Προς το περιεχόμενο

Γραφειο sit & stand στην Ελληνικη αγορα?


petros123456789

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Στην Ελλαδα απο οτι εχω παρατηρησει λιγοι το εχουν ψαξει για τετοια  αγορα και βλεπωντας λιγο τις επιλογες στα μαγαζια καταλαβαινω γιατι... Υπαρχει κανεις που να εχει κανει καποια τετοια αγορα  και να αξιζε? 

Επεξ/σία από petros123456789
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, petros123456789 είπε

 Στην Ελλαδα απο οτι εχω παρατηρησει λιγοι το εχουν ψαξει για τετοια  αγορα και βλεπωντας λιγο τις επιλογες στα μαγαζια καταλαβαινω γιατι... Υπαρχει κανεις που να εχει κανει καποια τετοια αγορα  και να αξιζε? 

Στο γραφείο έχουμε μόνο τέτοια desks. Αξίζουν με τα χίλια. Προσωπικά, όταν πάω γραφείο, είμαι μόνιμα σε standing position. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, DrKo είπε

Στο γραφείο έχουμε μόνο τέτοια desks. Αξίζουν με τα χίλια. Προσωπικά, όταν πάω γραφείο, είμαι μόνιμα σε standing position. 

Τι μοντελο/μαρκα εχετε αν επιτρεπεται? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 20/2/2022 στις 11:10 ΜΜ, earthRocker23 είπε

Στο γραφείο εμείς έχουμε αυτά: https://www.dromeas.gr/προϊοντα/γραφεια/ηλεκτρικά-ρυθμιζόμενα/1497-alma-h/ και είναι πολύ βολικά

 

Το ίδιο γραφειο εχω και εγω στο σπιτι. Βολικο και εξαιρετική ποιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο που το έχω ψάξει επειδή σκέφτομαι να επενδύσω σε ένα τέτοιο γραφείο, έχω βρει στην Sigma και στο ΙΚΕΑ (πχ αυτό αλλά έχει μερικά ακόμη). Του ΙΚΕΑ είναι λίγο πιο προσιτά σε τιμή (δεν γνωρίζω τιμή σε αυτά της Sigma) αλλά από κοντά που είδα το RODULF δεν με ενθουσίασε τόσο πολύ η ποιότητα του (αλλά το είδα λίγο βιαστικά).

18 ώρες πριν, georgemarios είπε

Το ίδιο γραφειο εχω και εγω στο σπιτι. Βολικο και εξαιρετική ποιότητα.

Θυμάσαι τι κόστος είχε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/3/2022 στις 4:51 ΜΜ, Geobe είπε

Λίγο που το έχω ψάξει επειδή σκέφτομαι να επενδύσω σε ένα τέτοιο γραφείο, έχω βρει στην Sigma και στο ΙΚΕΑ (πχ αυτό αλλά έχει μερικά ακόμη). Του ΙΚΕΑ είναι λίγο πιο προσιτά σε τιμή (δεν γνωρίζω τιμή σε αυτά της Sigma) αλλά από κοντά που είδα το RODULF δεν με ενθουσίασε τόσο πολύ η ποιότητα του (αλλά το είδα λίγο βιαστικά).

Θυμάσαι τι κόστος είχε;

περιπου 500 με τα μεταφορικα στην επαρχια

edit: το πηρα λιγο μεγαλυτερο, 160χ80 οποτε ανεβηκε λιγο η τιμη. Γενικα επιλεγεις διαστασεις, χρωματα κτλ και η τιμη διαμορφωνεται αναλογα.

Επεξ/σία από georgemarios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/3/2022 στις 9:55 ΠΜ, georgemarios είπε

περιπου 500 με τα μεταφορικα στην επαρχια

edit: το πηρα λιγο μεγαλυτερο, 160χ80 οποτε ανεβηκε λιγο η τιμη. Γενικα επιλεγεις διαστασεις, χρωματα κτλ και η τιμη διαμορφωνεται αναλογα.

Επαρχία είμαι και εγώ και από συνεργάτη του Δρομέα (δεν ξέρω κατά πόσο έχει σημασία) σε διπλανή πόλη που επικοινώνησα τηλεφωνικά (την προηγούμενη βδομάδα) για να ρωτήσω αν το έχει να πήγαινα να το δω από κοντά (δεν το είχε) μου είπε τιμή καταλόγου 675 για την διάσταση 160x80 με τιμή προσφοράς που έτρεχε εκείνη την στιγμή (δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι από τότε) 540. Οι τιμές χωρίς μεταφορικά. Για να μου το φέρει σε απόσταση 60 χλμ μου είπε περίπου 20 ευρώ μεταφορικά + 40 η συναρμολόγηση.

Ζήτησα τιμή και για το γωνιακό που έχει αλλά εκεί η τιμή ξεφεύγει πολύ, 920.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/3/2022 στις 7:28 ΜΜ, Geobe είπε

Επαρχία είμαι και εγώ και από συνεργάτη του Δρομέα (δεν ξέρω κατά πόσο έχει σημασία) σε διπλανή πόλη που επικοινώνησα τηλεφωνικά (την προηγούμενη βδομάδα) για να ρωτήσω αν το έχει να πήγαινα να το δω από κοντά (δεν το είχε) μου είπε τιμή καταλόγου 675 για την διάσταση 160x80 με τιμή προσφοράς που έτρεχε εκείνη την στιγμή (δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι από τότε) 540. Οι τιμές χωρίς μεταφορικά. Για να μου το φέρει σε απόσταση 60 χλμ μου είπε περίπου 20 ευρώ μεταφορικά + 40 η συναρμολόγηση.

Ζήτησα τιμή και για το γωνιακό που έχει αλλά εκεί η τιμή ξεφεύγει πολύ, 920.

Το πηρα πριν ενα χρονο, απο το ηλεκτρονικο κατάστημα του δρομεα (παραθετω πιο κατω την παραγγελια). Πριν λιγο που μπηκα παλι απο περιεργεια να δω, έλεγε πως δεν υπάρχει το προϊόν. Τι να πω, υποθετω ειναι αναμενομενο πλεον τα παντα να ειναι λιγο πιο ακριβα...

 

image.png.4fbd8b215182b1f1f53a543cd1fdd65c.png

Επεξ/σία από georgemarios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα τι γνώμη έχετε για αυτό; να αγοράσεις τον μηχανισμό και μετά να βάλεις ένα κομμάτι ξύλου μόνος σου;

https://m.geekbuying.com/item/ACGAM-ET225E-Electric-Three-stage-Legs-Standing-Desk-Frame-Black-434400.html?ref=w&Currency=EUR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έχω αυτό και είμαι πολύ ευχαριστημένος. https://www.statusoffice.gr/item.php?pid=34

Εν τω μεταξύ, λάθος κατηγορία στο forum, όχι;

Επεξ/σία από cubilone
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/9/2023 στις 6:53 ΠΜ, Manostsam είπε

Καλησπέρα τι γνώμη έχετε για αυτό; να αγοράσεις τον μηχανισμό και μετά να βάλεις ένα κομμάτι ξύλου μόνος σου;

https://m.geekbuying.com/item/ACGAM-ET225E-Electric-Three-stage-Legs-Standing-Desk-Frame-Black-434400.html?ref=w&Currency=EUR

Θελει προσοχη τι διαστασεις ξυλου θα βαλεις, εχει μικρα ποδια

Στις 27/9/2023 στις 8:03 ΜΜ, cubilone είπε

Εγώ έχω αυτό και είμαι πολύ ευχαριστημένος. https://www.statusoffice.gr/item.php?pid=34

Εν τω μεταξύ, λάθος κατηγορία στο forum, όχι;

Πες και τιμη γιατι το λινκ δε λεει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/9/2023 στις 12:32 ΜΜ, cubilone είπε

140 * 80 στα 744, πριν 2 χρόνια. Τώρα μπορεί να είναι διαφορετική η τιμή.

Αρκετά νομίζω. Εγώ είχα αγοράσει ένα Fully Jarvis σε πολύ καλή τιμή πριν αγοραστεί από την Herman Miller, και έχω μείνει φουλ ευχαριστημένος. Προσωπικά σε όποιον ψάχνει τώρα να κάνει αντίστοιχη αγορά, θα πρότεινα Dromeas, διαφορετικά από έξω σε Black Friday που παίζουν καλές ευκαιρίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...