Προς το περιεχόμενο

Διαγραφή μεμονωμένων save files σε παιχνίδια PS5


maltron66

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις ανακάλυψα ότι για κάποιο πανηλίθιο λόγο δε μπορείς να διαγράφεις μεμονωμένα saves σε παιχνίδια του PS5. Τα περισσότερα παιχνίδια δε δημιουργούν πολλαπλά αρχεία, ωστόσο υπάρχουν και εξαιρέσεις. Μία από αυτές είναι το Hitman 3, στο οποίο μπορείς να κάνεις 8 autosaves και 8 quick saves, με αποτέλεσμα να βρεθείς με 18 save files (16 + ένα αρχείο για το προφίλ + ένα αρχείο για τις ρυθμίσεις). Και τώρα είμαι αναγκασμένος να κουβαλάω τα 16 άχρηστα saves, τόσο στην κονσόλα όσο και στο δίσκο του PS5.

Έχει βγει κάποια καινούρια ρύθμιση την οποία δε γνωρίζω (διόλου απίθανο, αφού προχθές πήρα την κονσόλα) ή το έχουν αφήσει έτσι; Είναι δυνατόν να υπάρχει η δυνατότητα αυτή για τα παιχνίδια του 4 και όχι για του 5;

Επεξ/σία από maltron66
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μην ανησυχεις κ υπαρχει λυση....πας Ρυθμισεις>Χωρος Αποθηκευσης>Αποθηκευμενα Δεδομενα κ διαλεγεις το παιχνιδι κ τι να σβησεις... Δεν ξερω με το Hitman τι παιζει αλλα εγω ετσι σβηνω τα αχρηστα save files

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, TheKingOfRavens είπε

φιλε μην ανησυχεις κ υπαρχει λυση....πας Ρυθμισεις>Χωρος Αποθηκευσης>Αποθηκευμενα Δεδομενα κ διαλεγεις το παιχνιδι κ τι να σβησεις... Δεν ξερω με το Hitman τι παιζει αλλα εγω ετσι σβηνω τα αχρηστα save files

Δυστυχώς αυτή η επιλογή δεν υπάρχει για PS5 games. Μόνο για τα PS4 που τρέχουν με backward compatibility.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν θες να σβήσεις κάποιο save από συγκεκριμένο game, όπως π.χ το hitman που λες, μπορείς μόνο μέσα από το παιχνίδι, ΑΝ έχει επιλογή. Νομίζω συνήθως έχουν. Από κονσόλα σβήνεις όλα τα saves του εκάστοτε παιχνιδιού. 

Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

Επεξ/σία από ilias78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, ilias78 είπε

Αν θες να σβήσεις κάποιο save από συγκεκριμένο game, όπως π.χ το hitman που λες, μπορείς μόνο μέσα από το παιχνίδι, ΑΝ έχει επιλογή. Νομίζω συνήθως έχουν. Από κονσόλα σβήνεις όλα τα saves του εκάστοτε παιχνιδιού. 

Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

Το μόνο λάθος σε αυτά που λες είναι πως συνήθως ΔΕΝ έχουν αυτή την επιλογή. Έχω ακούσει πως ισχύει το ίδιο και για το Demon's Souls.

Αν είναι δυνατόν.😂

Επεξ/σία από maltron66
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, maltron66 είπε

Το μόνο λάθος σε αυτά που λες είναι πως συνήθως ΔΕΝ έχουν αυτή την επιλογή. Έχω ακούσει πως ισχύει το ίδιο και για το Demon's Souls.

Αν είναι δυνατόν.😂

Ακριβώς. SpiderMan και Ghost of Tsushima που έχω πρόχειρα στο μυαλό μου δεν το έχουν.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...