Προς το περιεχόμενο

Nicepage theme σε Wordpress


Nikos_Papazoglou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σας εχω φτιαξει μια σελιδα στο προγραμμα nicepage και εχω σε zip αρχειο το θεμα για το wordpress,στο wordpress εχω premium και θελω να το ανεβασω εκει και να το επεξεργαστω καλυτερα και να βαλω και plug-ins χρειαζεται τοπικο host στο pc η οχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω ακριβώς που κολλάει το nicepage με το που θα το hostάρεις. Έχει το plugin του αυτό ως προγραμμα απ'οτι είδα, αλλά αν δεν το έχεις ξαναδουλέψει, καλύτερα να το δοκιμάσεις σε κάποιο live site, έχοντας το under maintenance για το κοινό, όσο θα κάνεις δουλειά στο υπόβαθρο. Ο λόγος είναι γιατί τοπικά μπορεί να έχει προβλήματα, που δεν θα έχεις στο live ή και ανάποδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου

στο nicepage εχω κανει export page την σελιδα μου και θελω να την ανεβασω στο wordpress απο κει επειτα μπορω να την επεξεργαστω και να βαλω και plug ins του word κανονικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω πως λειτουργεί το nicepage. θεωρητικα ναι, θα μπορείς να βάλεις plugins κανονικά. Το αν το nicepage αλληλεπιδρά σωστά με λοιπά plugins, είναι μία άλλη ιστορία που θα τη μάθεις λογικά όσο δημιουργείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα εχω φτιαξει την ιστοσελιδα στο wordpress οπου υπαρχουν και υποσελιδα το θεμα ειναι οτι στον υπολογιστη εμφανιζεται κανονικα ενω οταν μπαινω απο κινητο δεν εμφανιζεται το theme,εμφανιζεται λαθος και στο κατω μερος εμφανιζεται το "exit from mobile version"και εαν το πατησω εμφανιζεται κανονικα responsive οπως θα επρεπε να εμφανιστει..

ο ορος ειναι :Disabling mobile view for wordpress theme

διαβασα πολλα αλλα δεν εβγαλα ακρη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...