Προς το περιεχόμενο

Επιλογή νέας τηλεόρασης


dieccast

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας , σήμερα παρέλαβα την συγκεκριμενη https://www.kotsovolos.gr/sound-vision/televisions/led-lcd/229809-null η οποία με απογοήτευσε και από θέμα ήχου και από εικόνας (κανάλια τηλεόρασης). Είχα για 15 χρόνια μια 48αρα samsung η οποία είχε καλύτερη εικόνα τουλάχιστον στα μάτια μου όσο περίεργο και να ακούγεται αυτό.

Θα ήθελα να ακούσω προτάσεις από Κωτσόβολο συγκεκριμένα. Μέχρι 1300 ευρώ περίπου . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μιλας μονο για τα τηλεοπτικα καναλια?
Δηλαδη για περιεγραψε τι ειναι το κακο που βλεπεις πχ σε ANT1 HD MEGA HD START HD σε μια FALD Sony γιατι δεν παιζει αυτο που λες.

Επεξ/σία από fabiawrc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σκέφτομαι για lg oled c1 αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί σε κάποια καταστήματα γράφει ότι έχει 120 hz και αλλά 100 βασικά κ στο site της lg 100 γράφει.. την θέλω για μελλοντική αγορά ps5 αλλά αν κατάλαβα καλά θα κλειδώνει η κονσόλα στα 60 hz κ με ξενερώνει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/3/2022 στις 11:41 ΜΜ, kalogero είπε

Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες 

Μήπως θέλει καμία ρύθμιση ;

την κοιτάω κι εγώ - και τα χρήματα δεν είναι λίγα 

Θα την αλλάξεις προφανώς ;

Ήχος πολυ μέτριος(υποτίθεται Dolby atmos) και εικόνα όχι για τα λεφτά της !!! 

Στις 18/3/2022 στις 1:13 ΠΜ, HALF EVIL είπε

55αρα OLED έχεις σκεφτεί; 

Όχι θα τις τσεκάρω έχεις να προτείνεις κάτι;

Στις 18/3/2022 στις 1:36 ΠΜ, fabiawrc είπε

μιλας μονο για τα τηλεοπτικα καναλια?
Δηλαδη για περιεγραψε τι ειναι το κακο που βλεπεις πχ σε ANT1 HD MEGA HD START HD σε μια FALD Sony γιατι δεν παιζει αυτο που λες.

Φίλος έχει 55αρα LG δεν ξέρω μοντέλο και έχει καλύτερη εικόνα στα κανάλια . Επίσης πολύ καλύτερο ήχο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dieccast είπε

Ήχος πολυ μέτριος(υποτίθεται Dolby atmos) και εικόνα όχι για τα λεφτά της !!! 

Όχι θα τις τσεκάρω έχεις να προτείνεις κάτι;

Φίλος έχει 55αρα LG δεν ξέρω μοντέλο και έχει καλύτερη εικόνα στα κανάλια . Επίσης πολύ καλύτερο ήχο 

Αν συμβιβάζεσαι με 55 ιντσες, με 1.200 ευρώ παίρνεις την LG C1 που είναι σε άλλο επίπεδο από οτιδήποτε LED. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dieccast είπε

Thank you θα πάω να την δω από κοντά !! 

Απλώς πρόσεξε τον οιονδήποτε πωλητή που θα σε εξυπηρετήσει και το τι θέλει να σπρώξει. 

Συνήθως, όχι πάντα , στα καταστήματα και σε τέρμα φωτεινά περιβάλλοντα οι led σε ξεγελάνε με τίγκα φωτεινότητα και έντονα αφύσικα χρώματα. 

Οι OLED αποδίδουν άριστα σε ημιφωτεινα περιβάλλοντα και είναι κυρίως για ταινίες , σειρές ,  παιχνίδια .

Αν θέλεις μια τιβι που παίζει από τις επτά το πρωί μέχρι τις δύο το βράδυ χωρίς σταματημό , μάλλον να κοιτάξεις μια full array led, έστω και αν το μαύρο τους είναι γκρι και οι γωνίες θέασης τραγικές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

diecast μποεις να γραψεις τι ειναι αυτο που σε ενοχλει στα τηλεοπτικα?Το "εικόνα όχι για τα λεφτά της" δεν μου λεει τιποτα.
Ασχοληθηκες να την ρυθμισεις?το εψαξες?

αντιγραφω απο το Ελληνικα forum

1:Την χρησιμοποιώ εδώ και 1 εβδομάδα. Σε γενικές γραμμές πολύ θετικές οι πρώτες εντυπώσεις. Και στο τηλεοπτικό σήμα και κυρίως στο κομμάτι της αναπαραγωγής hd περιεχομένου.

2:Η τιβι είναι δυνατή, ακόμα και στο digea βλέπεις λεπτομέρειες φοβερές. Για τα HD μιλάω, τα υπόλοιπα δεν είναι άξια αναφοράς λόγω πιξελιάσματος χαμηλής ανάλυσης.

3:Πρωτες εντυπωσεις πολυ θετικες.Δεν ειναι σιγουρα Oled(που εχω),αλλα πολυ καλυτερη απο την Samsung 8052 που την αντικατεστησε.

4:Πολυ καλη ποιοτητα εικονας, ακομα και στη digea.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, HALF EVIL είπε

Απλώς πρόσεξε τον οιονδήποτε πωλητή που θα σε εξυπηρετήσει και το τι θέλει να σπρώξει. 

Συνήθως, όχι πάντα , στα καταστήματα και σε τέρμα φωτεινά περιβάλλοντα οι led σε ξεγελάνε με τίγκα φωτεινότητα και έντονα αφύσικα χρώματα. 

Οι OLED αποδίδουν άριστα σε ημιφωτεινα περιβάλλοντα και είναι κυρίως για ταινίες , σειρές ,  παιχνίδια .

Αν θέλεις μια τιβι που παίζει από τις επτά το πρωί μέχρι τις δύο το βράδυ χωρίς σταματημό , μάλλον να κοιτάξεις μια full array led, έστω και αν το μαύρο τους είναι γκρι και οι γωνίες θέασης τραγικές. 

Επειδή ψάχνω κι εγώ .. και έλεγα για 65 σε oled - Lg

τι προτείνεις ;

περιμενω να πέσουν κι άλλο οι τιμές μπας και χτυπήσω καμία ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, fabiawrc είπε

diecast μποεις να γραψεις τι ειναι αυτο που σε ενοχλει στα τηλεοπτικα?Το "εικόνα όχι για τα λεφτά της" δεν μου λεει τιποτα.
Ασχοληθηκες να την ρυθμισεις?το εψαξες?

αντιγραφω απο το Ελληνικα forum

1:Την χρησιμοποιώ εδώ και 1 εβδομάδα. Σε γενικές γραμμές πολύ θετικές οι πρώτες εντυπώσεις. Και στο τηλεοπτικό σήμα και κυρίως στο κομμάτι της αναπαραγωγής hd περιεχομένου.

2:Η τιβι είναι δυνατή, ακόμα και στο digea βλέπεις λεπτομέρειες φοβερές. Για τα HD μιλάω, τα υπόλοιπα δεν είναι άξια αναφοράς λόγω πιξελιάσματος χαμηλής ανάλυσης.

3:Πρωτες εντυπωσεις πολυ θετικες.Δεν ειναι σιγουρα Oled(που εχω),αλλα πολυ καλυτερη απο την Samsung 8052 που την αντικατεστησε.

4:Πολυ καλη ποιοτητα εικονας, ακομα και στη digea.

 

Έψαξα ρυθμίσεις ναι δεν αλλάζει κάτι . Πιξελιαζει στα κανάλια και δεν είναι καθαρή η εικόνα όπως είπα.Σε.Netflix και YouTube  προφανως είναι πολύ καλή η εικόνα αλλά κάτι εντυπωσιακο(για τα χρήματα που έδωσα)

Επίσης ρύθμισα και τον ήχο της αλλά πάλι δεν μου άρεσε καθόλου. Όπως και να έχει την έχω επιστρέψει και ψάχνω καινουργια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...