Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση router


algox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει portable router 4G να βάζω κάρτα sim καθώς και να υπάρχει δυνατότητα στο ίδιο router σύνδεση και με καλώδιο ethernet. Υπάρχει μήπως κάτι τέτοιο; Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/2/2022 στις 9:23 ΜΜ, iliasleon είπε

portable τι ακριβως εννοείς ? Εγω για χρηση με καρτα sim χρησιμοποιώ αυτο .

Εχει και θυρα ehernet ...ελπιζω να σε καλυψα!

Εγώ επειδή θα είμαι σε ένα σπίτι για 4-5 μήνες και το θέλω το Internet να είναι συνδεδεμένο με smart tv για  video, netflix και τέτοια. Αυτό το ρουτερ που έχεις εσύ, έχω σκεφτεί να πάρω μια κάρτα της wind με απεριόριστα data κάθε μήνα και να γλιτώσω νέα σύνδεση, δεσμευοντας με 12μηνη ή 24μηνη σύνδεση. Αυτή την sim θέλω να την βάλω στο ρουτερ που έχεις εσύ και να συνδεθεί με ethernet στην smart tv.κατάλαβες τι θέλω να κάνω; Δεν ξέρω αν το έχεις κάνει έτσι εσύ, θα θέλα να ξέρω έχει καλή απόδοση; φαντάζομαι πως ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 19/02/2022 at 18:31, algox said:

Εγώ επειδή θα είμαι σε ένα σπίτι για 4-5 μήνες και το θέλω το Internet να είναι συνδεδεμένο με smart tv για  video, netflix και τέτοια. Αυτό το ρουτερ που έχεις εσύ, έχω σκεφτεί να πάρω μια κάρτα της wind με απεριόριστα data κάθε μήνα και να γλιτώσω νέα σύνδεση, δεσμευοντας με 12μηνη ή 24μηνη σύνδεση. Αυτή την sim θέλω να την βάλω στο ρουτερ που έχεις εσύ και να συνδεθεί με ethernet στην smart tv.κατάλαβες τι θέλω να κάνω; Δεν ξέρω αν το έχεις κάνει έτσι εσύ, θα θέλα να ξέρω έχει καλή απόδοση; φαντάζομαι πως ναι

η αποδοση για αρχη εχει να κανει αμα πιανεις καλο 4g.μετα θα παιρνα router dual band

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορείς  να μου προτείνεις κάποιο; επειδή δεν έχω ιδέα τί είναι αυτό το dual band που έγραψες. Ευχαριστώ 

Στις 17/2/2022 στις 9:23 ΜΜ, iliasleon είπε

portable τι ακριβως εννοείς ? Εγω για χρηση με καρτα sim χρησιμοποιώ αυτο .

Εχει και θυρα ehernet ...ελπιζω να σε καλυψα!

 

Επεξ/σία από algox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, algox said:

Μπορείς  να μου προτείνεις κάποιο; επειδή δεν έχω ιδέα τί είναι αυτό το dual band που έγραψες. Ευχαριστώ 

 

tp link mr200

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 18/02/2022 at 00:03, algox said:

Με το portable εννοούσα κάτι τέτοιο αυτο

Ευ πολύ φίλος 

portable και με ethernet ουτε εγω εχω δει.εχω tp link portable με μπαταρια αλλα δεν εχει ethernet .μονο wifi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Να ρωτήσω και εγώ,  σε tp link mr200 εάν του προσθέσω μία κεραία σαν αυτή  https://www.skroutz.gr/s/15187996/MikroTik-MTAO-LTE-5D-SQ-mANT-Εξωτερική-Κεραία-4G-Πανκατευθυντική-5dBi-με-σύνδεση-SMA.html#reviews θα δω καμία διαφορά ? Το ψαχνω λίγο σε εξοχικό που το σήμα της κινητής είτε vodafone είτε cosmote είναι ψιλοτραγικό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 27/04/2022 at 16:50, paiktaras69 said:

Να ρωτήσω και εγώ,  σε tp link mr200 εάν του προσθέσω μία κεραία σαν αυτή  https://www.skroutz.gr/s/15187996/MikroTik-MTAO-LTE-5D-SQ-mANT-Εξωτερική-Κεραία-4G-Πανκατευθυντική-5dBi-με-σύνδεση-SMA.html#reviews θα δω καμία διαφορά ? Το ψαχνω λίγο σε εξοχικό που το σήμα της κινητής είτε vodafone είτε cosmote είναι ψιλοτραγικό 

αν η κεραια βγει καπου πιο εξωτερικα λογικα θα κερδισεις κατι. εκτος αν μπορει να παει το ρουτερ καπου σε πιο ανοιχτο χωρο πχ ταρατσα και σε κανα κουτι στεγανο και απο εκει κατεβασεις ethernet.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, poulinos είπε

αν η κεραια βγει καπου πιο εξωτερικα λογικα θα κερδισεις κατι. εκτος αν μπορει να παει το ρουτερ καπου σε πιο ανοιχτο χωρο πχ ταρατσα και σε κανα κουτι στεγανο και απο εκει κατεβασεις ethernet.

με ενδιαφέρει περισσότερο το wifi μιας και είναι δίπατο και σχεδόν όλη την ώρα είμαστε έξω. Να σκεφτείς ότι το ρούτερ έξω είναι συνεχώς σε στεγανό σημείο και πάλι δεν........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το θεμα ειναι το 4g και οχι το wifi για τις μειωμενες ταχυτητες τοτε θες καλυτερες κεραιες και οσο το δυνατον να δεις που πιανεις καλυτερο σημα. δεν ξερω αν μπορεις να παιξεις με κατευθυντικη και να δεις προς τα που πιανεις καλυτερο σημα.τα panels της κινητης τηλεφωνιας ειναι καπως κατευθυντικα οσο ξερω δηλαδη ειναι 90 ή 120 μοιρες οποτε ισως με καποιο panelaki γυρισμενο προς καπου να εισαι καλυτερα.θελει δοκιμη δυστυχως.

15 minutes ago, paiktaras69 said:

με ενδιαφέρει περισσότερο το wifi μιας και είναι δίπατο και σχεδόν όλη την ώρα είμαστε έξω. Να σκεφτείς ότι το ρούτερ έξω είναι συνεχώς σε στεγανό σημείο και πάλι δεν........

 

εκτος αν πιανει η wind καλυτερα ή εκτος αν στησεις Link με καποιον που εχει vdsl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Στις 27/4/2022 στις 4:50 ΜΜ, paiktaras69 είπε

Να ρωτήσω και εγώ,  σε tp link mr200 εάν του προσθέσω μία κεραία σαν αυτή  https://www.skroutz.gr/s/15187996/MikroTik-MTAO-LTE-5D-SQ-mANT-Εξωτερική-Κεραία-4G-Πανκατευθυντική-5dBi-με-σύνδεση-SMA.html#reviews θα δω καμία διαφορά ? Το ψαχνω λίγο σε εξοχικό που το σήμα της κινητής είτε vodafone είτε cosmote είναι ψιλοτραγικό 

κανα νεο , την πηρες την κεραια?

Να αναφερθει και εδω οτι το καλωδιο ειναι σημαντικο να εχει οσο μικροτερο μηκος ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, drdedus είπε

κανα νεο , την πηρες την κεραια?

Να αναφερθει και εδω οτι το καλωδιο ειναι σημαντικο να εχει οσο μικροτερο μηκος ,

Είδες....το ξέχασα τόσο καιρό .. . .  Λοιπόν αγοράστηκε μαζί με καλώδιο 1 μέτρου https://aic-eshop.gr/mikrotik-smasma-1m-sma-male-to-sma-male-cable Η περιοχή που τεσταρα την ιστορία είναι πολύ προβληματική, είδα μία διαφορά όχι όμως κάτι το σημαντικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...