Προς το περιεχόμενο

Η εξαιρετική εφαρμογή YouTube Vance τερματίζει τη λειτουργία της


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, fmarkos είπε

 

Τώρα σοβαρά; Νομίζω πως αγνοείτε βασικά πράγματα περί του πως λειτουργούν τα πράγματα. Εν ολίγοις ο κώδικας της εφαρμογής δεν έχει καμία απολύτως σχέση με το YouTube. Εκμεταλλεύεται ως πηγή το YouTube αλλά μέχρι εκεί. Δεν έχει πάρει την εφαρμογή της Google για να την "πειράξει" όπως ίσως νομίζετε, αλλά έχουν αναπτύξει μία δική τους εφαρμογή από την αρχή. 

Decompile και reverse engineer την εφαρμογή της Google έχουν κάνει, τι λες; 😂

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

μεχρι το επόμενο update του yt. 

δυστυχως ηταν μοναδικη στο ειδος της. έβλεπες κανονικα τα subs σου, αψογο background play και PiP play, μηδεν ads και ήθελε απλα μια ενημέρωση το 2μηνο.

Δεν το ξέρουμε σίγουρα αυτό ... Προφανώς για να μην λειτουργεί θα πρέπει να κάνουν τεράστια αλλαγή στο επίσημο YouTube . Αλλιώς για ποιο λόγο να πουν έτσι οι δημιουργοί ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Eloy είπε

Υπάρχει περίπτωση όταν βάζουμε τέτοιες ειδήσεις, να εξηγούμε κιόλας τι δουλειά κάνει το αντικείμενο σχολιασμού ?

Διάβασα το άρθρο και δεν λέει τι κάνει και σε ποιούς απευθύνεται - μέσες άκρες δηλαδή λέει κάτι -  τι θα στερηθούμε και γιατί το προτιμάει κάποιος...

Αν κατάλαβα τι ρωτάς η εφαρμογή ειναι ιδια με το youtube αλλα με πολλά έξτρα χαρακτηριστικά. Τα βασικά έξτρα είναι τα ίδια με το youtube premium (χωρις διαφημίσεις , με background play κλπ) έχει και κάποια άλλα χαρακτηριστικά που αναφέρθηκαν στο άρθρο ή στα σχόλια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mike299 είπε

Προσωπικά μου κάνει εντύπωση γιατί τόσα χρόνια δεν προσθέτει την διαφήμιση στο streaming video σε πραγματικό χρόνο.

Έτσι κανένα πρόγραμμα δεν θα μπορούσε να τις κόψει

Είναι θέμα χρόνου να συμβεί και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, whoever81 είπε

Tον ήπιαμε δυστυχώς. Κανένα από τα alternatives που αναφέρονται δεν έχει Google login. 

Το Pure Tuber έχει login με το account σου, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει, σήμερα το έμαθα κι εγώ.

Όταν σταματήσει να λειτουργεί το Vanced θα το ελέγξω, αλλιώς θα χρησιμοποιώ Kiwi browser με Unlock Origin + Sponsorblock + Return Dislike extensions.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, manost είπε

Το Pure Tuber έχει login με το account σου, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει, σήμερα το έμαθα κι εγώ.

Όταν σταματήσει να λειτουργεί το Vanced θα το ελέγξω, αλλιώς θα χρησιμοποιώ Kiwi browser με Unlock Origin + Sponsorblock + Return Dislike extensions.

 

Είναι πολύ sus εφαρμογή, δεν μπορώ να βρω καμία πληροφορία πέρα από το site της, το οποίο αποτελείται από μία μονάχα σελίδα κιόλας. Ούτε σελίδα στο github, όυτε τίποτα. Η εφαρμογή είναι πραγματικά φάντασμα.

Edit: Καλά, ντάξει, υπάρχουν δύο διαφορετικά domains για την εφαρμογή, ακόμη και αν το ένα είναι ψεύτικο, η παντελής έλλειψη πληροφοριών και στα δύο είναι πολύ ύποπτη. Δεν θα την άγγιζα στην θέση σου την εφαρμογή.

Επεξ/σία από Necrogenisis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, fmarkos είπε

 

Τώρα σοβαρά; Νομίζω πως αγνοείτε βασικά πράγματα περί του πως λειτουργούν τα πράγματα. Εν ολίγοις ο κώδικας της εφαρμογής δεν έχει καμία απολύτως σχέση με το YouTube. Εκμεταλλεύεται ως πηγή το YouTube αλλά μέχρι εκεί. Δεν έχει πάρει την εφαρμογή της Google για να την "πειράξει" όπως ίσως νομίζετε, αλλά έχουν αναπτύξει μία δική τους εφαρμογή από την αρχή. 

Δεν είναι έτσι. Είναι το official app σπασμένο, μιλάμε για patch/crack όπως θες πες το.

Για αυτό με ένα απλό γραμματάκι το έκλεισαν το μαγαζί αμέσως, γιατί αν τους κυνηγήσει η Google στα δικαστήρια θα μπoύνε μέσα για διανομή παράνομου λογισμικού.

Τι νομίζεις ότι η Google τους έδωσε και key για το api;

Καμία σχέση με τα legal youtube clients όπως το NewPipe, το LibreTube, το SkyTube που κάνουν scraping τις σελίδες και είναι νόμιμο λογισμικό και για αυτό και είναι διαθέσιμα σε διάφορα android stores όπως το F-Droid.

4 ώρες πριν, dimitrisdim14 είπε

Δεν το ξέρουμε σίγουρα αυτό ... Προφανώς για να μην λειτουργεί θα πρέπει να κάνουν τεράστια αλλαγή στο επίσημο YouTube . Αλλιώς για ποιο λόγο να πουν έτσι οι δημιουργοί ?

Το μόνο που χρειάζεται είναι να αλλάξει η Google το api key που έχει στο official app.

Αυτό το κλειδί χρησιμοποιούσαν, μιλάμε για mod/patch/crack όπως θες πες το του official app.

Εκτός αν νομίζεις ότι η Google τους έχει δώσει κλειδί..

Το μόνο που χρειάζεται είναι να κάνουν ένα update με νέο key,  να περιμένουν 2-3 εβδομάδες να πάρουν όλοι το update και να κλείσουν το παλιό key.

 

1 ώρα πριν, Itsme.pit είπε

Κριμα. Υπάρχουν εναλλακτικές?

https://f-droid.org/en/packages/org.schabi.newpipe/

https://f-droid.org/packages/free.rm.skytube.oss/

https://github.com/libre-tube/LibreTube

Όλες open source και νόμιμες. Το αντίθετο του vanced δηλαδή..

 

Επεξ/σία από aypnia
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, snips είπε

Στο κινητό μόνο από browser (Brave ή FF) με το σχετικό AdBlock, uorigin κλπ...μπαίνω στο yt. Ούτε διαφημίσεις ούτε τίποτα.

Ο Firefox παίρνει addons στο Android και μπορείς να πετύχεις καλύτερα αποτελέσματα.

uBlock Origin

https://addons.mozilla.org/el/android/addon/ublock-origin/

SponsorBlock

https://addons.mozilla.org/el/firefox/addon/sponsorblock/

KellyC Show YouTube Dislikes

https://addons.mozilla.org/el/firefox/addon/return-youtube-dislike/

Video Background Play Fix

https://addons.mozilla.org/el/android/addon/video-background-play-fix/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Arkin είπε

Την χρησιμοποιώ πάνω από 6 7 χρόνια από όταν ακόμα δεν υπήρχε καν manager ίσως λεγόταν αλλιώς στις αρχές μετά το έκαναν vanced. Την περνάω σε όποιο κινητό πιάνω στα χέρια μου εκτός ios. Μαζί με adguard premium δεν βλέπεις διαφημίσεις πουθενά. Κρίμα που δεν θα συνεχίσει τις αναβαθμίσεις ελπίζω να κρατήσει 3 4 χρόνια ακόμα αν και δεν θα αργήσει να βγει η επόμενη. Όχι ότι new pipe snap tube είναι άσχημα αλλά απέχουν αρκετά από vanced. Το vanced μόνο download δεν είχε των βίντεο κάτι που έχουν τα άλλα 2 προγράμματα που ανέφερα. Swipe για φωνή φωτεινότητα κόψιμο διαφημίσεις μαζί με sponsor block background play pip όπου θες στην οθόνη overwrite ανάλυσης είναι μερικά από αυτά που λύνουν τα χέρια των χρηστών. 

Επειδή ανέφερες το adguard που το εχω αγορασμένο χρόνια και το δουλεύω (στο Android) , στο ios υπάρχει επιλογή για το adguard που κόβει τις διαφημίσεις θα βάλει χέρι και εκεί η google δλδ? 

Αν και έχω youtube premium don't cry for me Argentina 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορουμε λογαριασμο google που εχουμε ολοι να βαλουμε vpn αργεντινη και με τον υπαρχουν να κανουμε premium?

βλεπω εκει η χρεωση ειναι περιπου 1 ευρω το μηνα (119 ARS)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δαχτυλο μας, ήταν θέμα χρόνου να συμβεί... Και πολύ το αφησε ένα μεγαθήριο σαν την γκουγκλ. Βέβαια αν πιστεύουν ότι κλείνοντας το Βανς θα αυξηθούν τα πριμιουμ είναι βαθιά νυχτωμενοι! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...