτρικής ενέργειας (το παλιό φωτοβολταϊκά για στέγες έως 10 kW δηλαδή), εάν θυμάμαι καλά η σύμβαση που έχεις υπογράψει τότε σου απαγορεύει να αλλάξεις πάροχο.

Οχι δεν ισχυει. Η συμβαση ειναι με το ΔΕΔΔΗΕ. Ο παροχος απλα ειναι  ο μεσαζωντας.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...