Προς το περιεχόμενο

Κάρτα sim σε booster


panos0121

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα μετακομισα προσφατα σε χωριο..μιλησα με wind-cosmote για να βαλω ενσυρματο ιντερνετ αλλα με ενημερωσαν πως δεν υπαρχει διαθεσιμη πορτα..με τα πολλα η λυση βρεθηκε ως εξης.. να κανω μια νεα συνδεση κινητης με απεριοριστα δεδομενα(μιας και εκει που ειμαι εχω πολυ καλο σημα 4g) και να την βαλω σε ενα modem σαν αυτο..ομως απο παλια συνδεση μου εχει μεινει δωρο ενα router booster..ξερει κανενας αν θα λειτουργησει?δοκιμασα να βαλω την sim απο το κινητο μου,συγχρονισε κανονικα αλλα οταν πηγαινα να μπω σε καποια ιστοσελιδα με πεταγε σε αυτην του modem..  192.168.1.1 κατι τετοιο.. υπαρχει περιπτωση να δουλεψει?πρεπει να κανω καποιες ρυθμισεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wind sim εχεις ή cosmote? ισως να θελει αλλαγη το apn

15 hours ago, panos0121 said:

καλησπερα μετακομισα προσφατα σε χωριο..μιλησα με wind-cosmote για να βαλω ενσυρματο ιντερνετ αλλα με ενημερωσαν πως δεν υπαρχει διαθεσιμη πορτα..με τα πολλα η λυση βρεθηκε ως εξης.. να κανω μια νεα συνδεση κινητης με απεριοριστα δεδομενα(μιας και εκει που ειμαι εχω πολυ καλο σημα 4g) και να την βαλω σε ενα modem σαν αυτο..ομως απο παλια συνδεση μου εχει μεινει δωρο ενα router booster..ξερει κανενας αν θα λειτουργησει?δοκιμασα να βαλω την sim απο το κινητο μου,συγχρονισε κανονικα αλλα οταν πηγαινα να μπω σε καποια ιστοσελιδα με πεταγε σε αυτην του modem..  192.168.1.1 κατι τετοιο.. υπαρχει περιπτωση να δουλεψει?πρεπει να κανω καποιες ρυθμισεις?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το καλοκαίρι που πήγα χωριό έκανα κάτι παρόμοιο με σένα.  Θέλεις  να σου πω ρυθμίσεις? Του είχα βάλει κάρτα cosmote και μια άλλη φορά vodafone 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 18/03/2022 at 12:07, panos0121 said:

Δοκιμασα με wind..τι ειναι το apn? Πως να το αλλαξω..αργοτερα που θα παω σπιτι θα ανεβασω screenshot ..

γενικοτερα το apn ειναι αυτο που σου δινει internet. σε καθε παροχο υπαρχουν καποια apn που συνηθως οταν βαλεις την sim ενημερωνονται αυτοματα.παρολα αυτα μπορει καποιος να τα αλλαξει αν χρειαστει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...