Προς το περιεχόμενο

Mag 520 vs 524 (w3)


Athanasios2104

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποια η διαφορά μεταξύ των δυο μοντέλων, εκτός από το design του κουτιού και του τηλεχειριστηρίου; Στο επίσημο site όλα τα specs είναι ίδια https://www.infomir.eu/eng/choose/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kοιταω και ξανακοιταω τα specs και δεν βλεπω καποια διαφορα. ισως εχουν καποια διαφορα εσωτερικα στα chips πχ ηχου, wifi κλπ που χρησιμοποιει. Προσωπικα θα πηγαινα στο πιο δοκιμασμενο απο τα 2, με τις περισσοτερες κριτικες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kallair είπε

Kοιταω και ξανακοιταω τα specs και δεν βλεπω καποια διαφορα. ισως εχουν καποια διαφορα εσωτερικα στα chips πχ ηχου, wifi κλπ που χρησιμοποιει. Προσωπικα θα πηγαινα στο πιο δοκιμασμενο απο τα 2, με τις περισσοτερες κριτικες.

Που είναι το 520;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Athanasios2104 είπε

Που είναι το 520;

βγηκαν σχετικα ιδια περιοδο και η ουσιαστικη τους διαφορα νομιζω ειναι το χειριστηριο. προσωπικα θα πηγαινα στο 524w3 γιατι στο 520 διαβασα στα σχολια για ενα bug με την 4k αναλυση στο μενου. ΔΕΝ ξερω αν το εχει και στο 524, θα πρεπει να το ψαξεις.

"Πηγαίνει σφαίρα και τα παίζει όλα τέλεια. Είχα ένα πρόβλημα με το τηλεκοντρόλ "οκ" κουμπί (δεν μου έδινε την επιλογή να διαλέξω κανάλι) αλλά με τις κατάλληλες ρυθμίσεις το έλυσα. Πηγαίνεις στις ρυθμισεις (bios) και βάζεις video 1080p και ανάλυση 1920*1080".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παρακάτω και η επίσημη απάντηση από την Informir:

Αναφορά σε κείμενο

 

Infomir Support Team commented:

Hello!
Thank you for contacting Infomir support.

The differences are:

  • weight:
    • MAG520 - 110 g; MAG522 - 125 g; MAG524 - 170 g;
  • dimensions, width/depth/height:
    • MAG520 - 120 х 78 х 21 mm; MAG522 - 132x87x26 mm; MAG524 - 115x115x28 mm;
  • design of the bodies:
    • MAG520 - Qubic design; MAG522 - Micro2 design; MAG524 - MicroFusion design;
  • power supplies output:
    • MAG520 - 5 V 2A; MAG522 - 12 V 1 A power adapter; MAG524 - 12V 1A power adapter;
  • power supplies' connector:
    • MAG520 - DC cylindrical 1.35 mm x 3.5 mm; MAG522 - DC cylindrical 2.1 mm x 5.5 mm; MAG524 - DC cylindrical 2.1 mm x 5.5 mm;
  • remote controls:
    • MAG520 - SRC-4015(not programmable); MAG522 - SRC-4015(not programmable); MAG524 - T4H(programmable);

Kind Regards,
Alex, Infomir Support Team

 

 

Επεξ/σία από Athanasios2104
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Στις 18/2/2022 στις 12:04 ΠΜ, Athanasios2104 είπε

Ποια η διαφορά μεταξύ των δυο μοντέλων, εκτός από το design του κουτιού και του τηλεχειριστηρίου; Στο επίσημο site όλα τα specs είναι ίδια https://www.infomir.eu/eng/choose/

 

Στις 19/2/2022 στις 10:43 ΠΜ, kallair είπε

Προσωπικα θα πηγαινα στο πιο δοκιμασμενο απο τα 2, με τις περισσοτερες κριτικες.

Ηθελα τωρα ν'ανοιξω νεο θεμα μιας και ειμαι αναμεσα στα μοντελα αλλα βρηκα αυτο εδω μετα απο ψαξιμο.

Τελικα απ'εψαξα κι εγω δεν υπαρχουν διαφορες αναμεσα στα 2 μοντελα παρα μονο στο τηλεχειριστηριο.Δεν ξερω ποιο απο τα δυο να προτιμησω.

Επειδη θα το χρησιμοποιουν και μεγαλοι ανθρωποια καμια φορα σκεφτομουν για το 520 οπου εχει πιο απλο τηλεχειριστηριο με τα κουμπια να προεξεχουν.

Καλα σχολια εχω διαβασει και για τα δυο και μου κανει εντυπωση που εβγαλαν 2 ιδια μηχανηματα σε specs.Κι εκει υπαρχει προβλημα στην επιλογη.

Μηπως για καποιο λογο να ειναι καλυτερο το 524?Δεν ξερω τι να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μαλλον να εχουν ιδιο remote θα εννοει...

στα mag το μονο θεμα ειναι οτι καποιες σειρες ετρωγαν block...stb is outdated /blocked και ξεκλειδωναν μονο με clean fw versions

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με την τηλεοραση μου jvc LT55K870εχω τρελό προβλημα

Κάθε φορά που χτυπάω κάτι στο χειριστήριο της Tv κάνει κάτι στον δέκτη ( ήχο, κανάλια, μενού). Μπερδεύετε υποθέτω η συχνότητα του τηλεχειριστήριου της Tv με αυτό του δέκτη (όχι όμως το ανάποδο). Μπορεί να γίνει κάτι; 

Η jvc είναι vestel από πίσω 

Επεξ/σία από JohnnyX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...