Προς το περιεχόμενο

Οταν βρισκομαι σε κληση, δεν εχω καθολου δεδομενα


Necrogeddon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα, κατοχος Xiaomi Poco F3 σε κοσμοτε δικτυο. Συσκευη πληρως ενημερωμενη. Παρατηρω οτι αν και τα δεδομενα ειναι ενεργοποιημενα και δουλευουν κανονικα και σε 4G αλλα και σε 5G, οταν μπω σε κληση, σταματανε να λειτουργουν. VOLTE ειναι ενεργοποιημενο και δεν εχω 2η SIM πανω. Μιλησα με cosmote και με κατευθυναν στον κατασκευαστη του κινητου. Κανεις να ριξει λιγο φως? Ευχαριστω πολυ

Επεξ/σία από Necrogeddon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Έχεις ενεργοποιήσει και με SMS το VoLTE; Στείλε WIFICALL στο 1333 (πάει πακέτο με το WiFi Calling) και κάνε και επανεκκίνηση όταν έρθει SMS ότι ενεργοποιήθηκε. Και σε εμένα δεν έπαιζε χωρίς αυτό ακόμα κι αν το είχα ενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις του κινητού.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html

Εισαι κορυφη. Η θεια στο τηλεφωνικο δεν εκανε τον κοπο ουτε το πιο βασικο να επιβεβαιωσει με τον πελατη, οτι δηλαδη η υπηρεσια ειναι ενεργοποιημενη, που δεν ηταν. Οχι απλα τωρα λειτουργει αψογα, το poco εχει και ενα σημα VOLTE διπλα στα δεδομενα σαν το κεφαλι μου χχχαχαχα. Να σαι καλα φιλε μου

Επεξ/σία από Necrogeddon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα σε όλους

Εχω το ίδιο πρόβλημα, εχω πάρει την cosmote μου είπαν απο πλευράς τους δεν βλέπουν να υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Εχω στείλει το sms και μου ηρθε μήνυμα πως η υπηρεσία είναι ενεργοποιημένη, έκανα restart το κινητό μου και πάλι δεν έχω internet όταν είμαι σε κλήση. Εχω το Samsung 21. Καμια ιδέα παιδιά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, KikiSty said:

Εχω το ίδιο πρόβλημα, εχω πάρει την cosmote μου είπαν απο πλευράς τους δεν βλέπουν να υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Εχω στείλει το sms και μου ηρθε μήνυμα πως η υπηρεσία είναι ενεργοποιημένη, έκανα restart το κινητό μου και πάλι δεν έχω internet όταν είμαι σε κλήση. Εχω το Samsung 21. Καμια ιδέα παιδιά? 

Δοκίμασε να το ενεργοποιήσεις και στο κινητό σου, αν δεν το έχεις κάνει, όπως δείχνει εδώ: https://www.proximus.be/support/en/id_cr_qelp/personal/support/surf-and-e-mail-on-your-mobile.html%3Fpage%3Ddevice/huawei/nova-2?page=topic/voice-calls/how-to-enable-volte/device/samsung/galaxy-s21-ultra

Επεξ/σία από infin1tyGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Στις 1/4/2022 στις 3:34 ΜΜ, KikiSty είπε

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση!

Το εκανα και παλι το ίδιο

το ιδιο πρόβλημα ειχα με cosmote και s21 fe,

εμενα λύθηκε οταν ζητησα να μου απενεργοποιήσουν το wifi calling μεσω της cosmote και μετα ξανα ενεργοποίηση.

 

μπορείς και με sms

1)END WIFICALL στο 1333

2)απενεργοποίηση του wifi calling και του volte μεσα απο τις ρυθμίσεις του κινητου

restart

3)WIFICALL στο 1333

4)ενεργοποίηση του wifi calling και του volte μεσα απο τις ρυθμίσεις του κινητου

restart

5) και μιλάμε για πραφιτ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/3/2022 στις 4:12 ΜΜ, infin1tyGR είπε

Έχεις ενεργοποιήσει και με SMS το VoLTE; Στείλε WIFICALL στο 1333 (πάει πακέτο με το WiFi Calling) και κάνε και επανεκκίνηση όταν έρθει SMS ότι ενεργοποιήθηκε. Και σε εμένα δεν έπαιζε χωρίς αυτό ακόμα κι αν το είχα ενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις του κινητού.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html

Στο δικό μου στις ρυθμίσεις κλήσεων, δεν έχει επιλογή για Wi-Fi calling και VoLTE.

Στο link, γράφει πως η συσκευή είναι συμβατή.Εστειλα το sms και ήρθε απάντηση ότι το Wi-Fi calling ενεργοποιήθηκε, έκανα restart αλλά και πάλι, δεν υπάρχει η επιλογή.Sony rules.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
8 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Στο δικό μου στις ρυθμίσεις κλήσεων, δεν έχει επιλογή για Wi-Fi calling και VoLTE.

Στο link, γράφει πως η συσκευή είναι συμβατή.Εστειλα το sms και ήρθε απάντηση ότι το Wi-Fi calling ενεργοποιήθηκε, έκανα restart αλλά και πάλι, δεν υπάρχει η επιλογή.Sony rules.

Σε κάποιες συσκευές υπάρχει η δυνατότητα προεπιλογής του VoWiFi, για να δίνεται προτεραιότητα στο WiFi, ακόμα και όταν υπάρχει σήμα κινητής. Δεν υπάρχει σε όλα. Αυτό δεν σημαίνει, όμως, ότι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις την υπηρεσία. Αφού υποστηρίζεται η συσκευή και σου ήρθε μήνυμα επιτυχούς ενεργοποίησης, είσαι εντάξει. 

-Το VoLTE, δεν ρυθμίζεται απ' τις κλήσεις. Απ' τα Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας, θα το ρυθμίσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/6/2023 στις 1:29 ΜΜ, Mrs. Hyde είπε

Σε κάποιες συσκευές υπάρχει η δυνατότητα προεπιλογής του VoWiFi, για να δίνεται προτεραιότητα στο WiFi, ακόμα και όταν υπάρχει σήμα κινητής. Δεν υπάρχει σε όλα. Αυτό δεν σημαίνει, όμως, ότι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις την υπηρεσία. Αφού υποστηρίζεται η συσκευή και σου ήρθε μήνυμα επιτυχούς ενεργοποίησης, είσαι εντάξει. 

-Το VoLTE, δεν ρυθμίζεται απ' τις κλήσεις. Απ' τα Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας, θα το ρυθμίσεις. 

Δεν υπάρχει ούτε εκεί επιλογή για VoLTE.Μπορεί να φταίει και το android 9.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με vodafone και χρειάστηκε να πάρω 3-4 φορές τηλέφωνο την υποστήριξη μέχρι να πατήσουν τα σωστά κουμπιά. Εν τέλει έπαιξε

Επεξ/σία από somt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Ερώτηση - επειδή η συσκευή μου είναι OnePlus Nord 3 που δεν είναι στις υποστηριζόμενες, μπορώ να βάλω την κάρτα σε κάποια υποστηριζόμενη συσκευή και να το ενεργοποιήσω εκεί; Θέλω να πω αυτές οι ρυθμίσεις θα μεταφερθούν μέσω Sim στο δικό μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexx_bauer είπε

Ερώτηση - επειδή η συσκευή μου είναι OnePlus Nord 3 που δεν είναι στις υποστηριζόμενες, μπορώ να βάλω την κάρτα σε κάποια υποστηριζόμενη συσκευή και να το ενεργοποιήσω εκεί; Θέλω να πω αυτές οι ρυθμίσεις θα μεταφερθούν μέσω Sim στο δικό μου;

Ναι μπορείς 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...