Προς το περιεχόμενο

Αγορά τηλεόρασης 65 ιντσών


Hookalas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν έχω το εξής δίλημμα. Όπως ξέρουμε τώρα αυτό τον καιρό βγάζουν σε προσφορές πολλές τηλεοράσεις. Συγκεκριμένα στο Πλαίσιο έχω σταμπάρει δύο μοντέλα σε 65 ίντσες μιλάμε.Την q95a στα 2.000 ευρώ και την q80 στα 1.100 ευρώ. Σε αυτές τις τιμές υπάρχει μία επιστροφή 25% από το Πλαίσιο κι άλλα 300 από τη samsung. Δηλαδή στην πρώτη περίπτωση θα είναι σαν να βγει 1200 και στη δεύτερη 800. Αυτό που με προβληματίζει είναι το τι θα κάνω με τις επιστροφές μιας και δεν χρειάζομαι τίποτα ιδιαίτερα. Να επισημάνω ότι η προσφορά 25% που δίνειτο Πλαίσιο θα ισχύει για ένα χρόνο ενώ αυτή της samsung δεν ξέρω για πόσο καιρό θα κρατήσει αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι θα είναι σε prepaid card. Ψήνομαι άσχημα Για την πρώτη περίπτωση αλλά το θέμα είναι ότι μέσω πιστωτικής κάρτας μιλάμε πάντα θα κρατήσει για τέσσερα χρόνια στο περίπου. Όποια ενημέρωση δεκτή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Hookalas είπε

Λοιπόν έχω το εξής δίλημμα. Όπως ξέρουμε τώρα αυτό τον καιρό βγάζουν σε προσφορές πολλές τηλεοράσεις. Συγκεκριμένα στο Πλαίσιο έχω σταμπάρει δύο μοντέλα σε 65 ίντσες μιλάμε.Την q95a στα 2.000 ευρώ και την q80 στα 1.100 ευρώ. Σε αυτές τις τιμές υπάρχει μία επιστροφή 25% από το Πλαίσιο κι άλλα 300 από τη samsung. Δηλαδή στην πρώτη περίπτωση θα είναι σαν να βγει 1200 και στη δεύτερη 800. Αυτό που με προβληματίζει είναι το τι θα κάνω με τις επιστροφές μιας και δεν χρειάζομαι τίποτα ιδιαίτερα. Να επισημάνω ότι η προσφορά 25% που δίνειτο Πλαίσιο θα ισχύει για ένα χρόνο ενώ αυτή της samsung δεν ξέρω για πόσο καιρό θα κρατήσει αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι θα είναι σε prepaid card. Ψήνομαι άσχημα Για την πρώτη περίπτωση αλλά το θέμα είναι ότι μέσω πιστωτικής κάρτας μιλάμε πάντα θα κρατήσει για τέσσερα χρόνια στο περίπου. Όποια ενημέρωση δεκτή

Αν δεν θέλεις να αγοράσεις οτιδήποτε άλλο από Πλαίσιο ή και με το κουπόνι της Samsung (πχ soundbar), τότε δεν προχωράς σε αγορά γιατί θα είσαι διπλά χαμένος…

Οι επιστροφές με μορφή κουπονιού δεν είναι σε καμία περίπτωση σαν τα «ζωντανά χρήματα» που θα πάρεις σε μορφή πόντων…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν στην συγκεκριμένη αγορά ισχύει και επιστροφή από τράπεζα αφού θα γίνει μέσω κάρτας. Αν ναι τότε συγκεντρώνεται ένα αξιοσέβαστο πόσο με διάφορες μορφές επιστροφής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σκέφτομαι να κάνω και το εξής. Να αγοράσω τη 65 με 2000, και με την επιστροφή που θα είναι 800 ευρώ να πάρω και την 55 και να τη δώσω σε συγγενικό μου πρόσωπο

Επεξ/σία από Hookalas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Hookalas είπε

Σκέφτομαι να κάνω και το εξής. Να αγοράσω τη 65 με 2000, και με την επιστροφή που θα είναι 800 ευρώ να πάρω και την 55 και να τη δώσω σε συγγενικό μου πρόσωπο

Δεν είναι άσχημη η σκέψη σου!!!! Καλές αγορές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά προχώρησα σε αγορά της συγκεκριμένης. Samsung 65 qna. Στην αρχή δυσαρεστηθηκα με το μέγεθος της, γέμισε το σαλόνι από οθόνη αλλά μετά εμεινα άφωνος από την ανάλυση της ειδικά σε 4Κ . Πρόσφατα είδα ένα έργο που είχα ξαναδεί παλιότερα το mad Max road Fury και πραγματικά σαν να έβλεπα άλλο. Τώρα πλέον αρχίζω και τη συνηθίζω και όσο πιο πολύ τη δουλεύω τόσο πιο πολύ μου αρέσει. Η δωροεπιταγή από το Πλαίσιο ήρθε σε 2 εργάσιμες (500 ευρώ)και πλέον περιμένω της samsung (300). Επίσης είδα πρόσφατα ότι το πλαίσιο αύξησε την τιμή της κατά 100 ευρώ. Τελικά σαν σύνολο θα μου βγει αυτό που είχα υπολογίσει στα 1.200 και πιστεύω είναι καλή τιμή για τη συγκεκριμένη. Τώρα απομένει να κάνω τις τελικές ρυθμίσεις για το καλύτερο αποτέλεσμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...