Προς το περιεχόμενο

Η Meta απειλεί να αποχωρήσει από την ΕΕ αποκλείοντας τα Facebook και Instagram στους Ευρωπαίους πολίτες [Ενημέρωση]


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χμμμ, πολυεπίπεδο το θέμα.

Καλά όσα λέτε τύπου στο καλό και στα τσακιδια, αλλά εκτός από τους ινφλουένζα και τους μπαρμπαγιώργηδες/κυρεςμαρίκες,  χρησιμοποιούν τις συγκεκριμένες πλατφόρμες και πολλές μικρές επιχειρήσεις διαφημιζοντας/πουλώντας προϊόντα και υπηρεσίες. 

Σίγουρα είναι τρομακτικό το να "απειλούν" μια ολόκληρη ήπειρο, αλλά στην τελική εμείς τους δώσαμε χώρο εξαρχής.

Περισσότερο μου κάνει για μπραντεφερ, από τη μια με τη meta να προσπαθεί κάνει επίδειξη ισχυος και από την άλλη την ΕΕ να προωθεί/επιβάλλει (ορθώς) τη χρήση εγχώριων servers. 

Αντε να δούμε!

Επεξ/σία από vins
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Κυρίως αυτοί που έχουν επαγγελματικούς λογαριασμούς και αυτοί που ενδιαφέρονται για το μέλλον του meta vr... Βασικά ζουν οικογένειες από το facebook όποιος απλά βιάζεται να πει στα τσακιδια.

Και εγω το χρησιμοποιω πολυ για πωλησεις,θα ειναι μεγαλο μειον σιγουρα.
Κατα τα αλλα στο καλο να παει,ειδικα το insta,εχει καταστρεψει τα παντα.
Αλλα και να φυγει αυτο,θα ερθει κατι αλλο,με το ακομα χειροτερο τικτοκ να παιρνει τα πρωτεια στην ευρωπη.
Αφου καταφερνουμε να καταστραφουμε απο τετοιες μ@λ@κιες,μαλλον μας αξιζει να καταστραφουμε.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλυτερο νεο της ημερας.μακαρι να φυγει.εμενα προσωπικα δεν θα μου λειψει καθολου.τωρα για αυτους που εχουν στηριξει τη ζωη τους σε facebook kai instagram τρεχατε ποδαρακια μου.Good Day Reaction GIF by MOODMAN

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Bullrich είπε

Βασικα ο καθενας το κοιταζει απο την  πλευρα του.

Εγω π.χ το βλεπω σαν κατι που απλα υπαρχει.

Εχω να μπω καμια 5ετια ουτε κωδικους θυμαμαι (ειχα κανει και 2 λογαριασμους κιολας).

Κλεισει δεν κλεισει δεν με νοιαζει.

Αυτος που ζει την οικογενεια του απο το facebok/instagramm ή οτι αλλο εχει θεμα μπορει και προβλημα, απλα δεν μπορουμε να του το λυσουμε εμεις οι υπολοιποι.

ξέρω ξέρω.. "να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα" και ο καθένας το δικό του συμφέρον και άλλα τέτοια ρητά. Κατανοητό όπως έχει καταντήσει το ανθρώπινο είδος. Αυτό που δεν καταλαβαίνω αν δεν σου αρέσει το facebook απλά δεν μπαίνεις. Τι ποιο απλό. Παρασύρονται τα παιδιά σου? Δεν φταίει το fb αλλά ο τρόπος που τα μεγάλωσες. Πόσο ποιο απλά μπορεί να το πει κανείς. Και εγώ επαναλαμβάνω δεν το συμπαθώ και τα παιδιά μου μπαίνουν μόνο για να βλέπουν ξαδέρφια φίλους στο εξωτερικό να διαφιμήσουν την δουλειά τους (χορεύτρια η μια) κλπ... οκ... δεν θα πεθάνουμε κιόλας. Αλλά η μιζέρια για ποιο λόγο υπάρχει δεν καταλαβαίνω. :)

10 λεπτά πριν, AtiX είπε

Από τα λίγα θέματα, ίσως το μοναδικό, που βρίσκει όλο το insomnia ενωμένο!!!

Μπράβο Meta, επιτέλους οι moderators θα πάρουν ρεπό!!!

όλο? είσαι σίγουρος? 50 άτομα έχει μόνο αναγνώστες? αχαχαχαχα

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tsarouc είπε

ξέρω ξέρω.. "να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα" και ο καθένας το δικό του συμφέρον και άλλα τέτοια ρητά. Κατανοητό όπως έχει καταντήσει το ανθρώπινο είδος. Αυτό που δεν καταλαβαίνω αν δεν σου αρέσει το facebook απλά δεν μπαίνεις. Τι ποιο απλό. Παρασύρονται τα παιδιά σου? Δεν φταίει το fb αλλά ο τρόπος που τα μεγάλωσες. Πόσο ποιο απλά μπορεί να το πει κανείς. Και εγώ επαναλαμβάνω δεν το συμπαθώ και τα παιδιά μου μπαίνουν μόνο για να βλέπουν ξαδέρφια φίλους στο εξωτερικό να διαφιμήσουν την δουλειά τους (χορεύτρια η μια) κλπ... οκ... δεν θα πεθάνουμε κιόλας. Αλλά η μιζέρια για ποιο λόγο υπάρχει δεν καταλαβαίνω. :)

 

 

Ναι μωρε ενταξει, ολα καλα.

Κακως σου εκανα παραθεση γραψε λαθος.

Ολα καλα, ολα καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tsarouc είπε

όλο? είσαι σίγουρος? 50 άτομα έχει μόνο αναγνώστες? αχαχαχαχα

Τι νομίζεις? Βγάλε τους διπλούς λογαριασμούς, τους αλεξιπτωτιστές από τις αγγελίες και τους αρχαίους που δεν σχολιάζουν, πόσοι νομίζεις ότι θα μείνουνε στο τέλος??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aντε Μλκ καντω να το δω !! Nα το κλεισουνε να ανοιξει μια Ευρωπακικη πλατφορμα Μutrabook lol :)  απο κανεναν ντοπιο επιχειρηματια !!Kαι οι Αμερικανοι στελνουν στοιχεια πολιτων τους στην ΕΕ ?? Εχασε ενα καρο λεφτα ααπο της μετοχες αμα γινει και αυτο τοτε αντε ασπρο πατο :) 

FACEBOOK.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...