Προς το περιεχόμενο

Cosmote: Ξεκινά ο δωρεάν διπλασιασμός της ταχύτητας σταθερού ευρυζωνικού Internet


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
2 hours ago, gbouros said:

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Είναι με 120 λεπτά προς κινητά και για την πολυκατοικία μου υπάρχει η δυνατότητα για 100αρα.

Δεν γνωρίζω όμως αν υπάρχει ελεύθερο spot για 100αρα.

Λογικά θα διπλασιαστείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 288
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
9 hours ago, evagelos_21 said:

Εμένα ακόμα τίποτα. Μου είχαν πει κιόλας πως θα διπλασιαστεί άμεσα .

Υπάρχει χρονικός προσδιορισμός ή ότι κάτσει;

Mέχρι το τέλος του 2022 νομιζω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδιά, τι παίζει με το διπλασιασμό;

Εδώ 50άρα Cosmote και εδώ και μήνες βλέπω στη γραμμή στη webpage του modem να γράφει

Actual Rate(Up/Down) 5495/54998 kbps 
Attainable Rate(Up/Down) 46656/109403 kbps

Η γραμμή δηλαδή είναι έτοιμη να διπλασιάσει αέρα πατέρα και το modem κλειδώνει στα 50Mbps

Η μητέρα μου που μένει στον πάνω όροφο και είχε 50άρα, έχει γυρίσει εδώ και καιρό και είναι

DSL downstream 109981 kBit/s
DSL upstream 10999 kBit/s

Έλεος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ηρθα λιγο αργα στο παρτι... αλλα μιας και η wind περαν απο κακη εξυπηρετηση ειναι και πιο ακριβη απο την cosmote... και τωρα που τελειωνει το συμβολαιο μου λεω να παω προς κοσμοτε μερια σε 20 ημερες... για τους καινουριους ισχυει ο διπλασιασμος? η να παω κατευθειαν σε 200αρα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 hours ago, omghi2u said:

Ηρθα λιγο αργα στο παρτι... αλλα μιας και η wind περαν απο κακη εξυπηρετηση ειναι και πιο ακριβη απο την cosmote... και τωρα που τελειωνει το συμβολαιο μου λεω να παω προς κοσμοτε μερια σε 20 ημερες... για τους καινουριους ισχυει ο διπλασιασμος? η να παω κατευθειαν σε 200αρα? 

Δεν ισχύει για νέα συμβόλαια που έχουν 500 λεπτά προς κινητά.

Πάνε σε 100αρα Wind και περίμενε ανακοίνωση διπλασιασμού.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Thresh είπε

Δεν ισχύει για νέα συμβόλαια που έχουν 500 λεπτά προς κινητά.

Πάνε σε 100αρα Wind και περίμενε ανακοίνωση διπλασιασμού.

Σκοπευα να παω στον ΟΤΕ ετσι και αλλιως. ειμαι πραγματικα αηδιασμενος με το customer support της wind. 

ΟΤΕ ημουν 7-10 χρονια χωρις κανενα προβλημα.. μεχρι που η συγκατοικος μου χωρις να με ρωτησει αποφασισε να δεχτει τηλεφωνικος αλλαγη παροχου σε wind και τους εφαγα στη μαπα 2 χρονακια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Από πλευράς συγχρονισμού/σταθερότητας/ταχυτήτων/latency δεν έχω θέμα, οπότε πέρα από ένα τηλεφώνημα την 1η μέρα για να με βάλουν σε Public IP, δεν είχα άλλη επικοινωνία μαζί τους.

Αν δεν έχεις πρόβλημα πλέον με την γραμμή, είναι κρίμα να δώσεις παραπάνω χρήματα για 100αρα ή 200αρα σε Cosmote.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/8/2022 στις 6:05 ΜΜ, Thresh είπε

Από πλευράς συγχρονισμού/σταθερότητας/ταχυτήτων/latency δεν έχω θέμα, οπότε πέρα από ένα τηλεφώνημα την 1η μέρα για να με βάλουν σε Public IP, δεν είχα άλλη επικοινωνία μαζί τους.

Αν δεν έχεις πρόβλημα πλέον με την γραμμή, είναι κρίμα να δώσεις παραπάνω χρήματα για 100αρα ή 200αρα σε Cosmote.

απο τα 2 χρονια τον 1.5 ειχα προβληματα. η εξυπηρετηση ανυπαρκτη. κατι φουσκωμενοι λογαριασμοι το 1ο τριμηνο out of the blue κατι 250αρια κτλ.. οπου για να βγει ακρη και να εξαφανισουν τα λαθη επαιρνα καθε μερα τηλεφωνα και ημουν με ενα τηλεφωνο στο χερι πανω απο μια ωρα καθε φορα λες και δεν εχω αλλα πραγματα να κανω στη ζωη μου.

η 100αρα cosmote βγαινει 32 ενω στην wind 29.9

και η 200αρα που με ενδιαφερει βγαινει 44 στην cosmote και 55 στην wind. 

τα 5-10 ευρω δεν ειναι το ζητουμενο αλλα το ποσο κακη ηταν η εμπειρια μου την διετια που ημουν στην wind.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σε Nova 100mbps Αθήνα με απεριόριστα κινητά. Είναι σίγουρο ότι αν πάω σε κοσμοτε 100 ΔΕΝ θα μου κάνουν αναβάθμιση κάποια στιγμή σε 200? Ξέρει κανείς ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, magkaki said:

Είμαι σε Nova 100mbps Αθήνα με απεριόριστα κινητά. Είναι σίγουρο ότι αν πάω σε κοσμοτε 100 ΔΕΝ θα μου κάνουν αναβάθμιση κάποια στιγμή σε 200? Ξέρει κανείς ?

Αν είναι με το πρόγραμμα που έχει 500 λεπτά προς κινητά τότε δεν θα γίνει αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Thresh είπε

Αν είναι με το πρόγραμμα που έχει 500 λεπτά προς κινητά τότε δεν θα γίνει αναβάθμιση.

Ωραία ευχαριστώ για την απάντηση. Αν πάω σε αυτό με τα απεριόριστα κινητά? Επαναλαμβάνω δεν είμαι στον ΟΤΕ είμαι στη Νόβα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, magkaki said:

Ωραία ευχαριστώ για την απάντηση. Αν πάω σε αυτό με τα απεριόριστα κινητά? Επαναλαμβάνω δεν είμαι στον ΟΤΕ είμαι στη Νόβα 

Ούτε με απεριόριστα δυστυχώς. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα επειδή δεν το είδα παραπάνω να γράφεται κάπου στα σχόλια,  η δωρεάν αναβάθμιση ισχύει και για εκτός συμβολαίου συνδέσεις ; Έχω 24αρα και έχει λήξει το συμβόλαιο  εδώ και ενάμισι χρόνο και ακόμα δεν έχει διπλασιαστεί σε εμένα  που λένε. Επίσης μου είπαν αν κάνω συμβόλαιο τώρα προσφοράς 24αρας δεν θα αναβαθμίζεται και θα μείνει ως έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...