Προς το περιεχόμενο

Βραχιονας οθονης


Laseras77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα σε ολους.

Ψαχνω να βρω εναν σωστο βραχιονα για την 35αρα που εχω AOC Agon AG352UCG μιας κ η βαση της πιανει παρα πολυ χωρο στο γραφειο.

Οτι βρισκω ειναι μεχρι 32 ιντες κ 10 κιλα.

Εκτος απο τις Ergotron (δεν παιζει λογο τιμης) υπαρχει κατι αξιολογο μεχρι τα 70 ευρω για βραχιονα με τοποθετιση γραφείου??? 

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η οθόνη ζυγίζει 11.8 κιλά με τη βάση οπως λέει η AOC, χωρίς τη βαση θα ζυγίζει ίσως και αρκετά κάτω απο 10 κιλά. Οποτε μπορει να σου κανουν αυτες που λενε εως 10 κιλά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εστειλα ενα μηνυματακι στην Arctic για την ARCTIC X1-3D που αρχικα δηλωνοταν για 15 κιλα κ μετα για 10 και ηταν αρνητικοι στην απαντηση, οποτε μαλλον θα χω θεμα

Εχω βρει ενα κινεζακι απο Αμαζον στα 12 κιλα..αλλα ο κινεζος δηλωνει οτι θελει

https://www.amazon.de/HUANUO-13-monitor-supports-mounting/dp/B08CXG57ZX/ref=rvi_1/259-7027875-4470007?pd_rd_w=4GE3C&pf_rd_p=22019d9a-e205-410a-b337-2be913e3a486&pf_rd_r=KPGPE5BTN1A48NTXQ0SX&pd_rd_r=0740ad00-914c-4619-a179-28c613581eb8&pd_rd_wg=OAdbk&pd_rd_i=B08CXG57ZX&psc=1

will it hold an AOC AG352UCG6 in place with all the movements available?
 
ARCTIC
Unfortunately not, it won't support it.
Επεξ/σία από Laseras77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τις εχω δει αυτες. Χανω την κινηση υψους μιας κ η σειρα Z εχει σταθερο προρυθμισμενο υψος.

εχω σταμπαρει την παρακατω...θα ενημερωσω οταν παραλλαβω 

 

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B09MR2X597/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A2SC6E9SA78V6M&psc=1

Επεξ/σία από Laseras77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/3/2022 στις 7:33 ΜΜ, Laseras77 είπε

τις εχω δει αυτες. Χανω την κινηση υψους μιας κ η σειρα Z εχει σταθερο προρυθμισμενο υψος.

εχω σταμπαρει την παρακατω...θα ενημερωσω οταν παραλλαβω 

 

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B09MR2X597/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A2SC6E9SA78V6M&psc=1

Στην περιγραφή πάντως αναφέρει μεταβλητό ύψος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/3/2022 στις 10:11 ΜΜ, Laseras77 είπε

καλησπέρα σε ολους.

Ψαχνω να βρω εναν σωστο βραχιονα για την 35αρα που εχω AOC Agon AG352UCG μιας κ η βαση της πιανει παρα πολυ χωρο στο γραφειο.

Οτι βρισκω ειναι μεχρι 32 ιντες κ 10 κιλα.

Εκτος απο τις Ergotron (δεν παιζει λογο τιμης) υπαρχει κατι αξιολογο μεχρι τα 70 ευρω για βραχιονα με τοποθετιση γραφείου??? 

 

Ευχαριστώ

35" είναι αρκετά μεγάλη οθόνη και μάλλον θα πας αναγκαστικά σε ακριβή λύση.

Πάντως αν το γραφείο σου είναι κολλημένο στον τοίχο ενδεχωμένος να σε εξυπηρετούσε μία επιτοίχια βάση τηλεόρασης που είναι σχετικά φθηνές και έχουν και μερικές ρυθμίσεις να παίξεις.

https://www.skroutz.gr/c/489/baseis-tv/f/360064_360412_386352_532899/epitoichia-vrachionas-me-peristrofi-30-eos-40.html?o=βαση+τηλεορασης+τοιχου

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν θελω να τρυπησω τοιχο παλι. Ακριβως πανω απ το μονιτορ εχω μια 32 τιβι με βαση τοιχου.

Η σειρα Z  για να δουλεψει πρεπει να εισαι με ενα αλλεν στο χερι συνεχεια. 

Θα περιμενω την παραγγελια απο Αμαζον για την Xantron® PRO-GS100

Λεει 15 κιλα οποτε θα με οκ, δινει κ Warranty: 10 years

 

 

Επεξ/σία από Laseras77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλλαβα την Xantron® PRO-GS100 εγινε και εγκατάσταση (νορμαλ διαδικασία όπως όλες αυτου του τύπου) και ολα ειναι αψογα, οποτε οποιος ψαχνει βραχίονα για βαρια οθονη σε σχετικα χαμηλη τιμη μπορει αφοβα να την τσιμπησει.  

Επεξ/σία από Laseras77
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...