Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με elementor


Xristina89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα , έχω κάνει εγκατάσταση το Wordpress τοπικά στον υπολογιστή και προσπαθώ να κατεβάσω τν elementor ενώ τον κατέβασα και τον ενεργοποίησα όταν πάω να επεξεργαστώ μια σελίδα δν μου τον ανοίγει. Βγάζει ένα μήνυμα δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε ;ενεργοποίηση ασφαλούς λειτουργίας και όταν το πατάω κ αυτό για ασφαλή λειτουργία πάλι δν ανοίγει. Ξέρεις κάνεις αν θέλει κάποια ρύθμιση ;για να δουλέψει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανότερο να εμποδίζει κάποιο άλλο plugin η κάποιο library του theme ίσως, και τον παραπάνω έλεγχο ναι.

 

Εάν ανοίξεις την console ίσως δεις το error και καταλάβεις ποιο JavaScript library χτυπάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 14/3/2022 στις 5:17 ΜΜ, Xristina89 είπε

Καλησπέρα , έχω κάνει εγκατάσταση το Wordpress τοπικά στον υπολογιστή και προσπαθώ να κατεβάσω τν elementor ενώ τον κατέβασα και τον ενεργοποίησα όταν πάω να επεξεργαστώ μια σελίδα δν μου τον ανοίγει. Βγάζει ένα μήνυμα δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε ;ενεργοποίηση ασφαλούς λειτουργίας και όταν το πατάω κ αυτό για ασφαλή λειτουργία πάλι δν ανοίγει. Ξέρεις κάνεις αν θέλει κάποια ρύθμιση ;για να δουλέψει;

Αφού έκανες ενεργοποίησει το safe mode σε φόρτωσαν τα widjets;

Δοκίμασες να απενεργοποιήσεις όλα τα Plugins και να αφήσεις ενεργό μόνο το elementor;

Σε συνδυασμό με το προηγούμενο άλλαξες theme σε ένα άλλο να δεις αν φορτώνει ; (hello elementor, twenty twenty etc.)
Δοκίμασε να κάνεις στο elementor > tools> regenerate files & css διαφορετικά 

τελος κάνε απεγκατάσταση και κάντο upload.

Στο σημείο αυτό δεν αναφέρθηκε αν χρησιμοποιείς κάποιο cashe plugin . Γενικά σε troobleshooting στο elementor όταν φτάνεις να απενεργοποιήσεις τα plugins και αλλαγή theme το πρόβλημα έχει λυθεί. 

Ελπίζω να βοήθησα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...