Προς το περιεχόμενο

Πιστοποιητικό νόσησης (Ερώτηση)


Mrsmoke95

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας από επαναλημενα τηλέφωνο στον εοδυ δεν τους βρήκα ποτέ . 
Έχω μια απορία , εμένα το θετικό μου τεστ που δηλώθηκε έγινε  29/11/2021 . 
Ξερω πως έγινε τρίμηνο μετά από την απόφαση της κυβερνήσεις . Απλά θέλω να ρωτήσω και αμα ξέρει κάποιος να με απαντήσει θα με βοηθούσε παρά πολύ . 
Λογικα λήγει 26 Φεβρουαρίου μήπως σου δίνουν μια χρονική περίοδο μέχρι να κανείς την μια δόση ; Και ποσό είναι αυτή ; 
Για να μην θεωρούμε ανεμβολιαστος και έχω της κυρώσεις και τα τεστ . 
και μετά την επόμενη δηλαδή την Τρίτη την κάνω μετά από 7 μήνες ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιστοποιητικό εμβολιασμού ισχύει, όταν

  • έχεις κανει και τις 2 δόσεις και έχουν περάσει 14 ημέρες ή
  • όταν έχεις νοσήσει, έχεις κάνει 1 δόση και έχουν περάσει 14 ημέρες απο αυτήν. 

Αν εσένα λήξει 26/2 το πιστοποιητικό νόσησης, τότε για να είσαι καλυμμένος, πρέπει μέχρι τις 12/2 να είχες κάνει μια δόση.  

http://www.odigostoupoliti.eu/pistopoiitika-emvoliasmou-kai-nosisis-poso-chroniko-diastima-ischyoun/

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mrsmoke95 είπε

Καλησπέρα σας από επαναλημενα τηλέφωνο στον εοδυ δεν τους βρήκα ποτέ . 
Έχω μια απορία , εμένα το θετικό μου τεστ που δηλώθηκε έγινε  29/11/2021 . 
Ξερω πως έγινε τρίμηνο μετά από την απόφαση της κυβερνήσεις . Απλά θέλω να ρωτήσω και αμα ξέρει κάποιος να με απαντήσει θα με βοηθούσε παρά πολύ . 
Λογικα λήγει 26 Φεβρουαρίου μήπως σου δίνουν μια χρονική περίοδο μέχρι να κανείς την μια δόση ; Και ποσό είναι αυτή ; 
Για να μην θεωρούμε ανεμβολιαστος και έχω της κυρώσεις και τα τεστ . 
και μετά την επόμενη δηλαδή την Τρίτη την κάνω μετά από 7 μήνες ; 

 

Το τρέχων πιστοποιητικο ακυρώνεται μόλις κανείς την δόση, μετα την δοση πρέπει  περιμένεις 14 μέρες για να ενεργοποιηθεί το νέο πιστοποιητικό

ΥΓ

Μετά την δόση επίσης πρέπει να μπεις στην πλατφόρμα και τα ακύρωσης την δεύτερη δόση που είναι σε εκκρεμότητα.

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα 1 η και 2η δοση φάιζερ, τον Σεπτεμβριο 2021. 

στις 7/1/2022 νοσησα, και εχω πιστοποιητικο νοσησης που

εχει ημνια ληξης 7/4/2022.

Μετα  πρεπει να κανω την ενισχυτική δοση ?

γνωριζει καποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, adminaros είπε

εκανα 1 η και 2η δοση φάιζερ, τον Σεπτεμβριο 2021. 

στις 7/1/2022 νοσησα, και εχω πιστοποιητικο νοσησης που

εχει ημνια ληξης 7/4/2022.

Μετα  πρεπει να κανω την ενισχυτική δοση ?

γνωριζει καποιος?

Μάλλον πρέπει για να έχεις πιστοποιητικό στις 7/4, να έχεις κάνει αναμνηστική δόση και να έχουν περάσει 14 ημέρες απο αυτήν. 

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sphinxgr είπε

Μάλλον πρέπει για να έχεις πιστοποιητικό στις 7/4, να έχεις κάνει αναμνηστική δόση και να έχουν περάσει 14 ημέρες απο αυτήν. 

Με την αναμνηστική ισχύει το πιστοποιητικό από το επόμενο λεπτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, DTInfinity είπε

Με την αναμνηστική ισχύει το πιστοποιητικό από το επόμενο λεπτό.

Όντως. Η αναμνηστική δεν θέλει αναμονή 14 ημερών. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Mrsmoke95 είπε

Την ανάμνηστικη δόση μετά την νοσήσει- εμβόλιο . Ποτέ την κανείς μέρα το 7 μηνο ( για να έχεις πιστοποιτηκο ) 

Εγώ θα σου έλεγα την μέρα που κλείνει ο 6ος μήνας.

Γιατί θεσμικά αν έρθεις σε στενή επαφή με κρούσμα κι έχουν παρέλθει 6 μήνες από τη 2η δόση πρέπει να μπεις 5 ημέρες καραντίνα.

Πρακτικά βέβαια μπορείς να κυκλοφορείς ελεύθερα μέχρι και τον 7ο μήνα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, DTInfinity είπε

Με την αναμνηστική ισχύει το πιστοποιητικό από το επόμενο λεπτό.

Δηλαδή και 2 ημέρες πρίν λήξει το πιστοποιητικό νόσησης αν κάνεις την αναμνηστική δόση, τότε το υπάρχον πιστοποιητικό εμβολιασμού των 2 δόσεων θα πάρει κανονικά παράταση, σωστά;

Είμαι και εγώ περίπου στην ίδια περίπτωση με τον @adminaros

14/08/21 2η δόση, το πιστοποιητικό εμβολιασμού θα έληγε στις 14/03/22.

Θετικός στις 31/01/22, το πιστοποιητικό νόσησης θα ισχύει απο τις 14/02/22 έως περίπου στις 01/05/22.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά  , εγώ που νόσησα και κάνω την πρώτη που δόση (βασικό εμβολιασμό για αυτούς που δεν έχουν νοσήσει)  βλεπω πως την αναμνηστική δόση λέει πως την κανεισ  τουλάχιστον 3 μήνες μετά , αλλά εγώ θέλω να πάω όταν λήγει το πιστοποιτηκο , σε ποσό καιρό λήγει το πιστοποιτηκο σε αυτή την περίπτωση 7 μήνες ή 3 μήνες ; 

Επεξ/σία από Mrsmoke95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mrsmoke95 είπε

Παιδιά  , εγώ που νόσησα και κάνω την πρώτη που δόση (βασικό εμβολιασμό για αυτούς που δεν έχουν νοσήσει)  βλεπω πως την αναμνηστική δόση λέει πως την κανεισ  τουλάχιστον 3 μήνες μετά , αλλά εγώ θέλω να πάω όταν λήγει το πιστοποιτηκο , σε ποσό καιρό λήγει το πιστοποιτηκο σε αυτή την περίπτωση 7 μήνες ή 3 μήνες ; 

To πιστοποιητικό νόσησης θα λήξει μετά από 3 μήνες. Ότι σου γράφει πάνω. Αν εννοείς μετά τον εμβολιασμό από νόσηση (μόνο 1 δόση), τότε θα λήξη στους 6 μήνες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, MarikaPiou είπε

To πιστοποιητικό νόσησης θα λήξει μετά από 3 μήνες. Ότι σου γράφει πάνω. Αν εννοείς μετά τον εμβολιασμό από νόσηση (μόνο 1 δόση), τότε θα λήξη στους 6 μήνες. 

Ναι αυτό ακριβώς ρωτάω τον εμβολιασμό με μια δόση δεν διαρκεί 7 μήνες ; Οπως και καπιος που δεν έχει νοσήσει και κάνει τις πρώτες 2 ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Mrsmoke95 είπε

Ναι αυτό ακριβώς ρωτάω τον εμβολιασμό με μια δόση δεν διαρκεί 7 μήνες ; Οπως και καπιος που δεν έχει νοσήσει και κάνει τις πρώτες 2 ; 

Νομίζω 6 μήνες κ όχι 7. Το 7μηνο το είχαν δώσει τώρα το Ιανουάριο που θα πρωτοεφαρμοζόταν το μέτρο για να έχουν χρόνο να κλείσουν τα ραντεβού τους ο κόσμος αν δεν κάνω λάθος. Καλά έτσι κ αλλιώς αφού θα το κάνεις που θα το κάνεις, τι σημασία παίζει αν το κάνεις ένα μήνα νωρίτερα?  Κ μεταξύ μας, καλά κάνουν κ λένε ότι μπορείς κ μετά το τρίμηνο να το κάνεις, το εμβόλιο. Τα αντισώματα μετά το 4μηνο έχουν κάνει φτερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, MarikaPiou είπε

Νομίζω 6 μήνες κ όχι 7. Το 7μηνο το είχαν δώσει τώρα το Ιανουάριο που θα πρωτοεφαρμοζόταν το μέτρο για να έχουν χρόνο να κλείσουν τα ραντεβού τους ο κόσμος αν δεν κάνω λάθος. Καλά έτσι κ αλλιώς αφού θα το κάνεις που θα το κάνεις, τι σημασία παίζει αν το κάνεις ένα μήνα νωρίτερα?  Κ μεταξύ μας, καλά κάνουν κ λένε ότι μπορείς κ μετά το τρίμηνο να το κάνεις, το εμβόλιο. Τα αντισώματα μετά το 4μηνο έχουν κάνει φτερα

Έχεις ένα δίκαιο χαχα  , σε ευχαριστώ παρά πολυ . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...