Προς το περιεχόμενο

Αθλητικά με μαλακή σόλα


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν μερικά χρόνια, κυκλοφορούσαν κάτι αθλητικά ΝΙΚΕ παπούτσια (όχι για μπάσκετ) με πολύ μαλακή σόλα, η οποία ήταν η πιό μαλακή που υπήρχε τότε γενικώς σε όλες τις μάρκες. Το όνομά τους ξεκινούσε από NOVO ή VOMO... αν θυμάμαι καλά. Σας θυμίζει τίποτα;

Έχετε να προτείνετε κάποιο μοντέλο σε άλλη μάρκα που να είναι για άθληση με μαλακή και άνετη σόλα (όχι για μπάσκετ ή τρέξιμο);

Επεξ/σία από zoranb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικά τα vomero είναι από τα "καλά" παπούτσια της nike, αφού έχουν μπροστά και πίσω κυψέλες αέρα. εντάσσετε στην κατηγορία τρεξίματος, οπότε σε καλύπτει με την ευρεία έννοια. τι άθληση θες να κάνεις;   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγώ φοράω nike pegasus 38 flyease δες και αυτα. Λένε είναι ενα τσικ περισσότερο prevmium τα vomerο από τα pegasus

αυτού του τύπου είναι κυρίως για τρέξιμο και για ασκήσεις τις ημέρες που δεν κάνεις ελεύθερα κιλά πόδια/κωπηλατική/deadlift γιατί δεν είναι καλό να φορτώνεις κιλά χωρίς σταθερότητα. Για τέτοιες μέρες θα έλεγα nike metcon 6 για all around.

Επεξ/σία από zygorito
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, st@kas είπε

γενικά τα vomero είναι από τα "καλά" παπούτσια της nike, αφού έχουν μπροστά και πίσω κυψέλες αέρα. εντάσσετε στην κατηγορία τρεξίματος, οπότε σε καλύπτει με την ευρεία έννοια. τι άθληση θες να κάνεις;   

Δεν θέλω κάτι ιδιαίτερο σε άθληση, απλώς θέλω να κάνω άνετο περπάτημα λόγω καταπόνησης των πελμάτων μου.

Σε άλλες μάρκες, εκτός NIKE, υπάρχουν αντίστοιχα μοντέλα;

Επεξ/σία από zoranb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, zoranb είπε

Σε άλλες μάρκες, εκτός NIKE, υπάρχουν αντίστοιχα μοντέλα;

Adidas Ultraboost. Πολύ άνετα. (Τα Ultraboost 20 μου φαίνονται πιο άνετα από τα 21)

Επεξ/σία από swayback
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να δεις κάτι σε adidas με boost. ascis πιστεύω θα σου φανούν σκληρά καθώς θέλουν κάποιες "προϋποθέσεις" για να δεις όλες τις δυνατότητες. το καλύτερο είναι να πας σε ένα κατάστημα να δοκιμάσεις γιατί άλλο στα λόγια άλλο στην πράξη και τα μοντέλα χρόνο με τον χρόνο αλλάζουν. 

το vomero 8 που κυκλοφορούσε περίπου το 2016 (για τα δικά μου γούστα) ήταν καλύτερο από το vomero 14 που είχα πάρει πριν 1-2 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαίρετε !

Αγόρασα το φθινόπωρο πρώτη φορά ένα ζευγάρι αθλητικά παπούτσια "Saucony".

Συγκεκριμένα αυτό :

https://www.skroutz.gr/s/24179364/Saucony-Triumph-18-S20595-40-Ανδρικά-Αθλητικά-Παπούτσια-Running-Γκρι.html

 

Πραγματικά, σε σχέση με nike παπούτσια τρεξίματος που φορούσα παλιότερα είναι πιο ελαφριά και πιο μαλακά και δεν νιώθεις κραδασμούς.

Εάν μπορέσεις να τα δοκιμάσεις , θα καταλάβεις τι σου λέω.

Είναι ιδανικά και για ορθοστασία.

 

Αυτό είναι το site που μπορείς να βρείς και τα καταστήματα που τα πουλάνε.

https://saucony.veto.gr/

Επεξ/σία από Leon90
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, zoranb είπε

Δεν θέλω κάτι ιδιαίτερο σε άθληση, απλώς θέλω να κάνω άνετο περπάτημα λόγω καταπόνησης των πελμάτων μου.

Σε άλλες μάρκες, εκτός NIKE, υπάρχουν αντίστοιχα μοντέλα;

Φίλοι παραπάνω έχουν ήδη προτείνει Saucony και Sketchers που ανταποκρίνονται πολύ καλά στις προϋποθέσεις που έχετε θέσει.

Μια πρόταση θα ήταν τα προϊόντα της εταιρίας Hoka. Θα σας πρότεινα προσωπικά να δοκιμάζατε από κοντά το Clifton 8 ή το Rincon 3. Τα είχα δοκιμάσει αμφότερα παλαιότερα σε προηγούμενες εκδόσεις τους, και κοντολογίς κάνουν ακριβώς αυτό που θέλετε.

Μια άλλη ποιοτική πρόταση θα ήταν τα προϊόντα της εταιρίας Brooks, και ειδικότερα το μοντέλο Ghost (προσωπικά είχα δοκιμάσει το Ghost 13).

Σε κάθε περίπτωση πάντως, θα ήταν πολύ σημαντικό να δοκιμάσετε από κοντά τα παπούτσια που θέλετε πριν τα αγοράσετε. Αυτού του τύπου τα προϊόντα δεν ενδεικνύονται για τυφλές ηλεκτρονικές αγορές.

Επεξ/σία από Dante80
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dante80 είπε

Φίλοι παραπάνω έχουν ήδη προτείνει Saucony και Sketchers που ανταποκρίνονται πολύ καλά στις προϋποθέσεις που έχετε θέσει.

Μια πρόταση θα ήταν τα προϊόντα της εταιρίας Hoka. Θα σας πρότεινα προσωπικά να δοκιμάζατε από κοντά το Clifton 8 ή το Rincon 3. Τα είχα δοκιμάσει αμφότερα παλαιότερα σε προηγούμενες εκδόσεις τους, και κοντολογίς κάνουν ακριβώς αυτό που θέλετε.

Μια άλλη ποιοτική πρόταση θα ήταν τα προϊόντα της εταιρίας Brooks, και ειδικότερα το μοντέλο Ghost (προσωπικά είχα δοκιμάσει το Ghost 13).

Σε κάθε περίπτωση πάντως, θα ήταν πολύ σημαντικό να δοκιμάσετε από κοντά τα παπούτσια που θέλετε πριν τα αγοράσετε. Αυτού του τύπου τα προϊόντα δεν ενδεικνύονται για τυφλές ηλεκτρονικές αγορές.

+1 και απο εμενα για τα Hoka, ειδικα τα Clifton 8 ειναι εξωπραγματικο. 

Αλλη, εξισου καλη επιλογη ειναι τα Nike zoomx invincible run flyknit.

Και τα δυο ειναι στα ιδια επιπεδα κοστους, αλλα με λιγο ψαξιμο και υπομονη μπορεις να τα βρεις σχεδον στο 40% της αρχικης τιμης τους.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, zoranb είπε

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ... το Hoka Clifton 8... είναι σοκαριστικά ελαφρύ!!!

Ισχύει, και το -ελαφρώς φθηνότερο αλλά και σκληρότερο- Rincon 3 είναι αισθητά ελαφρύτερο από το Clifton, εάν έχετε την δυνατότητα να το δοκιμάσετε.

Νομίζω πως αμφότερα θα σας ικανοποιήσουν, όπως και άλλες προτάσεις φίλων παραπάνω.

Επεξ/σία από Dante80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...